Všechna lákadla černého kontinentu v jednom bezpečném balení

Namibie se nachází na západním pobřeží jižní Afriky. Sousedí s Botswanou, Jihoafrickou republikou a Angolou. Díky dlouhému úzkému výběžku zvanému Caprivistrip sahá území Namibie až na východ k Viktoriiným vodopádům, kde se na čtyřmezí setkává i se Zambií a Zimbabwe. Dlouhé západní pobřeží země je omýváno Atlantským oceánem, který vzhledem k zeměpisné šířce láká spíše než k plážovému slunění k pozorování tučňáků a ztroskotaných vraků.

Předně zapomeňte na všechny předsudky o Africe. Namibie patří mezi nejbezpečnější státy světa a vyznačuje se plně fungující demokracií. Na vlastní pěst a bez obvyklých rizik s Afrikou spojených tu prozkoumáte všechna hlavní lákadla, která černý kontinent nabízí: famózní safari, snové pouštní duny i unikátní domorodé kmeny.

Víza
Vízum za 60 €
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu na letišti
Hlavní sezóna
květen - říjen
Prší minimálně, ale v zimě jsou až nesnestielná horka.
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 32 %. Akční letenky do Namibie
Průvodce pro tebe napsal Pavel Kříž

Praktické tipy před cestou do Namibie

Etosha
Co vidět v Namibii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Namibii

Mapa s místy co vidět a navštívit v Namibii

Park Etosha
Co dělat v Namibii

Co dělat v Namibii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Namibie.

Počasí v Namibii

Přehledně o počasí v Namibii a teploty během roku. Kdy jet do Namibie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Jak se dostat do Namibie

Jak levně do Namibie? Čím a jak se nejlevněji dostat do Namibie, kolik to stojí a jak dlouho cesta potrvá z Prahy a okolí?

Auto se stanem v Namibii
Doprava v Namibii

Jak se dopravovat a cestovat v Namibii? Cestování v Namibii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Namibijský dolar
Peníze a ceny v Namibii

Čím platit v Namibii a jaké jsou ceny? Místní měna je Namibijský dolar. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Namibii?
Aktuální kurz 1 $ = 1.47 Kč

Co ochutnat
Jídlo v Namibii

Co ochutnat v Namibii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Namibii a kde se stravovat.

Křovák
Kultura a lidé v Namibii

Jak se mluví v Namibii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Namibie a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Namibii

Je Namibie bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Namibii + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Namibie

Je potřeba vízum a pas do Namibie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Namibie?

Další průvodce v Namibii a okolí

Bostwana
Hi!
Ahoj!
Botswana
Průvodce zemí
Jižní Afrika
Welcome, my friend!
Vítej, příteli!
Jihoafrická republika
Průvodce zemí
Angola
Aqui você vai se divertir!
Tady se ti bude líbit!
Angola
Průvodce zemí
Zimbabwe
Hi!
Ahoj!
Zimbabwe
Průvodce zemí
Zambie
We are already waiting for you!
Už na tebe čekáme!
Zambie
Průvodce zemí

Cestopisy z Namibie od cestovatelů jako ty

Čtení na 14 minut
Z Keni až na Mys Dobré naděje
Andrea Kaucká 2020-12-30T08:37:56+01:00 2 komentáře
Afrika 2008

Konečně ten divný rok končí, tak rychle do cíle a pak? Vzhůru na další cesty...v Africe se člověk alespoň prohřeje a unikne covidové mlze . Keňské Masaje v červeném ohoze jsme nechali na pospas africkým dešťům. Nasměrovali jsme si to ke Kilimandžáru. I když neříkám, že bych v Keni nezůstala déle. Je krásná a rozmanitá na zážitky opravdu…

❤️ Oblíbené
Čtení na 16 minut
Pět týdnů v Africe - část druhá
Avatar uživatele
Kateřina Piskačová 2019-12-01T22:07:03+01:00 2 komentáře
Namibie 2019

Sněhobílá Etosha, nekonečné rudé písky Namibie a Němci na každém kroku.. Z Botswany do Namibie přejíždíme kolem poledne. Přejezd hranic byl poklidný, jen to neustálé vyplňování stále stejných papírů je fakt na hlavu. Člověk by řekl, že když si doma zařídí víza, tak…

❤️ Oblíbené
Čtení na 22 minut
Rychlé kolečko okolo fotogenické Namibie
Avatar uživatele
Jan Pirič 2019-05-30T14:53:36+02:00 5 komentářů
Namibie 2019

Pokud se o Africe říká, že když tam člověk jednou je, chce se tam od té doby pořád vracet, o Namibii to platí dvojnásob. Země, která zboří Vaše představy o špinavé a přeplněné Africe, dostane každého.. Naše druhá cesta do Afriky začala asi jako každá jiná moje dovolená posledních let, a to koupí letenek. Někdy v únoru se objevila akce na letenky z Prahy  do hlavního města Namibie, Windhoeku, za 12…

❤️ Oblíbené
Čtení na 5 minut
EXPEDICE NAMIBIA & BOTSWANA 2019
Avatar uživatele
Nikesss 2019-01-17T13:34:18+01:00 13 komentářů
Afrika 2019

Přípravy před cestou aneb už abychom tam byli. Všechno to začalo jako většina cestovatelských nápadů - v hospodě u piva :-). Vlastně mi bylo jen oznámeno, že jedu taky :-). Namibie byla můj velký sen, a tak mě ani nenapadlo, že bych nejela.…

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 16 dny
Navrhni úpravu