Cestování Covid-19

  • Otevřené hranice: ano
  • Testpři cestě tam: PCR test nejdéle 72 hodin od nástupu do letadla
  • Test při cestě zpět: test/karanténa

Po příletu musíte rovněž předložit celý itinerář svého pobytu v Nambii a podrobit se odběru 5. den svého pobytu a být 7. den k dispozici pro obdržení výsledků kontrolního testu. Bude-li výsledek negativní, může cestující pokračovat podle svého itineráře. Bude-li test pozitivní, cestující se musí odebrat do karantény v zařízeních autorizovaných namibijským ministerstvem zdravotnictví a sociálních služeb, a to na vlastní náklady

Aktuality na webu MZV.

Namibijská kuchyně

K tradičním variacím ovesných kaší oshifima a mealiepap se dostanete jen v případě, že vás pozve někdo místní. V obchodech a restauracích dominují evropské pokrmy zaměřené především na grilované maso. Kromě klasických krav či kuřat vás čekají steaky z antilop, jelenů, zeber či třeba krokodýla. 

Jak se stravovat jako místní

Místní kuchyni dominuje grilování. Grilovací výbava i lednice jsou zpravidla součástí půjčeného džípu, a tak není problém nakoupit zásoby masa a zeleniny v supermarketu, a následně si připravit jídlo v jakémkoli kempu nebo i kdekoli v divočině.

Obvyklé ceny v restauracích

Restaurace obvykle nabízí menu evropského stylu. Kempové restaurace v národních parcích zpravidla zpestřují menu steaky z exotických zvířat. Jídlo v restauraci vyjde na 200–400 Kč. Ve městech jsou navíc fastfoodové řetězce s menu do 150 Kč.

Blízko města Otjiwarongo je možné navštívit krokodýlí farmu a ochutnat krokodýlí kebab či steak.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu