Maledivy
Maledivy

Počasí na Maledivách a kdy sem jet

Počasí na Maledivách

Podnebí na Maledivách ovlivňuje především blízkost rovníku. Maledivy se vyznačují monzunovým klimatem. Počasí se zde dělí v podstatě na dvě roční období. Období sucha (severovýchodní monzun) panuje zhruba od listopadu do dubna. Období dešťů (jihozápadní monzun) panuje od května do října. Teplota vzduchu je po celý rok podobná a pohybuje se mezi 27–33 °C ve dne a kolem 25 °C v noci. Teplota vody se pohybuje celoročně kolem 29 °C. 

Tabulka teplot během roku

Maledivy - Počasí se regionálně neliší

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
polojasno
30 °C
únor
jasno
30 °C
březen
jasno
31 °C
duben
jasno
31 °C
květen
polojasno
31 °C
červen
polojasno
30 °C
červenec
přeháňky
30 °C
srpen
přeháňky
30 °C
září
přeháňky
30 °C
říjen
přeháňky
30 °C
listopad
polojasno
30 °C
prosinec
polojasno
30 °C

Kdy jet na Maledivy

Hlavní sezona je od listopadu do dubna, nicméně na Maledivy můžete zavítat celoročně. Stálá teplota vzduchu i vody přeje vodním sportům po celý rok. Od května do října je nejlepší čas na pozorování mant a žraloka obrovského a ceny ubytování padají i na polovinu toho, co v hlavní sezoně. Takže pokud vám nevadí trocha deště, vyrazte klidně mimo hlavní sezonu a ušetříte. 

Chystáš se na Maledivy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 15. 03. 2022
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Andrea Stratilová
před rokem

Zdravím všechny, byl někdo na Maledivech přelom července a srpna? Konkrétně jižní část? Chtěla jsem se jen zeptat, jestli se to opravdu vyplatí tam jet, jelikož ceny jsou lákavé, ale jak je to s počasím… jestli jsou nějaké večerní deštíky, malé přeháňky, nebo nějaké opravdu celodenní slejváky… děkuji za odpověď.