Zavřít boční panel

Ubytování v Budapešti

Kde se ubytovat v Budapešti

Budapešť je turisticky velmi oblíbené místo, čemuž odpovídá i nabídka ubytování, která je maximálně široká. Ubytování dle svých přání tak najde naprosto každý, ať už hledáte sdílený pokoj v hostelu, nebo luxusní pokoj v pětihvězdičkovém hotelu. Obecně se dá říct, že možnosti ubytování v budínských čtvrtích jsou omezenější oproti druhému břehu Dunaje v Pešti. Centrum města není nijak veliké, nemusíte tedy bydlet přímo v jeho středu, a přesto to nebudete mít ke všem památkám daleko. Doprava MHD je navíc hustá a rychlá, takže není nutné vybírat konkrétní čtvrť k bydlení, vyberte podle ceny a hodnocení.

Uváděná cena za pokoj občas neuvádí povinnou turistickou taxu ve výši 4 % od návštěvníků starších 18 let. Počítejte tedy s tímto dodatečným výdajem.

Ceny

Cena za dvoulůžkový pokoj se snídaní v centru začíná již na částce 2.300 Kč, najdete zde však i luxusní resorty, kde zaplatíte i částku 15.000 Kč. Pokud vám nevadí z ubytování jezdit do centra hromadnou dopravou a bydlet tak v okrajových částech Budapešti, zaplatíte za dvoulůžkový pokoj se snídaní i 1.000 Kč.

Vyhledej si svůj hotel v Budapešti. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Význam Budapešti pro Maďarsko nemůže být větší. Žije zde více než pětina maďarského obyvatelstva a město je uzlem všech zásadních tras v zemi, centrem průmyslu, obchodu a kultury a v neposlední řadě také bohatství a moci. Díky velkolepým budovám, eklektické architektuře vnitřního města a hvězdicovitým bulvárům se Budapešť může bez ostychu srovnávat s ostatními evropskými velkoměsty a není proto divu, že se jí přezdívá „perla Dunaje“.

Můžete se kochat starobylými památkami připomínajícími zlatou éru Rakouska-Uherska, relaxovat ve slavných lázních nebo degustovat tradiční víno a pikantní klobásky v jednom z mnoha stylových barů. Zkrátka a jednoduše, v Budapešti si přijde na své opravdu každý.  

Průvodce pro tebe napsal kk.ptackova
Připrav se na
2-3 dny
Je jen málo lepších měst na prodloužené víkendové pobyty.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Městské turistice nebude bránit vůbec žádné počasí.
Více o počasí
Letenky od
850 Kč
Cena za zpáteční jízdenku na autobus z Prahy.
Akční nabídky
Avatar uživatele kk.ptackova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu