Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Maledivy
Počasí se regionálně neliší

30 °C

30 °C

31 °C

31 °C

31 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

Počasí na Maledivách

Podnebí na Maledivách ovlivňuje především blízkost rovníku. Maledivy se vyznačují monzunovým klimatem. Počasí se zde dělí v podstatě na dvě roční období. Období sucha (severovýchodní monzun) panuje zhruba od listopadu do dubna. Období dešťů (jihozápadní monzun) panuje od května do října. Teplota vzduchu je po celý rok podobná a pohybuje se mezi 27–33 °C ve dne a kolem 25 °C v noci. Teplota vody se pohybuje celoročně kolem 29 °C. 

Kdy jet na Maledivy

Hlavní sezona je od listopadu do dubna, nicméně na Maledivy můžete zavítat celoročně. Stálá teplota vzduchu i vody přeje vodním sportům po celý rok. Od května do října je nejlepší čas na pozorování mant a žraloka obrovského a ceny ubytování padají i na polovinu toho, co v hlavní sezoně. Takže pokud vám nevadí trocha deště, vyrazte klidně mimo hlavní sezonu a ušetříte. 

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Andrea Stratilová

Zdravím všechny, byl někdo na Maledivech přelom července a srpna? Konkrétně jižní část? Chtěla jsem se jen zeptat, jestli se to opravdu vyplatí tam jet, jelikož ceny jsou lákavé, ale jak je to s počasím… jestli jsou nějaké večerní deštíky, malé přeháňky, nebo nějaké opravdu celodenní slejváky… děkuji za odpověď.

Odpovědět
před 11 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu