Katar
Katar

Jídlo v Kataru

Katarská kuchyně

V Kataru nečekejte ničím specifickou kuchyni. Veškeré lokální pokrmy pochází z obecně arabské kuchyně, jíž vévodí pita chleba a hummus.

Většina obyvatel je zvyklá snídat datle s mlékem.

Jak se stravovat jako místní

Pokud považujeme za místní vyloženě Katařany, tak ti jsou většinou bohatší a mají peníze i na dražší a luxusní restaurace. Nejčastěji míří každý večer do Souq Waqif.

Pokud budeme hovořit o místních i o těch, co se přistěhovali z chudších asijských a afrických zemí kvůli práci, tak ti se stravují v pouličních občerstveních a různých bufetech, kde jídlo bývá levnější a kde se můžeme setkat např. s arabským chlebem, kebabem nebo různými tortillami apod.

Obvyklé ceny v restauracích

V Kataru najdete velké množství restaurací, které servírují jídla mnoha národních kuchyní, od západní přes čínskou, indickou, thajskou, syrskou až po místní.

Co se týče alkoholu, je v Kataru zakázaný a nesmí se pít na veřejnosti. Lepší hotely však mají k prodeji alkoholických nápojů speciální povolení, ale jeho ceny jsou hodně vysoké, taktéž ceny v restauracích bývají vyšší než v ČR.

Jídlo v průměrné restauraci seženete zhruba za 200 Kč, ceny v luxusních podnicích mohou být i několikanásobně vyšší. Ceny ve fastfoodech jsou podobné těm v ČR. Ale největší rozdíl je u cen alkoholu, pivo zde seženete za zhruba desetinásobek ceny u nás, tedy kolem 300 Kč. Dále půl litru coca coly stojí asi 50 Kč, káva kolem 100 Kč. 

Chystáš se do Kataru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Nartym
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.