Katar
Katar

Co vidět a navštívit v Kataru

4 místa co vidět v Kataru

Dauhá

Dauhá

Průvodce městem

Dauhá je hospodářským, politickým, kulturním a vzdělávacím centrem celého Kataru. Jeho rozvoj je spojen hlavně s ekonomickou silou země coby exportéra ropy, díky níž je Katar jednou z nejbohatších zemí na světě. Dokladem toho je i fakt, že občané Kataru a firmy nemusí platit některé daně a cizinci nemusí platit daně žádné. Naleznete zde staré historické stavby, mešity, muzea, tradiční bazary, dlouhou promenádu podél pobřeží a moderní centrum…

Zobrazit místo
Khawr al Udayad

Khawr al Udayd

Leží zcela na jihu Kataru u hranic se Saudskou Arábií a je to známé tzv. vnitrozemní moře. Jedná se o moře uprostřed pouště s vlastním ekosystémem, jedno z mála takových míst na světě zapsaného v UNESCU.

Zobrazit místo
Al-wakrah

Al-Wakrah

Je staré obchodní a rybářské centrum ležící na pobřeží jižně od Dauhá. Město se pyšní zejména starým přístavem, stejně jako množstvím historických mešit a tradičních staveb. Jeden ze zdejších historických městských domů byl nákladně zrestaurován a nyní slouží jako krásné muzeum.

Zobrazit místo
al-Zubarah

Al-Zubarah

Je asi nejhistoričtější město v celém Kataru, jedná se o opuštěné pouštní město ležící na severozápadním pobřeží poloostrova. Al-Zubarah byl kvetoucím perlovým a obchodním přístavem na březích Perského zálivu. Stal se jedním z největších a nejlépe zachovaných obchodních měst z 18. a 19. století z celé oblasti Perského zálivu. V roce 2013 bylo město zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Zobrazit místo

Chystáš se do Kataru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Nartym
naposledy aktualizováno 13. 02. 2023