Průvodce státem
Namibie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v Namibii

Zdraví

Kromě lokálního výskytu malárie nepředstavuje Namibie stran chorob či infekcí žádná zvláštní rizika. Mnohem větším rizikem je paradoxně úžeh a úpal.

Místní fauna představuje jen omezené riziko. V národních parcích (zejména v Etoshe) je zakázáno vystupovat z auta mimo oplocené kempy. Při pěších výpadech do přírody je kromě ochrany před hmyzem dobré dávat pozor i na hady. 

Kvalitní cestovní pojištění pokrývající případné zdravotní výdaje je jako v každé mimoevropské destinaci naprostou nutností.

Diamantové oblasti

Při toulkách kolem města Lüderitz si dejte dobrý pozor, ať nezabloudíte do Sperrgebeit – ostře střežené oblasti těžby diamantů. Místní ozbrojené stráže nepatří k nejpřátelštějším stvořením na světě.

Kriminalita

Míra kriminality je na africké poměry takřka zanedbatelná. Přesto je dobré dodržovat základní bezpečnostní zásady: nechodit po městech o samotě po setmění, při jízdě v autě městem mít zamčené dveře a nenechávat v zaparkovaném voze cennosti na viditelném místě.

Internet a elektřina

Co se týče měst, wifi je stále více rozšířené v restauracích a hotelech. V kempech však na internet narazíte výjimečně. Doporučujeme po příjezdu zakoupit předplacenou simkartu největšího operátora MTC. Při výjezdech do odlehlých oblastí mohou opatrnější cestovatelé zvážit i pronájem satelitního telefonu u své autopůjčovny.

Důležité kontakty

Telefonní čísla, která se vám mohou během pobytu hodit:

  • Tísňová linka: +264 (61) 10111
  • Kontaktní český úřad v Pretorii (link): +27 12 431 2380

Všechna lákadla černého kontinentu v jednom bezpečném balení

Namibie se nachází na západním pobřeží jižní Afriky. Sousedí s Botswanou, Jihoafrickou republikou a Angolou. Díky dlouhému úzkému výběžku zvanému Caprivistrip sahá území Namibie až na východ k Viktoriiným vodopádům, kde se na čtyřmezí setkává i se Zambií a Zimbabwe. Dlouhé západní pobřeží země je omýváno Atlantským oceánem, který vzhledem k zeměpisné šířce láká spíše než k plážovému slunění k pozorování tučňáků a ztroskotaných vraků.

Předně zapomeňte na všechny předsudky o Africe. Namibie patří mezi nejbezpečnější státy světa a vyznačuje se plně fungující demokracií. Na vlastní pěst a bez obvyklých rizik s Afrikou spojených tu prozkoumáte všechna hlavní lákadla, která černý kontinent nabízí: famózní safari, snové pouštní duny i unikátní domorodé kmeny.

Průvodce pro tebe napsal Pavel Kříž
Víza
Vízum za 80 €
Turistická víza na 30 dní získáš na konzulátu v Praze.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Prší minimálně, ale v zimě jsou až nesnestielná horka.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 32 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu