Průvodce státem
Namibie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Namibii

Namibijská kuchyně

K tradičním variacím ovesných kaší oshifima a mealiepap se dostanete jen v případě, že vás pozve někdo místní. V obchodech a restauracích dominují evropské pokrmy zaměřené především na grilované maso. Kromě klasických krav či kuřat vás čekají steaky z antilop, jelenů, zeber či třeba krokodýla. 

Jak se stravovat jako místní

Místní kuchyni dominuje grilování. Grilovací výbava i lednice jsou zpravidla součástí půjčeného džípu, a tak není problém nakoupit zásoby masa a zeleniny v supermarketu, a následně si připravit jídlo v jakémkoli kempu nebo i kdekoli v divočině.

Obvyklé ceny v restauracích

Restaurace obvykle nabízí menu evropského stylu. Kempové restaurace v národních parcích zpravidla zpestřují menu steaky z exotických zvířat. Jídlo v restauraci vyjde na 200–400 Kč. Ve městech jsou navíc fastfoodové řetězce s menu do 150 Kč.

Blízko města Otjiwarongo je možné navštívit krokodýlí farmu a ochutnat krokodýlí kebab či steak.

Všechna lákadla černého kontinentu v jednom bezpečném balení

Namibie se nachází na západním pobřeží jižní Afriky. Sousedí s Botswanou, Jihoafrickou republikou a Angolou. Díky dlouhému úzkému výběžku zvanému Caprivistrip sahá území Namibie až na východ k Viktoriiným vodopádům, kde se na čtyřmezí setkává i se Zambií a Zimbabwe. Dlouhé západní pobřeží země je omýváno Atlantským oceánem, který vzhledem k zeměpisné šířce láká spíše než k plážovému slunění k pozorování tučňáků a ztroskotaných vraků.

Předně zapomeňte na všechny předsudky o Africe. Namibie patří mezi nejbezpečnější státy světa a vyznačuje se plně fungující demokracií. Na vlastní pěst a bez obvyklých rizik s Afrikou spojených tu prozkoumáte všechna hlavní lákadla, která černý kontinent nabízí: famózní safari, snové pouštní duny i unikátní domorodé kmeny.

Průvodce pro tebe napsal Pavel Kříž
Víza
Vízum za 80 €
Turistická víza na 30 dní získáš na konzulátu v Praze.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Prší minimálně, ale v zimě jsou až nesnestielná horka.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 32 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu