Katarská kuchyně

V Kataru nečekejte ničím specifickou kuchyni. Veškeré lokální pokrmy pochází z obecně arabské kuchyně, jíž vévodí pita chleba a hummus.

Většina obyvatel je zvyklá snídat datle s mlékem.

Jak se stravovat jako místní

Pokud považujeme za místní vyloženě Katařany, tak ti jsou většinou bohatší a mají peníze i na dražší a luxusní restaurace. Nejčastěji míří každý večer do Souq Waqif.

Pokud budeme hovořit o místních i o těch, co se přistěhovali z chudších asijských a afrických zemí kvůli práci, tak ti se stravují v pouličních občerstveních a různých bufetech, kde jídlo bývá levnější a kde se můžeme setkat např. s arabským chlebem, kebabem nebo různými tortillami apod.

Obvyklé ceny v restauracích

V Kataru najdete velké množství restaurací, které servírují jídla mnoha národních kuchyní, od západní přes čínskou, indickou, thajskou, syrskou až po místní.

Co se týče alkoholu, je v Kataru zakázaný a nesmí se pít na veřejnosti. Lepší hotely však mají k prodeji alkoholických nápojů speciální povolení, ale jeho ceny jsou hodně vysoké, taktéž ceny v restauracích bývají vyšší než v ČR.

Jídlo v průměrné restauraci seženete zhruba za 200 Kč, ceny v luxusních podnicích mohou být i několikanásobně vyšší. Ceny ve fastfoodech jsou podobné těm v ČR. Ale největší rozdíl je u cen alkoholu, pivo zde seženete za zhruba desetinásobek ceny u nás, tedy kolem 300 Kč. Dále půl litru coca coly stojí asi 50 Kč, káva kolem 100 Kč. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Martin _5
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu