Maledivy
Maledivy

Bezpečnost na Maledivách

Zdraví

Na ostrovech není zaznamenám zvýšený výskyt žádné z exotických nemocí a není potřeba žádné speciální očkování. Základní zdravotnická péče je na Maledivách na dobré úrovni, je však poměrně drahá. První pomoc vám poskytne každá recepce hotelu a zaměstnanci potápěčských center. Samozřejmostí by mělo být kvalitní cestovní pojištění.

Nejčastějším nepříjemným zraněním je poranění se v moři o korál. Toto zranění je potřeba řádně vymýt vodou a ošetřit antiseptickým přípravkem.

Častým problémem je také úpal nebo úžeh. Je potřeba pokožku chránit opalovacími krémy s vysokým ochranným faktorem a dodržovat pitný režim. Doporučuje se šnorchlovat v tričku.

Je také potřeba si dávat pozor na velmi silné mořské proudy a neplavat mimo laguny.

Doporučuje se konzumovat pouze kupovanou balenou vodu s neporušeným uzávěrem. Voda na Maledivách je odsolená, nedoporučuje se její konzumace z vodovodních kohoutků.

Zdravotnická zařízení v hlavním městě Malé:

  • ADK Private Hospital (nemocnice, soukromá klinika), telefon: +960 313 533,
  • AMDC Clinic (soukromá klinika), telefon: +960 325 979,
  • Indira Gandhi Memorial Hospital (hlavní nemocnice).

Internet a elektřina

Co se týká fungování telefonu a českých operátorů na Maledivách, neměli byste mít se signálem problém, a to ani na vzdálených obydlených ostrovech. Počítejte s tím, že roaming na Maledivách je velmi drahý.

Země je vcelku dobře pokryta internetem, a proto není problém se připojit i přes wifi. Jen počítejte s tím, že některé hotely a penziony vám poskytnou jen omezený počet dat na den, někde jen za poplatek. Někde je internet rychlejší, jinde zase pomalejší. 

Pokud chcete mít jistotu rychlého internetu, zakupte si po příletu na letišti předplacenou simkartu s mobilním internetem. Ceny se odvíjí od zakoupeného objemu dat. Kartu koupíte na letišti cca 15 metrů od příletové haly, kde se nachází prodejna lokálního operátora Dhiraagu.

Orientační cena předplacených karet:

  • 1,6 GB / 200 MVR
  • 3 GB / 300 MVR
  • 5 GB / 500 MVR

Na Maledivách neexistuje celostátní rozvod elektřiny, každý hotel má svůj vlastní naftový generátor. Napětí je v rozmezí 220 V–240 V, převládají zásuvky britského typu, k nimž budete potřebovat adaptér.

Kriminalita

Maledivy jsou bezpečnou zemí, přesto se doporučuje dodržovat základní bezpečnostní pravidla. Hlídejte si své osobní věci, neukazujte obsah peněženky.

Důležité kontakty

V případě ztráty cestovního dokladu je potřeba se obrátit na Imigrační úřad v Malé Velaanage, 1. patro, Ameer Ahmed Magu, tel. +960 333 0444 (úřední hodiny) nebo +960 333 0452 (mimo úřední hodiny), email: info@immigration.gov.mv.

Tísňová volání: 

  • Záchranná služba – 102,
  • Hasiči – 118,
  • Policie – 119.

Chystáš se na Maledivy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021