Maledivy
Maledivy

4 místa co vidět na Maledivách

Dhiffushi

Dhiffushi

Ostrov Dhiffushi je součást atolu Kaafu, který se nachází necelých 37 km severně od hlavního města Malediv Malé. Ostrov je maličký, má rozměr jen 950 m × 200 m, a žije zde kolem 1 200 obyvatel. Místní lidé jsou silně věřící muslimové, pro většinu z nich je hlavní obživou rybolov a v posledních letech také turismus, který zde zažívá velký rozmach. Ačkoliv je ostrov malý, najdete zde slušnou občanskou vybavenost – školu, doktora, několik malých obchodů s potravinami, drogerií i suvenýry, pár bister, mešitu, centrum vodních sportů a volejbalové i fotbalové hřiště. Na ostrově není žádný bankomat, takže je potřeba mít s sebou dostatečně velkou hotovost, kartou lze platit většinou jen v hotelech. 

A na co se můžete na Dhiffushi těšit? Křišťálově čistou vodu, bohatý podmořský život, pláže s bílým pískem, kokosové palmy a velmi přátelské místní obyvatele, kteří vám rádi povypráví o svém ostrově.

Co tu dělat?

Odpočinek na pláži

Na ostrově jsou tři „bikini beach“. Dhiffushi Beach najdete na severovýchodě ostrova naproti resortu Meeru Island Resort & Spa. Sunset Beach se nachází na jihozápadě a pokud chcete perfektní fotku na Instagram, tady ji určitě vyfotíte. Třetí pláž byla vybudována pro návštěvníky hotelu Aaramu Holidays and Spa, ale je přístupná i pro veřejnost. Na všech plážích se můžete těšit na zářivě bílý písek a křišťálově čistou vodu.

Šnorchlování a potápění

Šnorchlovat můžete přímo z pláže nebo se vydejte na některý ze šnorchlovacích výletů. V okolí ostrova se nachází hned několik vyhlášených šnorchlovacích i potápěčských lokalit. Výlet si domluvte buď v hotelu, nebo přímo v diving centru, které se na ostrově nachází. Za šnorchlovací výlet zaplatíte kolem 25 $ za osobu plus poplatek za půjčení výbavy, pokud nemáte vlastní. Výlet za potápěním začíná na 75 $ za osobu. 

Výlet na sandbank

Sandbank je malinký písečný ostrůvek. Odveze vás na něj loď a na pár hodin (většinou 2–3) vás zde nechá napospas vlastnímu osudu. Pryč od lidí, obklopené oceánem. Je jen na vás, jak následující čas využijete. Užijte si piknik uprostřed moře, šnorchlujte nebo se jen opalujte. Ceny výletu na sandbank začínají na 25 $ za osobu.

Rybaření

Okolí ostrova Dhiffushi je jako stvořené pro rybářský výlet. Vybrat si můžete mezi ranním, večerním ale i nočním rybolovem. Vyrazit můžete také na tzv. Big Game Fishing. Možná budete mít štěstí a ulovíte fakt velkého tuňáka. Cena za Big Game Fishing začíná na 200 $, na rybářský výlet s místními se můžete vydat už za 30 $ za osobu. Jako bonus si cokoliv, co ulovíte, můžete na pláži ugrilovat.

Pozorování delfínů

Vyražte při západu slunce pozorovat delfíny v jejich přirozeném prostředí. Odměnou vám bude nezapomenutelný zážitek. Cena výletu se pohybuje kolem 30 $ za osobu.

Vodní sporty

Na ostrově se nachází centrum vodních sportů. Vyzkoušet tak můžete kitesurfing, windsurfing, vodní lyžování, půjčit si kajak, paddleboard, užít si jízdu na „banana boat“ apod.

Krmení rejnoků

Krmení rejnoků za soumraku je oblíbenou zábavou místních a určitě jim nebude vadit, když se k nim přidáte.

Výlet do resortu

Chcete si užít trochu luxusu nebo si dát alkohol, který jinak na Maledivách běžně nekoupíte? Pak vyražte na jednodenní výlet do některého z resortů. Výlet vám zajistí ve vašem hotelu. Počítejte s částkou minimálně 180 $ za osobu.

Výlet na vedlejší ostrov

Kromě pondělí a pátku se můžete každý den vydat trajektem na vedlejší ostrov Thulusdhoo, který je vyhledávanou surfařskou lokalitou. Trajekt odjíždí z Dhiffushi v 6.30 a odpoledne odplouvá zpět z Thulusdhoo v 16.55. Cestra trvá 45 minut.

Počasí a teploty na ostrově Dhiffushi

Počasí

Podnebí na ostrově Dhiffushi je ovlivněno především blízkostí rovníku. Na ostrově se střídají jen dvě období – období sucha a období dešťů. Období sucha (severovýchodní monzun) panuje zhruba od listopadu do dubna. Období dešťů (jihozápadní monzun) panuje od května do října. Teplota vzduchu je po celý rok stálá a pohybuje se mezi 27–33 °C ve dne a kolem 25 °C v noci. Teplota vody se pohybuje celoročně kolem 29 °C

Kdy sem jet

Hlavní sezona je od listopadu do dubna, nicméně na ostrov můžete zavítat celoročně. Stálá teplota vzduchu i vody přeje vodním sportům po celý rok. Od května do října je nejlepší čas na pozorování mant a žraloků obrovských a ceny ubytování jsou o něco příznivější než v hlavní sezoně. 

Vyhněte se pobytu na Maledivách během svátku ramadán, který je pohyblivý a trvá 28 dní. Během ramadánu je fungování většiny služeb velmi omezeno.

Jak se dostat na ostrov Dhiffushi

Trajektem

Veřejný trajekt odjíždí z terminálu Villingili v hlavním městě Malé ve 14.30 každý den kromě pondělí a pátku. Cesta trvá asi 3 hodiny. Lístky na trajekt se kupují v pokladně na místě a stojí 2 $. Po cestě trajekt staví na dalších třech ostrovech. Ostrov Dhiffushi je poslední na trase. Cestou se můžete kochat pohledem na malé ostrůvky, luxusní resorty a třeba zahlédnete i delfíny. Jízdní řád najdete zde.

Speedboat

Speedboat odjíždí z mola č. 7 (Jetty No. 7) v Malé v 11.30, 16.30 a 22.30 každý den kromě pátku. V pátek loď odjíždí v 8.30 a ve 22.30. Loď jede také přes letiště, kam přijíždí o 10 minut později. Cesta trvá asi 45 minut a stojí 35 $ za osobu. Transfer je vhodné rezervovat předem. Objednat si můžete také soukromý speedboat, který vás odveze přímo z letiště. Pronájem lodě stojí 270 $ pro 1–6 osob. Jméno provozovatele je Altec Speed, více informací na webu altecmaldives.com/dhiffushi-ferry/. Speedboat na ostrov vám může pomoci zajistit i váš hotel.

Samotný ostrov je dlouhý 950 m a široký 200 m, takže ho bez větší fyzické námahy lze projít celý pěšky.

Ubytování

Kde se ubytovat

Obliba ostrova Dhiffushi v posledních letech hodně vzrostla a s ní roste i poptávka po ubytovacích kapacitách. V současné době se na ostrově nachází 13 hotelů a penzionů. Na tak malý ostrov je to opravdu hodně a vybere si tu snad každý. Najdete tu malý guesthouse i velký 4hvězdičkový hotel. Pokud byste chtěli bydlet v resortu, můžete se ubytovat v Meeru Island Resort & Spa, který stojí na protějším ostrově.

Ceny

V sezóně zaplatíte za nejlevnější dvoulůžkový pokoj minimálně 50 $ za noc, počítejte ale spíše s vyšší částkou, která se u luxusnějších hotelů může vyšplhat až na stovky dolarů. Zlatý střed se pohybuje kolem 80 $. Mimo sezónu ceny lehce klesají, ale nečekejte závratný rozdíl, jedná se spíše o rozdíl pár dolarů.

Chystáš se na Maledivy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.