Průvodce státem
Maledivy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Maledivách

Převážná část aktivit na Maledivách je spojena s mořem nebo s vodními sporty. Maledivy jsou ideálním místem jak pro aktivní, tak i pro odpočinkovou dovolenou. 

Pláže

Pokud na Maledivách o něco není nouze, tak jsou to rozhodně úchvatné pláže. Pokud pro vás dovolená znamená relax na pláži, zde si určitě přijdete na své. A až vás to povalování omrzí, můžete si půjčit třeba kajak nebo paddleboard a vyrazit prozkoumat lagunu.

Maledivy pláže

Šnorchlování

Na Maledivách je spousta míst, kde se dá krásně šnorchlovat přímo z pláže. Pokud se vám to nepoštěstí, nezoufejte, nabídka šnorchlovacích výletů je nepřeberná. Cena se pohybuje kolem 25 USD za osobu, plus poplatek 10–15 USD za půjčení vybavení. Samozřejmě je vždy lepší mít s sebou vlastní vybavení, na Maledivách ho rozhodně užijete. Šnorchlovací výlet určitě doporučujeme, je to rozhodně zážitek. Když se vám poštěstí, potkáte i želvu. Nemluvě o hejnech krásných pestrobarevných rybek.

Maledivy šnorchlování

Potápění

Maledivy jsou rájem potápěčů a jejich úchvatný podmořský svět přitahuje jak amatérské, tak profesionální potápěče. Kromě želv, rejnoků, mant, různých druhů žraloků (šedí, útesoví, velrybí, ..) se můžete setkat se stovkami dalších druhů ryb a korálů všech možných tvarů a barev. Většina hotelů leží v blízkosti rovnou několika potápěčských lokalit. Cena za tuto aktivitu a půjčení vybavení se pohybuje někde kolem 50 USD plus poplatek za každý jednotlivý ponor.

Výlet na sandbank

Sandbank je vlastně taková mělčina v moři. Lodí vás odvezou na kousek písčiny vystupující z moře a je jen na vás, jak následující čas využijete. Můžete si užít piknik uprostřed moře, můžete šnorchlovat a nebo se jen prostě válet a čekat, až si vás loď zase za nějakou dobu vyzvedne. Cena výletu na sandbank začíná na 25 USD za osobu.

Rybaření

Každý hotel na Maledivách pořádá rybářské výlety, a to ranní, večerní i noční. Můžete také vyrazit na tzv. Big Game Fishing a když budete mít štěstí, povede se vám ulovit pořádně velkého tuňáka nebo třeba mečouna. Cena za Big Game Fishing začíná na 200 USD, cena za rybářský výlet s místními se pohybuje kolem 30 USD za osobu. Samozřejmě cokoli ulovíte si můžete také na pláži ugrilovat a užít si tak jedinečné barbecue.

Krmení rejnoků

Krmení rejnoků za soumraku je oblíbenou zábavou místních a určitě jim nebude vadit, když se k nim přidáte.

Lázně

Na Maledivách naleznete také lázeňská střediska s širokou nabídkou ozdravných a zkrášlovacích kúr. Spa je součástí téměř kazdého resortu. Například unikátní podvodní lázně v hotelu Huvafen Fushi, které jsou prvními lázněmi svého druhu na světě. Během procedur se můžete kochat pohledem na rybky prohánějící se všude kolem vás.

Výlet na lokální obydlený ostrov

Pokud jste ubytovaní v resortu a zajímá vás, jak to vypadá na lokálním obydleném ostrově, můžete se na takový výlet vydat. Až do roku 2010 bylo cestování po lokálních ostrovech zakázané a bylo možné zde cestovat jen na speciální zpoplatněné povolení. Na lokálních ostrovech žijí místní obyvatelé, kteří jsou velmi přátelští a usměvaví. Najdete zde běžnou občanskou vybavenost, obchody, bistra. Na lokálních ostrovech je přísný zákaz požívání alkoholu, koupání v bikinách a měli byste se vyvarovat oblečení odhalujícím ramena a stehna. 

Výlet na resort

Pokud jste ubytovaní na lokálním obydleném ostrově a láká vás zakusit, jaké by to bylo užívat si luxusu v resortu, vydejte se na jednodenní výlet na některý z resortů. Výlet by vám měl být schopný zorganizovat váš hotel. Průměrná cena za takovýto výlet se pohybuje kolem 200 USD, ale může se vyšplhat podstatně výš, záleží na resortu. V ceně je většinou zpáteční doprava, vstup do resortu, ručníky, oběd a nápoje. 

Exkurze do hlavního města Malé

Prožijte den prohlídkou pamětihodností nebo třeba nákupy na místním tržišti.

Ráj v Indickém oceánu

Maledivy (anglicky Maldives) se nachází v Indickém oceánu v oblasti rovníku asi 500 km jihozápadně od břehů Indie. Maledivy jsou zapsány v Guinessově knize rekordů jako nejplošší země světa (žádné místo neleží více než 2,5 m nad mořskou hladinou).

Maledivy tvoří tisíce malých ostrůvků, které jsou omývány křišťálově průzračnou vodou a písek na plážích je jemný a bílý tak jako nikde jinde na světě. To celé dokresluje azurově modré nebe bez jediného mráčku a vzrostlé kokosové palmy.

Průvodce pro tebe napsal Zdenka
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště v Male.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Teplo je vždycky, v létě jen párkrát týdně sprchne.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 35 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Zdenka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu