Průvodce státem
Katar
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Peníze a ceny v Kataru

Aktuální kurz 1 ﷼ = 6.43 Kč

Katarský rial

V Kataru se používá měna katarský rial (zkratka QAR), který se dělí na 100 dirnhamů. Dirnhamy jsou mince v hodnotě 1, 2, 5, 10, 25 a 50, bankovky mají hodnotu 1, 5, 10, 50, 100 a 500 rialů. 

(1 QAR se rovná zhruba 7 CZK)

Směnárny a platby kartou

Směnárny jsou dostupné jak na letišti, tak ve většině obchodních center a na starém trhu Souq Waqif. Bankomaty jsou všudypřítomné.

Platbu kartou využijete v hotelech a lepších restauracích. Do taxi či na tržiště si určitě vezměte hotovost.

Kolik co stojí

Ceny v Kataru jsou většinou vyšší v porovnání s těmi v ČR. Ale například benzin je několikanásobně levnější v Kataru (zhruba 7 Kč/litr), naopak hotely a restaurace jsou dražší než u nás v ČR, ale zase ne příliš závratně. V průměrné restauraci se najíte za zhruba 200 Kč. Ceny na tržištích a bazarech bývají nižší, litr vody tu většinou nestojí více než 10 Kč (voda je v Kataru dražší než benzin) a půlkilový bochník chleba stojí kolem 30 Kč. Průměrný dvoulůžkový pokoj stojí kolem 2.000 Kč/noc.

Spropitné a smlouvání

Se spropitným za poskytnuté služby (hotel, restaurace, taxi apod.) je to podobné jako u nás a rozhodně tím druhou stranu potěšíte. 

Na tržištích a bazarech se dá smlouvat, ale v klasických obchodech jsou ceny pevně dané.

Jak ušetřit

S tím, jak v Kataru ušetřit, to bude trochu složitější. 

Hotely tu obecně bývají o něco levnější v letních měsících vzhledem k vysokým teplotám, a tudíž menšímu zájmu turistů navštívit tuto zemi. 

Denní rozpočet

V první řadě bude záležet na ubytování, můžete se ubytovat v hostelu za pár stovek na noc, ale i v luxusním hotelu, který vás může vyjít na několik tisíc za noc.

Stravovat se taktéž dá v různých pouličních občerstveních nebo menších bufetech, ale i v luxusních restauracích. Dvoulůžkový pokoj v průměrném hotelu stojí zhruba 2.000 Kč/noc, jídlo a pití 300 Kč, doprava po městě 100 Kč, půjčení auta 700 Kč/den, ale na týden je možné sehnat auto od 3.000 Kč plus benzin 7 Kč/litr.

Tyto ceny se týkají hlavně Dauhá, které je dražší, a započteny jsou průměrné ceny, takže se dá vyžít levněji, ale určitě i podstatně dráž. Dále od hlavního města jsou některé ceny nižší. Vždy je lepší počítat s trochu vyššími výdaji.

Bohatý emirát v Perském zálivu

Stát Katar, arabsky Dawlat Al Qatar, leží na malém poloostrově, který vybíhá z velkého Arabského poloostrova směrem do Perského zálivu a jehož jediným pozemním sousedem je Saúdská Arábie. Bohatý emirát těžící z obrovských zásob zemního plynu je tradiční arabskou monarchií v čele s vládnoucím emírem.

Hlavní město Dauhá je důležitým obchodním i dopravním centrem Kataru a současně prakticky jediným cílem turismu. Mísí se zde moderní západ v podobě vysokých mrakodrapů s tradiční arabskou kulturou a zvyky a nenuceně vás tak nutí toto místo prostě milovat.

Průvodce pro tebe napsali David Eiselt , Martin Holoubek
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti Dauhá.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Léta jsou parná a nepříjemná, na prohlídku města je ideální zima.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 39 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Martin Holoubek
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu