Průvodce státem
Katar
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Kataru

Vízum

První turistická víza začal Katar vydávat až v roce 1989. Dlouhou dobu byla země turismu nepřístupná a teprve až v roce 2017 Katar ruší nutnost ne snadno získatelných víz. Nově je bezvízový pobyt umožněn po dobu 90 dní pro Čechy i Slováky.

Víza do Kataru

Další dokumenty

Ke vstupu do země je potřeba pouze platný pas a vízum. Může se stát, že po příletu po vás budou chtít vidět zpáteční letenku (vytisknutý itinerář / potvrzená rezervace cesty z Kataru).

Očkování

Žádná očkování nejsou pro vstup do země povinná a ani se žádná speciální vyloženě nedoporučují.

Celní předpisy

Od 1. 2. 2012 je do všech států GCC (státy Perského zálivu) včetně Kataru zakázáno dovážet drogy všech druhů a forem, a to platí i o alkoholu. Dále jakékoliv zboží neslučitelné s islámem a jeho morálními normami, zboží pocházející z Izraele nebo mající na obalu nápisy v hebrejštině, případně izraelskou vlajku. Také nástroje, přístroje a vybavení určené k hazardním hrám jakéhokoliv druhu, komodity obsahující radioaktivní látky (včetně hodinek značky Trophy), pyrotechnické zboží, azbest a výrobky z něj. Pak cigarety (včetně žvýkaček v podobě cigaret), vepřové maso, surovou slonovinu, nebezpečný odpad, použité pneumatiky a indické žvýkačky značky Tambol.

Bohatý emirát v Perském zálivu

Oficiální název zní Stát Katar (anglicky The State of Qatar, arabsky Dawlat Al Qatar). Katar leží na malém poloostrově, který vybíhá z velkého Arabského poloostrova do Perského zálivu. Na jihu sousedí pouze se Saudskou Arábií, jinak je obklopen mořem. Katar je emirát s tradiční arabskou monarchií, kde vládne emír. Hlavním městem je moderní metropole Dauhá ležící na východním pobřeží státu.

V Kataru se mísí prvky tradiční arabské kultury a bohatého státu s moderním hlavním městem Dauhá (anglicky Doha), v jehož centru se nachází spousta mrakodrapů nejrůznějších tvarů a další se staví. V několika příštích letech by Dauhá mělo mít několik desítek mrakodrapů vyšších než 300 metrů, což by mělo být více, než v tu dobu bude mít například New York City, Chicago a Hong Kong dohromady.

Průvodce pro tebe napsali David Eiselt , Martin Holoubek
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti Dauhá.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Léta jsou parná a nepříjemná, na prohlídku města je ideální zima.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 39 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Martin Holoubek
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu