Kostarika
Kostarika

12 míst co vidět v Kostarice

La Fortuna

La Fortuna

Catarata La Fortuna patří k nejoblíbenějším místům ve střední Kostarice. Přes 70 metrů vysoký vodopád padá z mechem a kapradím porostlé skály do idylicky vypadající kruhové tůně uprostřed deštného pralesa. K oblíbenosti přispívá také fakt, že se nachází přímo pod sopkou Arenal, která patří k nejznámějším místům celé Střední Ameriky. 

V husté džungli můžete cestou zahlédnout například ptáky tukany, v čisté vody tůně se pak můžete osvěžit.

Ubytování

Město La Fortuna je velmi oblíbeným místem pro ubytování ve střední Kostarice a výletům k sopce Arenal a okolní idylické krajině. V La Fortuně jsou dostupné opravdu levné apartmány s cenami kolem 700 Kč za noc pro 2, z nich bychom doporučili třeba Cabinas Lupita nebo Alojamientos N&S.

Přímo u vodopádů se můžete ubytovat ve skvělých 3* hotelech Arenal Waterfall Lodge nebo Tío Felix Eco Lodge.

Jak se sem dostat

K vodopádům vede buď 6 km dlouhá značená stezka z města La Fortuna malebným údolí San Carlos, případně můžete dojet až na konec silničky, kde narazíte na bezplatné parkoviště. Od něj už vás k vodopádům čeká jen 530 schody s několika odpočívadly a lavičkami.

Do La Fortuny se dostanete nejlépe autem, město leží na silnici číslo 142 asi 150 km od hlavního města San José.

Autobusy jezdí přímo ze San José pouze 1x denně, nicméně s přestupem ve městě Quesada cca každou hodinu. Informace o cestování autobusem najdete v kapitole Doprava.

Chystáš se do Kostariky?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 20. 12. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.