Noční Soul
Soul

21 míst co vidět v Soulu

Bukhansan National Park

Bukhansan National Park

Jen málo tak obřích megapolí jako je Soul se může pochlubit přírodním národním parkem, který zasahuje přímo do města.

Stačí popojet pár stanic metrem z centra na severní okraj Soulu a otevře se před vámi majestátní a přitom kompaktní pohoří žulových zaoblených skalisek. Celý národní park je protkán sítí skvěle udržovaných a značených turistických tras.

Oficiální web národního parku: english.knps.or.kr

Panenská krajina žulových skal

Pohoří Bukhansan zaujme už při prvním pohledu na fotogenické oblé žulové masivy, které ční nad Soulem. Rozlohou není Bukhansan velký a ani výška není nijak impozantní. Vždyť nejvyšší hora Baegundae šplhá do pouhých 837 metrů.

I přesto ale Bukhansan nadchne pohádkovou krajinou borovicových lesů, horských řek a skalních bloků, z nichž se naskýtají nádherné výhledy na celé široké okolí.

Turistické stezky v Bukhansanu

Národní park je doslova protkán desítkami kilometrů turistických stezek. Jejich oblíbenost je tak velká, že o letních víkendových dnech se často některé stezky uzavírají, aby se posílila ochrana přírody. V takovém případě však obvykle stačí popojet metrem do jiné části pohoří, kde jsou stezky otevřené.

Turistické trasy jsou skvěle značené a nejdůležitější popisky najdete i v angličtině. Stezky jsou rovněž výborně udržované.

Ve spodních částech parku, kam míří i senioři a malé děti, jsou vybudované pohodlné chodníčky s velmi častými lavičkami a piknikovými místy, v nejvyšších partiích, kdy je třeba trochu šplhat po kamenech, jsou přidělená zábradlí a případně umělé schody.

Běžný netrénovaný turista zvládne obejít všechny značené stezky v Bukhansanu včetně treku na nejvyšší vrchol Baegundae.

Vybavení na stezkách

Na všech významných kříženích najdete toalety zdarma. V srdci národního parku pak narazíte několikrát na horské chaty s občerstvením či dokonce klasickými restauracemi.

U začátků turistických tras ještě v Soulu si pak můžete nakoupit v mnoha obchodech plnohodnotné turistické vybavení.

Vstupné a otevírací doba

Stezky jsou přístupné zdarma. Oficiálně je park otevřen v časech 4:00 až 17:00, ale vstupům nebrání žádné brány. V těchto časech je však v provozu horská služba.

Ubytování v Bukhansan National Park

Přímo v horách žádné horské penziony nenajdete, ubytovat se však můžete na okrajích Bukhansanu v severní části Soulu. Tyto čtvrti patří mezi klidnější a pokud chcete poznávat zejména přírodní krásy Soulu a okolí, určitě můžeme ubytování zde doporučit.

 • ChaeUm Vill – soukromá vila s moderním vybavením v severní části Soulu cca 400 metrů od prvních turistických tras
 • Shine Hotel *** – malinký moderní hotýlek jen pár stanic metrem od hlavních turistických tras s výbornými cenami i pod 1 000 Kč za noc

Doprava do Bukhansanu

Z centra Soulu se k počátkům turistických tras dostanete autobusem i metrem. Hlavní vstupní místa jsou čtyři.

 • u stanice Bukhansan Ui (poloha na mapě) – linka UI automatického metra, navazuje například na trasy 1, 4 a 6
  • k této stanici zajíždějí také autobusy linek 101, 109, 120, 144, 151, 163 a 1144
  • nejkratší trasa na nejvyšší horu Baegundae
 • u stanice Dobongsan (poloha na mapě– modrá linka 1 a hnědá linka 7
  • ke stanici zajíždějí také autobusy linek 7, 36, 56, 72, 72-3, 106, 107, 118, 133, 140, 141, 142, 150, 160, 1127 a 1128
 • u pevnosti Bukhansanseong (poloha na mapě) – oranžovou linkou metra číslo 3 dojeďte do stanice Gupabal, kde nasedněte na autobusy 34 nebo 704 a jeďte asi 15 minut do zastávky Bukhansanseong Fortress Entrance
 • ve čtvrti Jeongneung (poloha na mapě) – automatickým metrem linky Bukhansan UI dojeďte do stanice Bukhansan Bogungmun, odkud ještě popojeďte asi 5 minut autobusy linek 110A nebo 110B na konečnou

Chystáš se do Soulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 25. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.