Průvodce státem
Katar
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v Kataru

Zdraví

Zdravotnictví je v Kataru na velmi vysoké úrovni, zájem o to zde pracovat mají zdravotníci z celého světa zvláště vzhledem k velmi dobrým pracovním a platovým podmínkám.

Zdravotními riziky může být dehydratace organismu (úpal, úžeh), ale zároveň může být pro organismus zátěží také časté střídání klimatizovaných a neklimatizovaných prostor, zvyšující se možnost rýmy, zánětu průdušek případně zápalu plic.

Kriminalita

Katar je bezpečnou zemí, ale doporučuje se dodržovat jistá pravidla. Je lepší, když se ženy minimálně po setmění pohybují venku v doprovodu muže. Vnitrostátní bezpečnost je poměrně vysoká a kriminalita je minimální i vzhledem k tomu, že Katar má přísné tresty za jakýkoli trestný čin.

Riziko katastrof

Katar leží v bezpečné oblasti, co se týká přírodních katastrof, žádná velká zemětřesení, tajfuny, povodně nebo sesuvy půdy apod. se tu běžně nevyskytují. Na co si člověk musí dát pozor, jsou hlavně hodně vysoké teploty během letních měsíců. Občas se tu může setkat i s písečnou bouří.

Důležité kontakty

Nejbližší zastoupení je velvyslanectví České republiky ve Státě Kuvajt, které má akreditace i pro Stát Katar: +965 6679 88 83.

Nouzová volání (policie, hasiči, záchranná služba): 999

Bohatý emirát v Perském zálivu

Oficiální název zní Stát Katar (anglicky The State of Qatar, arabsky Dawlat Al Qatar). Katar leží na malém poloostrově, který vybíhá z velkého Arabského poloostrova do Perského zálivu. Na jihu sousedí pouze se Saudskou Arábií, jinak je obklopen mořem. Katar je emirát s tradiční arabskou monarchií, kde vládne emír. Hlavním městem je moderní metropole Dauhá ležící na východním pobřeží státu.

V Kataru se mísí prvky tradiční arabské kultury a bohatého státu s moderním hlavním městem Dauhá (anglicky Doha), v jehož centru se nachází spousta mrakodrapů nejrůznějších tvarů a další se staví. V několika příštích letech by Dauhá mělo mít několik desítek mrakodrapů vyšších než 300 metrů, což by mělo být více, než v tu dobu bude mít například New York City, Chicago a Hong Kong dohromady.

Průvodce pro tebe napsali David Eiselt , Martin Holoubek
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti Dauhá.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Léta jsou parná a nepříjemná, na prohlídku města je ideální zima.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 39 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Martin Holoubek
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu