Namibie
Namibie

Co vidět a navštívit v Namibii

9 míst co vidět v Namibii

Etosha

Etosha

Jedno z nejlepších safari světa. Lvi, sloni, nosorožci, žirafy, zebry a stáda antilop se vám budou prohánět přímo pod nosem. Vstupné je vzhledem k atraktivitě parku extrémně levné. Průvodce není nutný, vlastní auto ano. Pro vstup je třeba mít zarezervované kempy. Rezervaci proveďte s dostatečným předstihem. Ideální je projet park s postupným využitím dvou nebo všech tří hlavních kempů (Okaukujeo, Halali, Namutoni).

Zobrazit místo
Sossusvlei

Sossusvlei

Malebné písečné duny skrývající surrealistické údolí černých umírajících stromů Deadvlei.

Zobrazit místo
Fish River Canyon

Fish River Canyon

Africký Grand Canyon. Výhledy shora jsou dechberoucí. Dobrodruzi se mohou od poloviny dubna do poloviny září zúčastnit pětidenního treku kaňonem s průvodcem.

Zobrazit místo
Himbu

Himbské vesnice

Hliněné chatrče a polonazí bohatě zdobení domorodci dávají pocit opravdu divoké Afriky. Pokud nechcete masovou výpravu do turistických osad, poproste recepční v Hippo Pools Camp Site poblíž města Ruacana, ať vás vezme ke svým známým.

Zobrazit místo
Křováci

Křovácká vesnice

Poblíž města Tsumkwe se nabízí jedinečná možnost octnout se na vlastní kůži jako ve filmu Bohové musejí být šílení.

Zobrazit místo
Spitzkoppe

Spitzkoppe

Fascinující oranžové bouldery, jeskyně a oblouky pod hlavním masivem hory Spitzkoppe jsou perfektním místem pro jednodenní prozkoumávání. Kempovací místa jsou navíc chytře rozeseta a zaručí vám soukromou večerní romantiku. Zkuste třeba odlehlé kempovací místo 18.

Zobrazit místo
Swakopmund

Swakopmund

Nejhezčí město Namibie a centrála adrenalinových sportů jižní Afriky. Na sever od města pak stojí za zastávku vrak lodi Zelda a lachtaní kolonie Cape Cross.

Zobrazit místo
Luderitz

Lüderitz

Romantické pobřežní městečko uvězněné mezi nemilosrdnou pouští a drsnými vlnami Atlantského oceánu. Už z dálky vám bude zřejmé, že tady se úplně zastavil čas.

Zobrazit místo
Skeleton Coast

Skeleton Coast

Odlehlá opuštěná oblast země pro skutečné dobrodruhy. Pohon na všechna čtyři kola a dostatečné zásoby jsou nutností. Odměnou za drsné stovky kilometrů a bloudění mohou být třeba úchvatné vraky lodí.

Zobrazit místo

Chystáš se do Namibie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 21. 09. 2022