Průvodce státem
Katar
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Kataru

Jak do Kataru

Vstupní branou Kataru je hlavní město Dauhá. Z ČR na letiště Doha od prosince 2017 létají na přímé lince katarské národní aerolinie Qatar Airways. Let trvá přibližně 6 hodin.

Do Dauhá se dostanete s jedním přestupem, nejčastěji s Turkish Airlines, nebo nízkonákladovými Pegasus Airlines přes Istanbul. Ceny většinou začínají zhruba na 10.000 Kč. Doba letu se pohybuje kolem 10 hodin v závislosti na době přestupu.

Jak se nejlépe dopravovat

K cestám napříč Katarem je nejlepší vlastní auto, které si bez problémů půjčíte ihned po příletu. Pokud plánujete návštěvu pouze hlavního města Dauhá, vystačíte si s veřejnou hromadnou dopravou.

Půjčení auta

V Kataru se jezdí vpravo, stejně jako v ČR. Půjčit si osobní automobil můžete přímo na letišti, a to buď ve stánku autopůjčovny nebo vše zařídit ještě před příletem on–line.

Půjčit si auto není problém, většinou stačí řidičský průkaz a věk alespoň 21 let (ale někdy i 25 let). Ceny za půjčení auta začínají na částce kolem 700 Kč/den a cena benzínu odpovídá zhruba 8 Kč za litr. Díky velikosti země se dá Katar projet za velmi krátkou dobu.

Městská doprava

Veřejná doprava v Dauhá dostála za posledních pár let velkému rozkvětu. Zprovoznilo se na několik desítek autobusových linek a v současné době se také vystavuje metro. To však nebude k dispozici dříve, než v roce 2019.

Je vhodné se seznámit s plánkem autobusových linek, k dohledání na mowasalat.com, ještě před odletem. Místní totiž veřejnou dopravu nevyužívají, a proto by vám s ní nikdo neporadil.

Cena jízdenky činí 10 riálů, je ale mnohem výhodnější si pořídit 24 hodinovou jízdenku za 20 riálů. Kupují se u řidiče a při nástupu je vždy potřeba přiložit jízdenku k terminálu.

Taxi v Dauhá je bezproblémové. Využívejte ale pouze světle modrých vozů, které vždy používají taxametr, a vyhněte se řidíčům, kteří vám nabídnou fixní cenu. Taxi je levné – nástupní taxa činí 4 riály a každý ujetý kilometr je účtován za 1,2 riálu.

Bohatý emirát v Perském zálivu

Stát Katar, arabsky Dawlat Al Qatar, leží na malém poloostrově, který vybíhá z velkého Arabského poloostrova směrem do Perského zálivu a jehož jediným pozemním sousedem je Saúdská Arábie. Bohatý emirát těžící z obrovských zásob zemního plynu je tradiční arabskou monarchií v čele s vládnoucím emírem.

Hlavní město Dauhá je důležitým obchodním i dopravním centrem Kataru a současně prakticky jediným cílem turismu. Mísí se zde moderní západ v podobě vysokých mrakodrapů s tradiční arabskou kulturou a zvyky a nenuceně vás tak nutí toto místo prostě milovat.

Průvodce pro tebe napsali David Eiselt , Martin Holoubek
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti Dauhá.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Léta jsou parná a nepříjemná, na prohlídku města je ideální zima.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 39 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Martin Holoubek
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu