Noční Soul

21 míst co vidět v Soulu

Cheonggyecheon

Cheonggyecheon

Přes 10 km dlouhá populární rekreační zóna vznikla přímo v centru ve stínu mrakodrapů podél stejnojmenného potoka tekoucího z hor. Během masivního rozvoje Soulu v 60. a 70. letech 20. století se původně přírodní říčka musela zanořit do betonového koryta a po dlouhá léta byla spíš stokou a ostudou města.

Na přelomu tisíciletí však proběhl rozsáhlý urbanizační projekt, který kompletně celé betonové koryto přetvořil v pěší promenády. Vyčištěno bylo dno řeky a uzpůsobeno co možná nejvíce původním přírodním podmínkám.

Místo procházek i oslav

Upraveno bylo celé koryto od západu poblíž radnice až na východ, kde se park ještě rozšiřuje a končí fakticky až u hlavní soulské řeky Han.

Díky tomu, že park je po celé délce zanořen zhruba 5 metrů pod okolním terénem je zde výrazně klidněji než na okolních ulicích. I proto čisté koryto říčky přitahuje nejrůznější vodní ptáky, kteří se zde vyskytují po celý rok.

Na západním konci u radnice pak často probíhají oslavy Nového roku nebo významných svátků.

Doprava podél parku

Podél velké části parku v rámci centra jezdí ze severu tmavě modrá linka metra 1, zatímco z jihu zelená linka 3 (vždy cca 100 až 200 metrů od říčky).

Přímo po ulici nad parkem pak projíždí autobusová linka 173 (v západní polovině).

Chystáš se do Soulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 24. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.