Průvodce státem
Namibie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Namibii

Safari

Afrika v každém instantně vyvolává obrazy slonů, lvů a žiraf táhnoucích prašnou savanou. A Namibie v tomto ohledu rozhodně nezklame. Má několik národních i soukromých safari, ale všechny se krčí ve stínu jednoho z nejvděčnějších národních parků Afriky – Etoshy. S vlastním autem tu můžete několik dní svobodně korzovat a díky místnímu systému napajedel je blízké setkání se lvy, slony, nosorožci, žirafami, zebrami a spoustou antilop zaručeno. Zajímavé a do jisté míry neobjevené safari parky se nachází i podél Caprivistripu po cestě k Viktoriiným vodopádům.

Park Etosha

Z hlediska fauny ale Namibie není jen africkým stereotypem. Neopakovatelný pohled se nabízí na dlouhé cestě do odlehlého města Lüderitz, kde se uprostřed pouště nachází vyhlídka na stáda divokých koní, jejichž původ je obestřen tajemstvím. Na Cape Cross se můžete svobodně projít obří kolonií lachtanů a na jihu země leží i ostrov s kolonií tučňáků. Návštěvy ostrovu však povoleny nejsou, takže musí stačit pohled dalekohledem. 

Cape Cross

Domorodé kmeny

Bohové musejí být šílení a ti namibijští obzvlášť. Jak jinak si vysvětlit, že kousek od vyspělých měst německého stylu ponechali vesnice s chatrčemi, mezi nimiž se prohání tu autentičtí křováci a tam zase polonahé Himbky s červenou hlínou ve vlasech. A ani ve městech nebudete občas vycházet z údivu, když kolem vás projde Hererka ve viktoriánských šatech. Domorodé kmeny prostě patří mezi nejlepší místní zážitky. Průvodce se ve vesnicích hodí, protože zprostředkuje komunikaci a získá povolení k focení.

Himbská vesnice

Písečné duny

Pobřeží Namibie je z velké části tvořeno pískem naplaveným přímo ze slovutné Kalahari. Ať už zvolíte dobře dostupný národní park Sossusvlei se surrealistickými pomalu umírajícími stromy, nebo odlehlé opuštěné severní pobřeží koster, romantické západy slunce za oranžovými písečnými dunami vás neminou.

Sussusvlei poušť

Treky

Namibie překvapivě nabízí široké spektrum treků. Nejznámější zahrnují povinného průvodce. Jde o jednodenní trek kolem nejvyšší hory Brandberg a pětidenní sestup do impresivního Fish River Canyonu. Bez průvodce můžete vystoupat na okraj náhorní plošiny Waterberg Plateau, projít si „malou Austrálii“ kolem malebné hory Spitzkoppe nebo sedmnáctikilometrový okruh v národním parku Namib-Naukluft, který potěší především křišťálově čistými jezírky umožňujícími ledové osvěžení v parném africkém odpoledni.

Adrenalinové atrakce

Město Swakopmund drží kromě titulu nejhezčího města Namibie i pozici Mekky jižní Afriky v adrenalinových sportech. Standardní nabídku surfingu, sandboardingu či velbloudích expedic je doplněna populární skydivingem a vyhlídkovými lety podél divokého namibijského pobřeží. 

Extrémní off-road

Odlehlé severozápadní pobřeží odjakživa vyzývá dobrodruhy s pohonem všech čtyř kol k odvážným expedicím, na nichž je několik rezervních pneumatik a satelitní telefon pomalu nutností. I méně zkušení řidiči se mohou účastnit organizovaných jednodenních výjezdů do pouště či několikadenního pobřežního přejezdu se zastávkou u fantastického vraku lodi Eduard Bohlen.

Off road v Namibii

Všechna lákadla černého kontinentu v jednom bezpečném balení

Namibie se nachází na západním pobřeží jižní Afriky. Sousedí s Botswanou, Jihoafrickou republikou a Angolou. Díky dlouhému úzkému výběžku zvanému Caprivistrip sahá území Namibie až na východ k Viktoriiným vodopádům, kde se na čtyřmezí setkává i se Zambií a Zimbabwe. Dlouhé západní pobřeží země je omýváno Atlantským oceánem, který vzhledem k zeměpisné šířce láká spíše než k plážovému slunění k pozorování tučňáků a ztroskotaných vraků.

Předně zapomeňte na všechny předsudky o Africe. Namibie patří mezi nejbezpečnější státy světa a vyznačuje se plně fungující demokracií. Na vlastní pěst a bez obvyklých rizik s Afrikou spojených tu prozkoumáte všechna hlavní lákadla, která černý kontinent nabízí: famózní safari, snové pouštní duny i unikátní domorodé kmeny.

Průvodce pro tebe napsal Pavel Kříž
Víza
Vízum za 80 €
Turistická víza na 30 dní získáš na konzulátu v Praze.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Prší minimálně, ale v zimě jsou až nesnestielná horka.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 32 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu