Namibie
Namibie

Bezpečnost v Namibii

Zdraví

Kromě lokálního výskytu malárie nepředstavuje Namibie stran chorob či infekcí žádná zvláštní rizika. Mnohem větším rizikem je paradoxně úžeh a úpal.

Místní fauna představuje jen omezené riziko. V národních parcích (zejména v Etoshe) je zakázáno vystupovat z auta mimo oplocené kempy. Při pěších výpadech do přírody je kromě ochrany před hmyzem dobré dávat pozor i na hady. 

Kvalitní cestovní pojištění pokrývající případné zdravotní výdaje je jako v každé mimoevropské destinaci naprostou nutností.

Diamantové oblasti

Při toulkách kolem města Lüderitz si dejte dobrý pozor, ať nezabloudíte do Sperrgebeit – ostře střežené oblasti těžby diamantů. Místní ozbrojené stráže nepatří k nejpřátelštějším stvořením na světě.

Kriminalita

Míra kriminality je na africké poměry takřka zanedbatelná. Přesto je dobré dodržovat základní bezpečnostní zásady: nechodit po městech o samotě po setmění, při jízdě v autě městem mít zamčené dveře a nenechávat v zaparkovaném voze cennosti na viditelném místě.

Internet a elektřina

Co se týče měst, wifi je stále více rozšířené v restauracích a hotelech. V kempech však na internet narazíte výjimečně. Doporučujeme po příjezdu zakoupit předplacenou simkartu největšího operátora MTC. Při výjezdech do odlehlých oblastí mohou opatrnější cestovatelé zvážit i pronájem satelitního telefonu u své autopůjčovny.

Důležité kontakty

Telefonní čísla, která se vám mohou během pobytu hodit:

  • Tísňová linka: +264 (61) 10111
  • Kontaktní český úřad v Pretorii (link): +27 12 431 2380

Chystáš se do Namibie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.