Noční Soul

21 míst co vidět v Soulu

Myeongdong

Myeongdong

Čtvrť, která nikdy neusíná, jádro celého Soulu. To je Myeongdong (někdy psaný taky jako Myeong-dong). Mumraj ulic, uliček a pěších zón, pouličních tržišť i těch nejluxusnějších obchodů se světoznámými značkami vás pohltí ve dne i v noci.

Hlad i žízeň ukojí desítky levných stánků s tradičním korejským street-foodem, ale taky mnohé korejské i mezinárodní restaurace, které najdete doslova v každém domě.

Kam se vydat v Myeongdongu?

Ústřední nákupní a pěší zónou je ulice Myeongdon-gil vedoucí od západu na východ skrz centrum čtvrti. Zde najdete zejména luxusnější a větší obchody i restaurace.

Odsud se paprskovitě všemi směry rozbíhají další menší úzké uličky plné lokálních obchodů, pouličních stánků a místních levnějších restaurací.

Vyčleňte si pro brouzdání po Myeongdongu alespoň hodinku času, vytipujte si místa, která se vám líbí a vraťte se sem večer na jídlo. Myeongdong žije dlouho do noci a ruch zde utichá až mezi 3. a 4. hodinou ranní.

Ubytování Myeongdong

Čtvrť je známá jako hlavní centrum Soulu a tudíž zde najdete největší koncentraci hotelů. I díky skvělé dopravní dostupnosti je bydlení na Myeongdongu vždy dobrou volbou.

Doprava na Myeongdong

Vypisovat autobusové linky jezdící přes čtvrť by nemělo smysl, protože jich přes Myeongdong projíždí zhruba 70. Jako turisté stejně většinou využijete metro:

  • stanice Myeongdong (světle modrá linka 4)
  • stanice Euljiro 1-ga (zelená linka 2)
  • stanice City Hall (tmavě modrá linka 1 + zelená linka 2)

Chystáš se do Soulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 24. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.