Průvodce státem

Maledivy

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Ráj v Indickém oceánu

Maledivy (anglicky Maldives) se nachází v Indickém oceánu v oblasti rovníku asi 500 km jihozápadně od břehů Indie. Maledivy jsou zapsány v Guinessově knize rekordů jako nejplošší země světa (žádné místo neleží více než 2,5 m nad mořskou hladinou).

Maledivy tvoří tisíce malých ostrůvků, které jsou omývány křišťálově průzračnou vodou a písek na plážích je jemný a bílý tak jako nikde jinde na světě. To celé dokresluje azurově modré nebe bez jediného mráčku a vzrostlé kokosové palmy.

Průvodce pro tebe napsal Zdenka
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště v Male.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Teplo je vždycky, v létě jen párkrát týdně sprchne.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 35 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Maledivy

Co vidět a navštívit na Maledivách

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Maledivách

Zavřít boční panel

Malé

Male je maledivské hlavní město. Můžete zde vidět nejstarší mešitu v zemi Hukuru Miskiiy, Národní muzeum, prezidentský palác nebo třeba vyhlášený místní rybí trh.

Letiště se nachází na 2 km vzdáleném ostrově Hulhumale. Tento ostrov se nachází nedaleko letiště. Pokud je váš přílet nebo odlet naplánován tak, že nebudete stíhat trajekt ve stejný den, pravděpodobně strávíte noc právě na Hulhumale. Tento ostrov je klidnější než hlavní město Malé, nachází se zde mnoho obchodů a slušný výběr restaurací.

Hulhumale

Z Hulhumale jezdí každou půlhodinu (v noci hodinu) autobus na letiště. Cena je 20 MVR.

Zavřít boční panel

Maafushi

Tento ostrov je relativně blízko k hlavnímu městu, což také znamená, že je tu více turistů než na jiných ostrovech. Díky tomu je tu i větší konkurence a ceny různých výletů se tak pohybují o trochu níže než jinde. Pokud vám nevadí hlava na hlavě a chcete ušetřit pár dolarů za výlety, vydejte se na Maafushi. Trajekt na Maafushi odjíždí z Malé každý den kromě pátku v 14:30. Cesta trvá asi 90 minut a stojí 2 USD.

Zavřít boční panel

Thoddoo

Tento ostrov vás uchvátí svou panenskou přírodou a ovocem rostoucím na každém kroku. Thoddoo je nevětším producentem ovoce a zeleniny na Maledivách. V okolí ostrova se nachází několik vyhlášených potápěčských lokalit a vy můžete využít nabídku místního potápěčského centra na některý z potápěčských výletů. V okolí ostrova se dá šnorchlovat přímo z pláže a nechybí ani bikiny beach. Levně se na ostrov dostanete veřejným trajektem z Malé s přestupem na ostrově Rasdhoo.

Trajekt z Malé odjíždí v 9:00 hodin ráno každé úterý, čtvrtek a neděli. Příjezd na ostrov Rasdhoo je ve 12:10, odtud pak odjíždí trajekt na Thoddoo v 15:15, s plánovaným příjezdem v 16:30. Cena za cestu je 3,5 USD.

Počasí a sezóny na Maledivách

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Maledivy
Počasí se regionálně neliší

30 °C

30 °C

31 °C

31 °C

31 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

Počasí

Podnebí na Maledivách ovlivňuje především blízkost rovníku. Maledivy se vyznačují monzumovým klimatem. Počasí se zde dělí v podstatě na dvě roční období. Období sucha (severovýchodní monzum) panuje zhruba od listopadu do dubna. Období dešťů (jihozápadní monzum) panuje od května do října. Teplota vzduchu je po celý rok podobná a pohybuje se mezi 27–33 °C ve dne a kolem 25 °C v noci. Teplota vody se pohybuje celoročně kolem 29 °C. 

Sezóny a kdy vyrazit

Hlavní sezona je od listopadu do dubna, nicméně na Maledivy můžete zavítat celoročně. Stálá teplota vzduchu i vody přeje vodním sportům po celý rok. Od května do října je nejlepší čas na pozorování mant a žraloka obrovského a ceny ubytování padají i na polovinu toho, co v hlavní sezoně. Takže pokud vám nevadí trocha deště, vyrazte klidně mimo hlavní sezonu a ušetříte. 

Skvělé akce na Maledivy

Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 36%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 35%
Akce starší 2 týdnů
Akce starší 2 týdnů
31 starších akcí
Avatar uživatele Zdenka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu