Katar
Katar

Doprava v Kataru

Jak do Kataru

Vstupní branou Kataru je hlavní město Dauhá. Z ČR na letiště Doha od prosince 2017 létají na přímé lince katarské národní aerolinie Qatar Airways. Let trvá přibližně 6 hodin.

Do Dauhá se dostanete s jedním přestupem, nejčastěji s Turkish Airlines, nebo nízkonákladovými Pegasus Airlines přes Istanbul. Ceny většinou začínají zhruba na 10.000 Kč. Doba letu se pohybuje kolem 10 hodin v závislosti na době přestupu.

Jak se nejlépe dopravovat

K cestám napříč Katarem je nejlepší vlastní auto, které si bez problémů půjčíte ihned po příletu. Pokud plánujete návštěvu pouze hlavního města Dauhá, vystačíte si s veřejnou hromadnou dopravou.

Půjčení auta

V Kataru se jezdí vpravo, stejně jako v ČR. Půjčit si osobní automobil můžete přímo na letišti, a to buď ve stánku autopůjčovny nebo vše zařídit ještě před příletem on–line.

Půjčit si auto není problém, většinou stačí řidičský průkaz a věk alespoň 21 let (ale někdy i 25 let). Ceny za půjčení auta začínají na částce kolem 700 Kč/den a cena benzínu odpovídá zhruba 8 Kč za litr. Díky velikosti země se dá Katar projet za velmi krátkou dobu.

Městská doprava

Veřejná doprava v Dauhá dostála za posledních pár let velkému rozkvětu. Zprovoznilo se na několik desítek autobusových linek a v současné době se také vystavuje metro. To však nebude k dispozici dříve, než v roce 2019.

Je vhodné se seznámit s plánkem autobusových linek, k dohledání na mowasalat.com, ještě před odletem. Místní totiž veřejnou dopravu nevyužívají, a proto by vám s ní nikdo neporadil.

Cena jízdenky činí 10 riálů, je ale mnohem výhodnější si pořídit 24 hodinovou jízdenku za 20 riálů. Kupují se u řidiče a při nástupu je vždy potřeba přiložit jízdenku k terminálu.

Taxi v Dauhá je bezproblémové. Využívejte ale pouze světle modrých vozů, které vždy používají taxametr, a vyhněte se řidíčům, kteří vám nabídnou fixní cenu. Taxi je levné – nástupní taxa činí 4 riály a každý ujetý kilometr je účtován za 1,2 riálu.

Chystáš se do Kataru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Nartym
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.