Katar
Katar

Bezpečnost v Kataru

Zdraví

Zdravotnictví je v Kataru na velmi vysoké úrovni, zájem o to zde pracovat mají zdravotníci z celého světa zvláště vzhledem k velmi dobrým pracovním a platovým podmínkám. Vyhlášené je i Katarsko–české rehabilitační centrum, které je téměř na měsíc dopředu vždy plné.

Kromě úpalu a nachlazení z všudypřítomné klimatizace vám při pobytu v Kataru nehrozí žádná zdravotní rizika.

Kriminalita

Katar patří k těm nejbezpečnějším zemím světa. Téměř na každém rohu najdete kamery napojené na policii a krom ojedinělým výstřelkům ze strany turistů nespatříte nic, co by vám mohlo vyvolat pocit ohrožení.

Všichni přistěhovalci jsou totiž vystrašeni z toho, že při prvním křížku s policií jim bude odebrána možnost pobytu a setrvání v Kataru.

Pro ženy mohou být nepříjemné pohledy indických a pákistánských mužů – dbejte na řádný dress code v podobě dlouhých rukávů a nohavic či delších sukní.

Riziko katastrof

Katar leží v bezpečné oblasti, co se týká přírodních katastrof, žádná velká zemětřesení, tajfuny, povodně nebo sesuvy půdy apod. se tu běžně nevyskytují.

Na co si člověk musí dát pozor, jsou hlavně hodně vysoké teploty během letních měsíců. Občas se tu může setkat i s písečnou bouří.

Důležité kontakty

Nejbližší zastoupení je velvyslanectví České republiky ve Státě Kuvajt, které má akreditace i pro Stát Katar: +965 6679 88 83.

Nouzová volání (policie, hasiči, záchranná služba): 999

Chystáš se do Kataru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Nartym
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.