Průvodce státem
Katar
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v Kataru

Zdraví

Zdravotnictví je v Kataru na velmi vysoké úrovni, zájem o to zde pracovat mají zdravotníci z celého světa zvláště vzhledem k velmi dobrým pracovním a platovým podmínkám. Vyhlášené je i Katarsko–české rehabilitační centrum, které je téměř na měsíc dopředu vždy plné.

Kromě úpalu a nachlazení z všudypřítomné klimatizace vám při pobytu v Kataru nehrozí žádná zdravotní rizika.

Kriminalita

Katar patří k těm nejbezpečnějším zemím světa. Téměř na každém rohu najdete kamery napojené na policii a krom ojedinělým výstřelkům ze strany turistů nespatříte nic, co by vám mohlo vyvolat pocit ohrožení.

Všichni přistěhovalci jsou totiž vystrašeni z toho, že při prvním křížku s policií jim bude odebrána možnost pobytu a setrvání v Kataru.

Pro ženy mohou být nepříjemné pohledy indických a pákistánských mužů – dbejte na řádný dress code v podobě dlouhých rukávů a nohavic či delších sukní.

Riziko katastrof

Katar leží v bezpečné oblasti, co se týká přírodních katastrof, žádná velká zemětřesení, tajfuny, povodně nebo sesuvy půdy apod. se tu běžně nevyskytují.

Na co si člověk musí dát pozor, jsou hlavně hodně vysoké teploty během letních měsíců. Občas se tu může setkat i s písečnou bouří.

Důležité kontakty

Nejbližší zastoupení je velvyslanectví České republiky ve Státě Kuvajt, které má akreditace i pro Stát Katar: +965 6679 88 83.

Nouzová volání (policie, hasiči, záchranná služba): 999

Bohatý emirát v Perském zálivu

Stát Katar, arabsky Dawlat Al Qatar, leží na malém poloostrově, který vybíhá z velkého Arabského poloostrova směrem do Perského zálivu a jehož jediným pozemním sousedem je Saúdská Arábie. Bohatý emirát těžící z obrovských zásob zemního plynu je tradiční arabskou monarchií v čele s vládnoucím emírem.

Hlavní město Dauhá je důležitým obchodním i dopravním centrem Kataru a současně prakticky jediným cílem turismu. Mísí se zde moderní západ v podobě vysokých mrakodrapů s tradiční arabskou kulturou a zvyky a nenuceně vás tak nutí toto místo prostě milovat.

Průvodce pro tebe napsali David Eiselt , Martin Holoubek
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti Dauhá.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Léta jsou parná a nepříjemná, na prohlídku města je ideální zima.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 39 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Martin Holoubek
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu