Mexiko

Víza do Mexika

Vízum

Pokud vaše cesta do Mexika nebude delší než 180 dnů, vízum nebudete potřebovat. Samozřejmostí by pro vás měl byt cestovní pas s minimální platností 6 měsíců ode dne příletu. Na letišti můžete být vyzváni k předložení zpáteční letenky nebo dokladu o vašich financích potřebných k návratu do České republiky. 

Další dokumenty

V letadle dostanete hraniční průvodku FMT, kterou je nutno předložit při kontrole. Předem nahlaste délku pobytu, popřípadě ukažte letenku. Když budete odjíždět z Mexika, odevzdáte druhou část průvodky, pokud ji ztratíte, očekávejte pokutu ve výši 500 pesos.

Očkování

Očkování není povinností, doporučuje se však očkovat proti hepatitidě typu A, B, vzteklině a břišnímu tyfu. Když chcete cestovat po turisticky nevyhledávaných oblastech Mexika, měli byste zvážit očkování proti malárii. 

Celní předpisy

Clo se neplatí, když vezete osobní věci v hodnotě do 1.000 dolarů na osobu. Před vstupem do země navíc nevyplňujete celní prohlášení. Pokud je vám více než 18 let, můžete dovézt 20 krabiček cigaret, 200 g tabáku, 25 doutníků, 3 l piva, vína a 1 l lihovin. Při vývozu rostlin, zvířat nebo archeologických předmětů vás čeká vysoká pokuta. Vězení nebo vysoká pokuta vám hrozí při pašování drog nebo omamných látek.

Chystáš se do Mexika?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Azul
Azul
před 8 dny

Potřebné dokumenty při vstupu do země:

https://www.mzv.cz/mexico/cz/viz...exika.html

Šlo by toto info zahrnout přímo do průvodce nahoře?

Avatar uživatele
Radek_
před 7 dny

Nevím nakolik je to aktuální, před nějakým časem chtěli vyplňovat prohlášení, atp, teď vůbec nic. Ani tu hraniční průvodku a na cestě zpět ani výstupní razítko. Asi případ od případu, ale zbytečně tady i ve vedlejším vlákně se straší ojedinělým případem nevpuštěním do země (navíc subjektivně popsáno v nějakém blogu, neznáme konkrétní a objektivní příčiny)

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 7 dny

Ojedinělý případ to není i podle dalších reakcí, ale hlavně podle těch přidaných informací od paní konzulky (evidentně sis to nepřečetl celé). Něco podobného bylo na webu MZV už před víc než rokem a vypadá to, že bylo v poslední době takových případů víc než dřív. Já loni v únoru na příletu do Cancúnu neměl žádné problémy a na výstupu v Mexico City jsem taky nedostal razítko (bylo mi řečeno, že výstup vyřizuje aerolinka). Jistě byla bez problémů většina Čechů, ale asi bych si teď letenku do Mexika nekupoval, když se tam asi někdo na letištích zbláznil.

A z toho blogu a reakcí dalších lidí to vypadá, že dodržení těch doporučení ani nemusí pomoct, když např. ony měly rezervované kromě 1. noci v Cancúnu i další na Holboxu, ale to už úředníky nezajímalo a napsali, že mají 1 noc. Je možné, že kdyby to měly vytištěné ve španělštině, že by to uznali (ale 1. noc uznali, i když asi neměly takto), ale z těch popisů to spíš vypadá jako záměrná šikana, kdy melou, že mají malé batohy a normální je velký kufr na kolečkách, ale když ho jiný Čech z toho letadla měl odbavený, tak ho nepřipsali.

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
před 3 měs

Ahoj. V prosinci jsem přiletěl do Mexika a následně odjel do Guatemaly a Belize a pozítří se chci přes pozemní hranici z Belize vrátit do Mexika. Na internetu jsem se dočetl, že Mexičani vybírají na vstupu cca 28 USD, což je daň, kterou jsem ale podle jiných diskuzí již zaplatit nákupem letenek do/z Mexika. Nemáte někdo osobní zkušenost? 

Avatar uživatele Wallec
Wallec
před 3 měs

Ahoj, já jel po zemi z Belize do Mexica, přes Corozal Town do Chetumal a chtěli 20 USD.

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
před 3 měs

To chtěli ale při výjezdu z Belize ne? S tím počítám, že budu muset zaplatit. Ale ještě prý chtějí Mexičani při vstupu 28 USD. Prý se to dá nějak uhádat, nevím.

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
před 3 měs

Může se někomu hodit - turistická daň při vstupu se platí při překročení hranice po zemi nebo vodě (vzduchem to bývá zahrnuto v ceně letenky) a je to cca 28 USD. Platí se však pouze pokud je délka pobytu v Mexiku delší než 7 dní. Je dobré si připravit rezervaci letenky a ukázat, pokud se zaplacení poplatku na hranici dožadují.