Maledivy
Maledivy

Víza na Maledivy

Vízum

Turistické vízum se uděluje po příletu na Maledivy bezplatně všem na dobu 30 dnů. Není tedy potřeba žádat o vízum předem. O prodloužení pobytu o 60 dní lze zažádat na imigračním úřadě v hlavním městě Male za poplatek 750 MVR (asi 50 USD).

Další dokumenty

Po příletu jsou kontrolovány následující dokumenty:

  • Cestovní pas platný minimálně šest měsíců po návratu z destinace,
  • zpáteční letenka,
  • dostatek finančních prostředků nebo potvrzení o zaplaceném ubytování,
  • vyplněná registrační karta, kterou dostanete v letadle. Registrační karta má dvě části, příletovou a odletovou, je potřeba vyplnit obě části. Příletová se odevzdává po příletu, odletová při odletu, tak je důležité ji neztratit.

Očkování

Pro příjezd do země nejsou povinná žádná očkování. Výjimkou je očkování proti žluté zimnici. Pokud jste pobývali v posledních šesti dnech před příletem na Maledivy v oblastech infikovaných žlutou zimnicí, bude po vás požadován mezinárodní očkovací průkaz s prokázaným očkováním proti žluté zimnici. 

Celní předpisy

Na Maledivy je povolen pouze dovoz věcí osobní potřeby. Je zakázáno dovážet narkotika, alkohol, pornografický materiál, zbraně a výrobky z vepřového masa.

Zakázáno je také dovážení náboženských předmětů, jež by sloužily k propagaci jiné církve, než je islám (například bibli nebo křížek s sebou mít můžete, ale nesmíte je žádnému ostrovanovi darovat).

Ze země je zakázáno vyvážet korály a ostatní úlovky z mořského dna. Povolen je pouze vývoz suvenýrů vyrobených z mrtvých korálů a mušlí vyplavených na pláž, které již nejsou v přírodní podobě. 

Také je zakázán vývoz maledivské měny, proto si vždy dobře spočítejte, kolik budete potřebovat. Pokud jste si rufie vyměňovali ve směnárně na letišti, vždy si uschovejte doklad. Pokud vám rufie zbudou a pokud ve směnárně ukážete doklad, že jste si je kupovali tam, vymění vám rufie zpátky na dolary.

Chystáš se na Maledivy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.