Vízum

První turistická víza začal Katar vydávat až v roce 1989. Dlouhou dobu byla země turismu nepřístupná a teprve až v roce 2017 Katar ruší nutnost ne snadno získatelných víz.

Nově je bezvízový pobyt umožněn po dobu 90 dní pro Čechy i Slováky.

Další dokumenty

Ke vstupu do země je potřeba pouze platný pas a vízum. Může se stát, že po příletu po vás budou chtít vidět zpáteční letenku (vytisknutý itinerář / potvrzená rezervace cesty z Kataru).

Očkování

Žádná očkování nejsou pro vstup do země povinná a ani se žádná speciální vyloženě nedoporučují.

Celní předpisy

Od 1. 2. 2012 je do všech států GCC (státy Perského zálivu) včetně Kataru zakázáno dovážet drogy všech druhů a forem, a to platí i o alkoholu. Dále jakékoliv zboží neslučitelné s islámem a jeho morálními normami, zboží pocházející z Izraele nebo mající na obalu nápisy v hebrejštině, případně izraelskou vlajku. Také nástroje, přístroje a vybavení určené k hazardním hrám jakéhokoliv druhu, komodity obsahující radioaktivní látky (včetně hodinek značky Trophy), pyrotechnické zboží, azbest a výrobky z něj. Pak cigarety (včetně žvýkaček v podobě cigaret), vepřové maso, surovou slonovinu, nebezpečný odpad, použité pneumatiky a indické žvýkačky značky Tambol.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Martin _5
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu