Budapešť

Ubytování v Budapešti

Ceny hotelů v Budapešti

Budapešť dlouhodobě patřila k nejlevnějším evropským metropolím, po roce 2010 se však ceny hotelů začaly pomalu zvedat a v současnosti se řadí do evropského průměru.

Cena za dvoulůžkový pokoj se snídaní v centru začíná již na částce 1 500 Kč, najdete zde však i luxusní resorty, kde zaplatíte i částku 15.000 Kč. Pokud vám nevadí z ubytování jezdit do centra hromadnou dopravou a bydlet tak v okrajových částech Budapešti, zaplatíte za dvoulůžkový pokoj se snídaní i 1 000 Kč.

Levnější než jinde v Evropě jsou v Budapešti lepší 4* i 5* hotely, které se pohybují v cenových intencích mezi 3 000 a 5 000 Kč za noc pro dva. Všechny nabídky hotelů, pensionů i ubytování v soukromí vyhledávejte na tradičních stránkách:

Booking.com    Agoda.com

Kde se ubytovat v Budapešti

Budapešť je turisticky velmi oblíbené místo, čemuž odpovídá i nabídka ubytování, která je maximálně široká. Ubytování dle svých přání tak najde naprosto každý, ať už hledáte sdílený pokoj v hostelu, nebo luxusní pokoj v pětihvězdičkovém hotelu. Obecně se dá říct, že možnosti ubytování v budínských čtvrtích jsou omezenější oproti druhému břehu Dunaje v Pešti.

Centrum města není nijak veliké, nemusíte tedy bydlet přímo v jeho středu, a přesto to nebudete mít ke všem památkám daleko. Doprava MHD je navíc hustá a rychlá, takže není nutné vybírat konkrétní čtvrť k bydlení, vyberte podle ceny a hodnocení.

Nejlevnější a nejlepší hotely v Budapešti

Pokud se vám nechce trávit čas hledáním nejlepších nabídek, vybíráme pro vás nejlepší hotely v několika kategoriích.

Nejlevnější ubytování

Ty nejlevnější hotely s vlastní koupelnou na pokoji začínají v Budapešti již na cenách od 950 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji, standardní ceny levných hotelů se pohybují do 1 300 Kč.

  • easyHotel Budapest Oktogon – typický velmi jednoduchý, avšak účelný a moderní hotel ze skupiny easyJet
  • Easy Star Hotel – malý, jednoduchý, ale čistý hotýlek v širším centru jen kousek od stanice metra
  • Dean's College Hotel – skvěle hodnocený moderní menší hotel na jihu širšího centra opět jen pár desítek metrů od stanice metra

Zlatá střední cesta

V Budapešti narazíte na opravdu velké množství klasických 3* hotelů v rámci centra s cenami mezi 1 200 a 1 700 Kč za noc v pokoji pro 2.

  • Verdi Grand Hotel – tento nový 4* hotel patří k nejvýhodnějším nabídkám s poměrem cena ku výkonu, leží ve čtvrti Ferenscváros přímo u stanice metra
  • City Hotel Ring – klasický moderní 3* hotel kousek od centra a pár desítek metrů od nádraží Nyugati, na které míří většina vlaků z ČR
  • Hotel Castle Garden – menší 4* hotel v klidnější části prakticky přímo ve starém Budíně nedaleko Budínského hradu

Mezinárodní řetězce

Patříte k cestovatelům, kteří preferují kvalitu, od které všude na světě víte, co očekávat? V Budapešti působí velké množství hotelů nadnárodních řetězců s průměrnými cenami mezi 1 300 a 2 000 Kč za noc pro 2. Vybíráme ty nejlépe umístěné a hodnocené:

Luxusní hotely

Chcete-li si dopřát maximálního luxusu v těch nejlepších hotelech, Budapešť je k tomuto účelu ideálním městem. Oproti ostatním metropolím jsou zde totiž ceny luxusních hotelů nižší a 5* hotely zde startují již na 2 800 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji:

  • Corinthia Budapest – krásný 5* hotel na budapešťském ringu se skvělým vnitřním bazénem i luxusními apartmá, ceny však startují na příznivých 3 500 Kč za pokoj
  • InterContinental Budapest – klasický 5*, kterým nikdy nic nemůžete zkazit, se v Budapešti nachází na břehu Dunaje přímo v historickém centru. Ceny začínají na 4 500 Kč za pokoj
  • Aurea Ana Palace Hotel – o vůbec ty nejlepší hotely se přetahuje několik zařízení, Aurea Ana z nich má však nejlepší hodnocení. Nejlevnější pokoj pořídíte od 5 000 Kč, 

Chystáš se do Budapešti?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele kk.ptackova
naposledy aktualizováno 10. 09. 2023
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Budapešti. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.