Katar
Katar

Co vidět a navštívit v Kataru

4 místa co vidět v Kataru

Dauhá

Dauhá

Průvodce městem

Dauhá je hospodářským, politickým, kulturním a vzdělávacím centrem celého Kataru. Jeho rozvoj je spojen hlavně s ekonomickou silou země coby exportéra ropy, díky níž je Katar jednou z nejbohatších zemí na světě. Dokladem toho je i fakt, že občané Kataru a firmy nemusí platit některé daně a cizinci nemusí platit daně žádné. Naleznete zde staré historické stavby, mešity, muzea, tradiční bazary, dlouhou promenádu podél pobřeží a moderní centrum…

Zobrazit místo
Khawr al Udayad

Khawr al Udayd

Leží zcela na jihu Kataru u hranic se Saudskou Arábií a je to známé tzv. vnitrozemní moře. Jedná se o moře uprostřed pouště s vlastním ekosystémem, jedno z mála takových míst na světě zapsaného v UNESCU.

Zobrazit místo
Al-wakrah

Al-Wakrah

Je staré obchodní a rybářské centrum ležící na pobřeží jižně od Dauhá. Město se pyšní zejména starým přístavem, stejně jako množstvím historických mešit a tradičních staveb. Jeden ze zdejších historických městských domů byl nákladně zrestaurován a nyní slouží jako krásné muzeum.

Zobrazit místo
al-Zubarah

Al-Zubarah

Je asi nejhistoričtější město v celém Kataru, jedná se o opuštěné pouštní město ležící na severozápadním pobřeží poloostrova. Al-Zubarah byl kvetoucím perlovým a obchodním přístavem na březích Perského zálivu. Stal se jedním z největších a nejlépe zachovaných obchodních měst z 18. a 19. století z celé oblasti Perského zálivu. V roce 2013 bylo město zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Zobrazit místo

Chystáš se do Kataru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Nartym
naposledy aktualizováno 07. 09. 2022
Navrhni úpravu