Maledivy
Maledivy

Co dělat na Maledivách

Převážná část aktivit na Maledivách je spojena s mořem nebo s vodními sporty. Maledivy jsou ideálním místem jak pro aktivní, tak i pro odpočinkovou dovolenou. 

Pláže

Pokud na Maledivách o něco není nouze, tak jsou to rozhodně úchvatné pláže. Pokud pro vás dovolená znamená relax na pláži, zde si určitě přijdete na své. A až vás to povalování omrzí, můžete si půjčit třeba kajak nebo paddleboard a vyrazit prozkoumat lagunu.

Šnorchlování

Na Maledivách je spousta míst, kde se dá krásně šnorchlovat přímo z pláže. Pokud se vám to nepoštěstí, nezoufejte, nabídka šnorchlovacích výletů je nepřeberná. Cena se pohybuje kolem 25 USD za osobu, plus poplatek 10–15 USD za půjčení vybavení. Samozřejmě je vždy lepší mít s sebou vlastní vybavení, na Maledivách ho rozhodně užijete. Šnorchlovací výlet určitě doporučujeme, je to rozhodně zážitek. Když se vám poštěstí, potkáte i želvu. Nemluvě o hejnech krásných pestrobarevných rybek.

Potápění

Maledivy jsou rájem potápěčů a jejich úchvatný podmořský svět přitahuje jak amatérské, tak profesionální potápěče. Kromě želv, rejnoků, mant, různých druhů žraloků (šedí, útesoví, velrybí, ..) se můžete setkat se stovkami dalších druhů ryb a korálů všech možných tvarů a barev. Většina hotelů leží v blízkosti rovnou několika potápěčských lokalit. Cena za tuto aktivitu a půjčení vybavení se pohybuje někde kolem 50 USD plus poplatek za každý jednotlivý ponor.

Výlet na sandbank

Sandbank je vlastně taková mělčina v moři. Lodí vás odvezou na kousek písčiny vystupující z moře a je jen na vás, jak následující čas využijete. Můžete si užít piknik uprostřed moře, můžete šnorchlovat a nebo se jen prostě válet a čekat, až si vás loď zase za nějakou dobu vyzvedne. Cena výletu na sandbank začíná na 25 USD za osobu.

Rybaření

Každý hotel na Maledivách pořádá rybářské výlety, a to ranní, večerní i noční. Můžete také vyrazit na tzv. Big Game Fishing a když budete mít štěstí, povede se vám ulovit pořádně velkého tuňáka nebo třeba mečouna. Cena za Big Game Fishing začíná na 200 USD, cena za rybářský výlet s místními se pohybuje kolem 30 USD za osobu. Samozřejmě cokoli ulovíte si můžete také na pláži ugrilovat a užít si tak jedinečné barbecue.

Krmení rejnoků

Krmení rejnoků za soumraku je oblíbenou zábavou místních a určitě jim nebude vadit, když se k nim přidáte.

Lázně

Na Maledivách naleznete také lázeňská střediska s širokou nabídkou ozdravných a zkrášlovacích kúr. Spa je součástí téměř kazdého resortu. Například unikátní podvodní lázně v hotelu Huvafen Fushi, které jsou prvními lázněmi svého druhu na světě. Během procedur se můžete kochat pohledem na rybky prohánějící se všude kolem vás.

Výlet na lokální obydlený ostrov

Pokud jste ubytovaní v resortu a zajímá vás, jak to vypadá na lokálním obydleném ostrově, můžete se na takový výlet vydat. Až do roku 2010 bylo cestování po lokálních ostrovech zakázané a bylo možné zde cestovat jen na speciální zpoplatněné povolení. Na lokálních ostrovech žijí místní obyvatelé, kteří jsou velmi přátelští a usměvaví. Najdete zde běžnou občanskou vybavenost, obchody, bistra. Na lokálních ostrovech je přísný zákaz požívání alkoholu, koupání v bikinách a měli byste se vyvarovat oblečení odhalujícím ramena a stehna. 

Výlet na resort

Pokud jste ubytovaní na lokálním obydleném ostrově a láká vás zakusit, jaké by to bylo užívat si luxusu v resortu, vydejte se na jednodenní výlet na některý z resortů. Výlet by vám měl být schopný zorganizovat váš hotel. Průměrná cena za takovýto výlet se pohybuje kolem 200 USD, ale může se vyšplhat podstatně výš, záleží na resortu. V ceně je většinou zpáteční doprava, vstup do resortu, ručníky, oběd a nápoje. 

Exkurze do hlavního města Malé

Prožijte den prohlídkou pamětihodností nebo třeba nákupy na místním tržišti.

Chystáš se na Maledivy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.