Víza do Mexika
Jsou potřeba pro turistickou cestu do Mexika víza? Jak dlouhou platnost musí mít cestovní pas?
Bezvízový styk
Mexiko má bezvízový styk pro turistické cesty do 180 dní zhruba se 65 zemí světa.
Do Mexika nepotřebujete víza, pokud jste občany například těchto zemí:
- Evropa: EU – všechny státy, Andorra, Island, Lichtenštejnsko, Monako, Norsko, San Marino, Švýcarsko, Spojené království
- Severní Amerika a Karibik: Bahamy, Barbados, Belize, Kanada, Kostarika, Jamajka, Panama, Trinidad a Tobago, USA
- Jižní Amerika: Argentina, Bolívie, Chile, Kolumbie, Paraguay, Uruguay
- Asie a Oceánie: Austrálie, Hongkong, Izrael, Japonsko, Macao, Malajsie, Marshallovy ostrovy, Mikronésie, Nový Zéland, Palau, Singapur, Jižní Korea, Spojené arabské emiráty
- Afrika: –
Musím vyplňovat příletovou kartu?
Ne, do Mexika se již nemusí vyplňovat žádná online příletová karta a ani papírová karta, která se dříve rozdávala v letadle.
Platnost pasu a další dokumenty
Mexiko je jedna ze zemí, která nevyžaduje platnost pasu 6 měsíců.
Váš pas musí být platný po celou dobu plánovaného pobytu, ale ne déle.
Jak dlouho trvá imigrační kontrola?
Pokud přilétáte ze zemí EU nebo USA, půjdete na automatické brány, kde jen načtete pas a dostanete lístek, který si musíte uchovat po celou dobu pobytu v Mexiku spolu s cestovním pasem.
Slouží pro namátkovou kontrolu policií. Při opouštění Mexika se žádnou pasovou kontrolou neprochází, takže lístek si můžete ponechat až domů.
Razítko do pasu se občanům EU nebo USA nedává.
- délka samotné kontroly: 1-2 minuty (bez pohovoru s imigračním úředníkem)
- délka front u automatických pasových bran: 5-20 minut
Pokud přilétáte z ostatních zemí, které nepotřebují víza, půjdete ke klasické přepážce s imigračním úředníkem.
Ti se obvykle ptají na délku a účel pobytu. V těchto případech bývají fronty 10-45 minut.
Když potřebuji vízum
Občané ostatních zemí potřebují do Mexika vízum.
Cena turistického víza je 54 USD a zažádáte o něj online na webu miconsulado.sre.gob.mx.
Celní předpisy
Celní kontrolou po příletu do Mexika prochází všichni cestující – všechna zavazadla jsme museli po průchodu pasovou kontrolou skenovat ve velkém rentgenu.
Ale fronta tu nebyla velká a žádný další pohovor se nekonal.
Co můžu do Mexika dovézt?
Bez nutnosti vyplňování celní deklarace můžete s sebou přivézt:
- osobní věci a hotovost nepřesahující hodnotu 1 000 USD (oblečení a doplňky se do tohoto limitu nepočítají)
- 10 krabiček cigaret
- 25 doutníků
- 200 gramů tabáku
- 3 litry vína, piva nebo likéru
Chystáš se do Mexika?
10 komentářů
Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.
Ležel jsem letos v březnu, a informace co jsou tady a také na stránkách MZV vůbec neodpovídali tomu, jak to probíhalo na místě. Letěli jsme přímo na letiště TULUM, po přistání jen krátká kontrola na pasové kontrole, kde po nás kromě pasů nic nechtěli, následovala celní prohlídka, kde zběžně prohlédnou každý kufr a batoh, který následně ještě očuchá pes a tím byl vstup vyřízen. Při odletu je jeden policista u turniketu do odletové zóny a pak už jen bezpečnostní kontrola. Nikdo se nedožaval uhrazení "odletového poplatku".
Ležel jsem letos v březnu, a informace co jsou tady a také na stránkách MZV vůbec neodpovídali tomu, jak to probíhalo na místě. Letěli jsme přímo na letiště TULUM, po přistání jen krátká kontrola na pasové kontrole, kde po nás kromě pasů nic nechtěli, následovala celní prohlídka, kde zběžně prohlédnou každý kufr a batoh, který následně ještě očuchá pes a tím byl vstup vyřízen. Při odletu je jeden policista u turniketu do odletové zóny a pak už jen bezpečnostní kontrola. Nikdo se nedožaval uhrazení "odletového poplatku".
Potřebné dokumenty při vstupu do země:
https://www.mzv.cz/mexico/cz/viz...exika.html
Šlo by toto info zahrnout přímo do průvodce nahoře?
Potřebné dokumenty při vstupu do země:
https://www.mzv.cz/mexico/cz/viz...exika.html
Šlo by toto info zahrnout přímo do průvodce nahoře?
Nevím nakolik je to aktuální, před nějakým časem chtěli vyplňovat prohlášení, atp, teď vůbec nic. Ani tu hraniční průvodku a na cestě zpět ani výstupní razítko. Asi případ od případu, ale zbytečně tady i ve vedlejším vlákně se straší ojedinělým případem nevpuštěním do země (navíc subjektivně popsáno v nějakém blogu, neznáme konkrétní a objektivní příčiny)
Nevím nakolik je to aktuální, před nějakým časem chtěli vyplňovat prohlášení, atp, teď vůbec nic. Ani tu hraniční průvodku a na cestě zpět ani výstupní razítko. Asi případ od případu, ale zbytečně tady i ve vedlejším vlákně se straší ojedinělým případem nevpuštěním do země (navíc subjektivně popsáno v nějakém blogu, neznáme konkrétní a objektivní příčiny)
Ojedinělý případ to není i podle dalších reakcí, ale hlavně podle těch přidaných informací od paní konzulky (evidentně sis to nepřečetl celé). Něco podobného bylo na webu MZV už před víc než rokem a vypadá to, že bylo v poslední době takových případů víc než dřív. Já loni v únoru na příletu do Cancúnu neměl žádné problémy a na výstupu v Mexico City jsem taky nedostal razítko (bylo mi řečeno, že výstup vyřizuje aerolinka). Jistě byla bez problémů většina Čechů, ale asi bych si teď letenku do Mexika nekupoval, když se tam asi někdo na letištích zbláznil.
A z toho blogu a reakcí dalších lidí to vypadá, že dodržení těch doporučení ani nemusí pomoct, když např. ony měly rezervované kromě 1. noci v Cancúnu i další na Holboxu, ale to už úředníky nezajímalo a napsali, že mají 1 noc. Je možné, že kdyby to měly vytištěné ve španělštině, že by to uznali (ale 1. noc uznali, i když asi neměly takto), ale z těch popisů to spíš vypadá jako záměrná šikana, kdy melou, že mají malé batohy a normální je velký kufr na kolečkách, ale když ho jiný Čech z toho letadla měl odbavený, tak ho nepřipsali.
Ojedinělý případ to není i podle dalších reakcí, ale hlavně podle těch přidaných informací od paní konzulky (evidentně sis to nepřečetl celé). Něco podobného bylo na webu MZV už před víc než rokem a vypadá to, že bylo v poslední době takových případů víc než dřív. Já loni v únoru na příletu do Cancúnu neměl žádné problémy a na výstupu v Mexico City jsem taky nedostal razítko (bylo mi řečeno, že výstup vyřizuje aerolinka). Jistě byla bez problémů většina Čechů, ale asi bych si teď letenku do Mexika nekupoval, když se tam asi někdo na letištích zbláznil.
A z toho blogu a reakcí dalších lidí to vypadá, že dodržení těch doporučení ani nemusí pomoct, když např. ony měly rezervované kromě 1. noci v Cancúnu i další na Holboxu, ale to už úředníky nezajímalo a napsali, že mají 1 noc. Je možné, že kdyby to měly vytištěné ve španělštině, že by to uznali (ale 1. noc uznali, i když asi neměly takto), ale z těch popisů to spíš vypadá jako záměrná šikana, kdy melou, že mají malé batohy a normální je velký kufr na kolečkách, ale když ho jiný Čech z toho letadla měl odbavený, tak ho nepřipsali.
Ahooj, tak v Cancúnu pruděj pořád. Přiletěli jsme (já a žena) 12. 12. 24 z Říma s Neosem, e-gaty vůbec nebyly vidět.
Neprudili jenom nás, ale i spoustu Italů. Některé dusili i půl hodiny, ale nakonec je pustili. Zajímavost: pána z jednoho páru před náma pustili v pohodě, jeho ženu ne, respektivě jo, ale až po půl hodině, do té doby trvali, že ona ne.
Nás pustili, ale namísto 5 měsíců nám omezili pobyt na měsíc. Byli jsme u okénka asi 20 minut. Mluvíme Španělsky, předložili jsme zpáteční letenku, zůstatky na účtech (ve Španělštině), ubytka na první noci. Znuděná úřednice se nepřenesla přes to, že chceme být na Yucatánu 5 měsíců a prostě dala štempl na jeden měsíc. Páč jejími slovy: "Co byste tady 5 měsíců dělali? Turismus na 5 měsíců? Není to divný? Jeden vám stačí. Tečka."
Ahooj, tak v Cancúnu pruděj pořád. Přiletěli jsme (já a žena) 12. 12. 24 z Říma s Neosem, e-gaty vůbec nebyly vidět.
Neprudili jenom nás, ale i spoustu Italů. Některé dusili i půl hodiny, ale nakonec je pustili. Zajímavost: pána z jednoho páru před náma pustili v pohodě, jeho ženu ne, respektivě jo, ale až po půl hodině, do té doby trvali, že ona ne.
Nás pustili, ale namísto 5 měsíců nám omezili pobyt na měsíc. Byli jsme u okénka asi 20 minut. Mluvíme Španělsky, předložili jsme zpáteční letenku, zůstatky na účtech (ve Španělštině), ubytka na první noci. Znuděná úřednice se nepřenesla přes to, že chceme být na Yucatánu 5 měsíců a prostě dala štempl na jeden měsíc. Páč jejími slovy: "Co byste tady 5 měsíců dělali? Turismus na 5 měsíců? Není to divný? Jeden vám stačí. Tečka."
Ahoj. V prosinci jsem přiletěl do Mexika a následně odjel do Guatemaly a Belize a pozítří se chci přes pozemní hranici z Belize vrátit do Mexika. Na internetu jsem se dočetl, že Mexičani vybírají na vstupu cca 28 USD, což je daň, kterou jsem ale podle jiných diskuzí již zaplatit nákupem letenek do/z Mexika. Nemáte někdo osobní zkušenost?
Ahoj. V prosinci jsem přiletěl do Mexika a následně odjel do Guatemaly a Belize a pozítří se chci přes pozemní hranici z Belize vrátit do Mexika. Na internetu jsem se dočetl, že Mexičani vybírají na vstupu cca 28 USD, což je daň, kterou jsem ale podle jiných diskuzí již zaplatit nákupem letenek do/z Mexika. Nemáte někdo osobní zkušenost?
Ahoj, já jel po zemi z Belize do Mexica, přes Corozal Town do Chetumal a chtěli 20 USD.
Ahoj, já jel po zemi z Belize do Mexica, přes Corozal Town do Chetumal a chtěli 20 USD.
To chtěli ale při výjezdu z Belize ne? S tím počítám, že budu muset zaplatit. Ale ještě prý chtějí Mexičani při vstupu 28 USD. Prý se to dá nějak uhádat, nevím.
To chtěli ale při výjezdu z Belize ne? S tím počítám, že budu muset zaplatit. Ale ještě prý chtějí Mexičani při vstupu 28 USD. Prý se to dá nějak uhádat, nevím.
Může se někomu hodit - turistická daň při vstupu se platí při překročení hranice po zemi nebo vodě (vzduchem to bývá zahrnuto v ceně letenky) a je to cca 28 USD. Platí se však pouze pokud je délka pobytu v Mexiku delší než 7 dní. Je dobré si připravit rezervaci letenky a ukázat, pokud se zaplacení poplatku na hranici dožadují.
Může se někomu hodit - turistická daň při vstupu se platí při překročení hranice po zemi nebo vodě (vzduchem to bývá zahrnuto v ceně letenky) a je to cca 28 USD. Platí se však pouze pokud je délka pobytu v Mexiku delší než 7 dní. Je dobré si připravit rezervaci letenky a ukázat, pokud se zaplacení poplatku na hranici dožadují.