Průvodce státem
Mexiko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v Mexiku

Zdraví

Nepijte vodu z kohoutku, raději si kupte balenou vodu za 15–20 pesos. Jestli nechcete nosit pětilitrové kanistry všude s sebou, vodu si odlijte do menší nádoby nebo si kupte 1,5l vodu v supermarketu za 10 pesos. Pečlivě si omyjte koupené ovoce. Obezřetní buďte i u hmyzu, hadů, ale i volně pobíhajících zvířat, které můžou mít vzteklinu. Dále v zemi hrozí nákaza horečkou dengue, chagasovou chorobou ...

Kriminalita

Chudí lidé si vydělávají právě drobnými krádežemi peněz nebo osobních věcí. Mějte se proto na pozoru a nenoste při sobě velkou finanční hotovost. Když už při sobě máte peníze, tak je schovejte pod oblečení, aby vám je případní kapsáři nevzali. Vyhýbejte se osamoceným místům, chudým čtvrtím. Moc nespoléhejte na policii, která situaci mnohdy ještě zhorší. Mexiko je známé svými problémy s kriminalitou spojenou s drogami. Obzvlášť velký pozor si dejte ve státě Chiapas, ve městech jako Ciudad de México, Ciudad Juarez a Tijuanu. 

Riziko katastrof

V Mexiku se nachází činné sopky, tudíž je země ohrožena zemětřesením. Buďte na pozoru i před hurikány zasahujícími jižní pobřeží Pacifiku, poloostrov Yucatán. Nejčastěji se hurikány objevují od června do října.

Důležité kontakty

V průběhu vašeho pobytu se vám mohou hodit tyto kontakty: 

  • Ambulance a požárníci: 080
  • Policie (ochrana obyvatel): 5570 3503 a 5570 1910
  • Policie pro čtvrť Polanco: 5580 1922 a 5580 1713
  • Požární sbor (centrála): 5768 3477
  • Informace o telefonních číslech: 040
  • Taxislužba: 5280 2181, 5203 9113

Velvyslanectví ČR v Mexiku: tel.: +52-55-5531 2544 nebo 5531 2777, e-mail: mexico@embassy.mzv.cz

Země plná kontrastů s příchutí tequilly

Co se vám vybaví, když se řekne Mexiko? Jistě to jsou aztécké pyramidy, kaktusy, sombréra ...  Mnohem méně se Mexiko se pojí s horskými hřbety a vulkány. Kromě toho se zde nachází i nejvyšší hora Pico de Orizaba. Turistickou atrakcí je i nejstarší strom na světě, který sahá do výše 12 metrů. 

V Mexiku existují obrovské sociální rozdíly, korupce, ale i navzdory tomuto faktu můžete cítit v zemi pohodu a radost. Lidé jsou usměvaví, všechno řeší maňánou, tancují, mají rádi hudbu. Mexiko je proslulé svou fiestou. Patří mezi země s nejvyšším počtem festivalů. Tak tradiční, skvěle přátelskou a energickou atmosféru najdete právě zde, možná i proto je vyhledávanou destinací Střední Ameriky. 

Mexiko má co nabídnout i z hlediska uměleckých a kulturních památek. Je vhodnou destinací  pro aktivní turisty i pro lidi hledající odpočinek na písečných plážích. 

Průvodce pro tebe napsal Michaela Galušová
Víza
180 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti po příletu do Mexika.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - květen
Do Mexika můžeš jet celoročně, od srpna do října hrozí hurikány.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x za měsíc a ušetříš cca 47 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu