Průvodce státem
Katar
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Kataru

Katarská kuchyně

V Kataru nečekejte ničím specifickou kuchyni. Veškeré lokální pokrmy pochází z obecně arabské kuchyně, jíž vévodí pita chleba a hummus.

Většina obyvatel je zvyklá snídat datle s mlékem.

Jak se stravovat jako místní

Pokud považujeme za místní vyloženě Katařany, tak ti jsou většinou bohatší a mají peníze i na dražší a luxusní restaurace. Nejčastěji míří každý večer do Souq Waqif.

Pokud budeme hovořit o místních i o těch, co se přistěhovali z chudších asijských a afrických zemí kvůli práci, tak ti se stravují v pouličních občerstveních a různých bufetech, kde jídlo bývá levnější a kde se můžeme setkat např. s arabským chlebem, kebabem nebo různými tortillami apod.

Obvyklé ceny v restauracích

V Kataru najdete velké množství restaurací, které servírují jídla mnoha národních kuchyní, od západní přes čínskou, indickou, thajskou, syrskou až po místní.

Co se týče alkoholu, je v Kataru zakázaný a nesmí se pít na veřejnosti. Lepší hotely však mají k prodeji alkoholických nápojů speciální povolení, ale jeho ceny jsou hodně vysoké, taktéž ceny v restauracích bývají vyšší než v ČR.

Jídlo v průměrné restauraci seženete zhruba za 200 Kč, ceny v luxusních podnicích mohou být i několikanásobně vyšší. Ceny ve fastfoodech jsou podobné těm v ČR. Ale největší rozdíl je u cen alkoholu, pivo zde seženete za zhruba desetinásobek ceny u nás, tedy kolem 300 Kč. Dále půl litru coca coly stojí asi 50 Kč, káva kolem 100 Kč. 

Bohatý emirát v Perském zálivu

Stát Katar, arabsky Dawlat Al Qatar, leží na malém poloostrově, který vybíhá z velkého Arabského poloostrova směrem do Perského zálivu a jehož jediným pozemním sousedem je Saúdská Arábie. Bohatý emirát těžící z obrovských zásob zemního plynu je tradiční arabskou monarchií v čele s vládnoucím emírem.

Hlavní město Dauhá je důležitým obchodním i dopravním centrem Kataru a současně prakticky jediným cílem turismu. Mísí se zde moderní západ v podobě vysokých mrakodrapů s tradiční arabskou kulturou a zvyky a nenuceně vás tak nutí toto místo prostě milovat.

Průvodce pro tebe napsali David Eiselt , Martin Holoubek
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti Dauhá.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Léta jsou parná a nepříjemná, na prohlídku města je ideální zima.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 39 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Martin Holoubek
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu