Průvodce státem
Maledivy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Maledivách

Jak na Maledivy

Jedinou možnou variantou, jak se dostat z Evropy na Maledivy, je letecky. Na Maledivách je mezinárodní letiště Malé International Airport, které se nachází na ostrůvku Hulhule, nedaleko hlavního města Malé. Z Prahy létají na Maledivy např. letecké společnosti Emirates nebo Flydubai s jedním přestupem v Dubaji. Přímé lety pak lze najít třeba z Rakouska nebo Německa. Let z Evropy trvá asi 12 hodin. Ceny letenek se pohybují kolem 16.000–18.000 Kč, ale pokud si počkáte na nějakou akci, dá se koupit zpáteční letenka i za cenu kolem 10.000 Kč. 

Jak se nejlépe dopravovat

Veřejný trajekt

Nejlevnější a nejpomalejší způsob dopravy.

Mezi jednotlivými ostrovy jezdí veřejné trajekty (public ferry). Je to nejlevnější a zároveň nejpomalejší způsob dopravy. Všechny trajekty vyjíždí z Malé. Pokud cestujete mezi jednotlivými atoly, vždy musíte cestovat pres Malé.

Pokud cestujete mezi jednotlivými ostrovy na jednom atolu, dá se přejet z jednoho na druhý, aniž byste se museli vracet do Malé. Cena trajektu se pohybuje mezi 0,5–20 USD, záleží na vzdálenosti. V pátek většina trajektů nejezdí a je nutné s tím počítat. Stejně tak trajekty nejezdí v případě špatného počasí. Orientační jízdní řády trajektů na roomsmaldives.com.

Speedboat

Speedboat neboli rychloloď. Soukromý způsob dopravy je potřeba rezervovat předem, většinou ho zajišťuje hotel. Cena se odvíjí od vzdálenosti a počtu cestujících (platí se cena za loď, čím více vás jede, tím míň platíte). Rychloloď vás vyzvedne kdekoli a zaveze kamkoli chcete. Cena se pohybuje od několika málo dolarů až po 1.000 USD

Letecká doprava

Hydroplán je další soukromý, ale také drahý, způsob dopravy. Společně s vnitrostátním letem je to také nejrychlejší způsob přepravy. Dopravu zajišťují letecké společnosti TMA, Flyme nebo Maldivian Airlines. Letenku je potřeba zajistit několik dnů dopředu. Cena začíná na 150 USD za osobu a může se vyšplhat až do závratných částek.

Vnitrostátní let se cenově pohybuje stejně jako let hydroplánem, přepravu zajišťují dvě letecké společnosti, a to soukromá Flyme – Villa Air a státní Maldivian Airlines. 

Po hlavním městě Malé a ostrovech Hulhumalé a Hulhulé můžete využít taxi nebo autobus.

Letadlo Maledivy

Městská doprava

Na jednotlivých ostrovech se můžete pohybovat pěšky. Ostrovy nejsou velké a nikam to není daleko.

Místní používají k přepravě nejčastěji kolo nebo motocykl.

V hlavním městě Malé a na ostrově Hulhumalé, který je propojen s ostrovem Hulhulé, na němž se nachází letiště, se dá pohybovat taxi nebo autobusem. Cesta taxi po Malé by neměla stát více než 1 USD, pokud máte zavazadla, tak 2 USD bez ohledu na vzdálenost. Autobusové zastávky najdete skoro na každém rohu a autobusy jezdí každých 10–15 minut. Lístky se kupují v autobuse a jeden lístek stojí kolem MVR 3.

Ráj v Indickém oceánu

Maledivy (anglicky Maldives) se nachází v Indickém oceánu v oblasti rovníku asi 500 km jihozápadně od břehů Indie. Maledivy jsou zapsány v Guinessově knize rekordů jako nejplošší země světa (žádné místo neleží více než 2,5 m nad mořskou hladinou).

Maledivy tvoří tisíce malých ostrůvků, které jsou omývány křišťálově průzračnou vodou a písek na plážích je jemný a bílý tak jako nikde jinde na světě. To celé dokresluje azurově modré nebe bez jediného mráčku a vzrostlé kokosové palmy.

Průvodce pro tebe napsal Zdenka
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště v Male.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Teplo je vždycky, v létě jen párkrát týdně sprchne.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 35 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Zdenka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu