Průvodce státem

Namibie

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Všechna lákadla černého kontinentu v jednom bezpečném balení

Namibie se nachází na západním pobřeží jižní Afriky. Sousedí s Botswanou, Jihoafrickou republikou a Angolou. Díky dlouhému úzkému výběžku zvanému Caprivistrip sahá území Namibie až na východ k Viktoriiným vodopádům, kde se na čtyřmezí setkává i se Zambií a Zimbabwe. Dlouhé západní pobřeží země je omýváno Atlantským oceánem, který vzhledem k zeměpisné šířce láká spíše než k plážovému slunění k pozorování tučňáků a ztroskotaných vraků.

Předně zapomeňte na všechny předsudky o Africe. Namibie patří mezi nejbezpečnější státy světa a vyznačuje se plně fungující demokracií. Na vlastní pěst a bez obvyklých rizik s Afrikou spojených tu prozkoumáte všechna hlavní lákadla, která černý kontinent nabízí: famózní safari, snové pouštní duny i unikátní domorodé kmeny.

Průvodce pro tebe napsal Pavel Kříž
Víza
Vízum za 80 €
Turistická víza na 30 dní získáš na ambasádě v Berlíně a Vídni.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Prší minimálně, ale v zimě jsou až nesnestielná horka.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 32 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Namibie

Zavřít boční panel

Kultura a lidé

Historie, lidé, jazyk a svátky

Historie v kostce

Historie Namibie se nese ve znamení interakce původního obyvatelstva s cizími národy snažícími se zemi podmanit. První se zde vylodili Portugalci, ale v rámci koloniálního uspořádání nakonec země skončila v područí Německa. S rozpadem koloniálního systému v období 1. světové války se Namibie stala součástí Jihoafrické unie. Kontinuální snaha o nezávislost na vládě Pretorie došla svého naplnění až v roce 1990, odkdy je Namibie samostatným nezávislým státem. Kulturní vliv Německa i JAR je v zemi dodnes patrný na každém kroku.

Lidé

Vzhledem ke své historii nabízí Namibie fascinující mix domorodých kmenů a potomků německých a jihoafrických přistěhovalců. Dostane se vám možnost navštívit kmeny Sanů, známých též jako křováci, Hererů, nosících viktoriánské šaty, nebo exoticky vyhlížejících Himbů. Naproti tomu ve městech převažuje evropská atmosféra a kultura obyvatel německého a holandského původu. Ve městech se tak můžete cítit takřka jako místní, kdežto v rurálních oblastech k vám domorodci budou zdrženlivější, což lze přičítat jejich špatné historické zkušenosti s bílými přistěhovalci.

Křovák

Svátky

Svátky v Namibii kopírují evropskou křesťanskou tradici: Nový rok, Velikonoce, Svátek práce, Vánoce atd.

Kultura

Nepochybnou dominantou Namibie jsou spíše přírodní krásy. Nejzajímavějším kulturním zážitkem je návštěva domorodých osad, zejména Himbů na severu země, a Sanů (křováků) na severovýchodě. S průvodcem je možné při jednodenní návštěvě poznat zvyky a kulturu těchto kmenů.

Himba

Jazyk

Ačkoli je oficiálním jazykem angličtina, afroamerická část obyvatelstva (především na severu země) preferuje místní jazyk oshiwambo, kdežto bílí obyvatelé používají afrikánštinu a němčinu.

Turismus

Turismus představují především návštěvníci ze západní Evropy (především Německo a Francie). Zpravidla jde o starší páry či rodiny. Tomu je uzpůsobena i turistická infrastruktura. Půjčovny aut nabízí hlavně velké džípy s kempovacím vybavením. Hotely jsou k nalezení jen v několika velkých městech a zpravidla jde o vyšší standard. Mimo města lze sehnat ubytování i na farmách. Jinak turistická síť kopíruje hlavní atrakce země a její páteř tvoří kempy.

Kempy jsou k nalezení po celé zemi. Mimo hlavní turistické atrakce jsou vybaveny jen tím nejnutnějším (mezi nejnutnější se v Namibii vždy počítá gril). Kempy u národních a přírodních parků jsou lépe vybavené, mívají často luxusní lodgie, restauraci, obchod se základními potravinami a bazén.

Geografie

Sever země podél hranice s Angolou je neúrodnější oblastí Namibie. Zároveň jde o nejobydlenější část země. Žije a hospodaří zde především původní obyvatelstvo. Nejde o příliš navštěvovanou oblast, navzdory tomu, že nabízí autentický vhled do všednodenního afrického života. Směrem na jih postupně přebírá nadvládu poušť. Pobřeží se vyznačuje písečnými dunami naplavenými až z pouště Kalahari. Jde o ideální místo pro osamělé expedice džípem. O povaze místa nejlépe vypovídá jeho název – Skeleton Coast. Vnitrozemím se táhne hlavní silnice B1, na níž leží i hlavní město Windhoek. Přesuny mezi jednotlivými zájmovými body často obnášejí několikasetkilometrové přejezdy pouští. I v hlavních turistických sezonách má návštěvník pocit samoty a izolace. Na větší skupiny turistů lze narazit pouze ve dvou hlavních turistických oblastech, v národním parku Etosha a v pouštním údolí Sossusvlei.

Zavřít boční panel

Peníze a ceny

Měna, ceny a denní rozpočty

Namibijský dolar

Místní měnou je namibijský dolar, který se dělí na 100 centů. Namibijský dolar je přímo vázán na jihoafrický rand (v poměru 1:1), který je v zemi rovněž legální měnou. Nenechte se tedy zmást tím, že bankovky i mince téže nominální hodnoty může mít dvě až tři různé podoby.

Namibijský dolar

Směnárny a platba kartou

Směňování provádí pouze banky a autorizované směnárny ve velkých městech s víceméně unifikovaným kurzem. Směna dolarů či eur je zhruba stejně výhodná jako výběr z bankomatu. Bankomaty se hojně nachází ve všech větších městech.

Platba kartou je možná ve všech obchodech a restauracích větších měst nebo hlavních turistických kempů. Při plánování cesty je třeba mít na paměti, že kartou se zpravidla nedá platit u benzinové pumpy.

Kolik co stojí

Ceny v Namibii jsou stejné nebo o něco vyšší než v ČR. Dráž vyjde půjčení auta a jídlo v restauraci. Výhodné je nakupování ve velkých supermarketech a levně vyjdou i vstupy do parků.

Příklady cen:

 • Jídlo v restauraci – N$ 120
 • Jídlo ve fastfoodu – N$ 60
 • Steak na gril ze supermarketu – N$ 80/kg
 • Vstupné do Etoshy – N$ 80/den
 • Kempy – N$ 120/osoba
 • Pokoj v hotelu – N$ 900
 • Půjčení malého auta – N$ 700/den
 • Půjčení džípu – N$ 1 100/den
 • Benzin – N$ 11/litr

Spropitné a smlouvání

Spropitné je oficiálně zakázáno v národních parcích. Všude jinde (mimo luxusnější podniky) není spropitné očekáváno. Na druhou stranu malým dýškem nikdy neurazíte.

V Namibii se nesmlouvá. Jedinou výjimkou může být smlouvání při pronájmu auta mimo sezonu.

Jak ušetřit

Pronájem auta je nezbytný, ale zároveň znamená výhodnou investici. Celá cesta se dá následně bez problému strávit po pohodlných kempech, které jsou výrazně levnější než hotely a lodgie. Kempy jsou zároveň vždy vybavené na grilování, takže nejlevnější a nejromantičtější variantou stravování je nakoupení zásob ve městě nebo přímo větším kempu a grilování pod africkou hvězdnou oblohou.

Kempování v Namibii

Denní rozpočty

Nízkorozpočtový cestovatel vyžije v Namibii za 1.000 Kč na den. Bez auta bude omezen na extrémně limitovanou autobusovou dopravu mezi hlavními městy. Bude spát ve sdíleném pokoji či kempu za cenu kolem 300 Kč a jídlo bude nakupovat výhradně v supermarketech.

Zlatá střední cesta vyjde na 2.000 Kč na den. Zahrnuje půjčení malého auta nebo při dobrých vyjednávacích schopnostech i levného džípu. Spaní v kempech za cenu kolem 300 Kč lze proložit občasným B&B za cenu kolem 700 Kč. Na večerní gril může přijít (pro Evropana exotický) steak z místí fauny. Buď ze supermarketu za cca 100 Kč, nebo v rámci chodu v běžné restauraci za cca 250 Kč.

Za částku nad 3.500 Kč za den si lze dopřát high-end hotely ve městech, luxusní klimatizovaný džíp, spaní a stravování v kempových lodgiích a výpravy s průvodcem do uzavřených částí národních parků.

Uvedené příklady jsou pouze orientační a vždy, když plánujete rozpočet, mějte k dispozici minimálně 20 % z celkové sumy navíc pro nepředvídatelné případy.

Zavřít boční panel

Doprava

Silniční, železniční i letecká doprava

Jak do Namibie

Letenky za rozumnou cenu lze zpravidla sehnat pouze do hlavního města Windhoeku. Vyplatí se hledat lety z Prahy, protože odlety z okolních zemí budou často za stejnou cenu nebo (v případě Německa) nebude představovat úspora za letenku vzhledem k dopravě na vzdálenější letiště žádnou výhodu. Standardní ceny se pohybují kolem 20.000 Kč za zpáteční letenku. V akci se občas objeví i letenky za 15.000 Kč z Prahy nebo 13.000 Kč z Německa. V ideálním případě trvá cesta jedním směrem 14 hodin.

Jak se nejlépe dopravovat

Namibie je rozlehlá a řídce osídlená. I zapřisáhlí baťůžkáři by zde měli zvolit variantu půjčení auta. Stopování není běžné a vzhledem k hustotě dopravy je šance svezení nízká. Veřejná doprava funguje omezeně pouze mezi městy. Při plánování návštěvy národních parků a a domorodých kmenů zůstanete bez auta odkázáni na místní cestovní kanceláře.

Půjčení auta je jedinou variantou, jak v rozumném čase navštívit všechny hlavní atrakce Namibie. Jezdí se vlevo. Ve městě je provoz výborně organizován, mimo města je prakticky nulový. Přesun mezi dvěma zájmovými body často představuje několikasetkilometrovou rovinku. V lepším případě jde o hlavní asfaltové tahy (označení „B“). Častěji se jedná o štěrkové či písčité cesty typu „C“ a „D“, kde se jezdí rychlostmi 40–80 km/h v závislosti na vaší toleranci k drncání a očekávané životnosti pneumatik.

Půjčení auta

Výběr auta je alfou i omegou cesty do Namibie. Strávíte v něm desítky hodin, nacestujete tisíce kilometrů a možná vám bude i vaším nocležištěm. Vzhledem k ceně (cca 1.200 Kč na den) bude na první pohled lákat klasické auto třídy economy. S ním se nedostanete všude, přejezdy vám zaberou mnohem více času a takřka jistě zničíte několik pneumatik. Investici do čtyřkolky, typicky Toyoty Hilux, i přes vysokou cenu (cca 2.400 Kč na den) ve výsledku oceníte. Umožní vám rychlejší a pohodlnější přesuny, otevře vám cestu do off-road regionů, střešní stan s integrovanou matrací zajistí luxusní spaní a lednička a kempovací výbava umožní větší flexibilitu stravování. Kromě obvyklých nadnárodních franšíz doporučujeme projít nabídku místních půjčoven Okavango, Africa-on-wheels či Gecko. Levnější variantou se starším vozovým parkem je např. Desert Car Hire. Řidiči musí být alespoň 21 let, půjčovny často vyžadují 23 let.

Auto se stanem v Namibii

Půjčovny zpravidla samostatně nabízí pojištění pneumatik a skel, což je vzhledem ke stavu většiny cest víc než rozumná investice.

Navigovat lze pohodlně podle mapy a přehledného dopravního značení. Půjčení GPS vyjde poměrně draho. Levnější variantou je obstarat si ještě v ČR jakoukoli navigaci Garmin a pořídit si do ní kvalitní mapové podklady od Maps4Africa (cca 300 Kč).

Veřejná doprava

Kvalitní autobusy společnosti IntercapeMainliner spojují Windhoek s většími městy, zbytek veřejné dopravy představují minibusy, které odjíždí podle toho, jak se zaplní. Omezená železniční síť je vzhledem k častým uzávěrám a limitované rychlosti pouze pro skutečné vlakové nadšence.

Zavřít boční panel

Jídlo

Typická jídla, nápoje a ceny

Namibijská kuchyně

K tradičním variacím ovesných kaší oshifima a mealiepap se dostanete jen v případě, že vás pozve někdo místní. V obchodech a restauracích dominují evropské pokrmy zaměřené především na grilované maso. Kromě klasických krav či kuřat vás čekají steaky z antilop, jelenů, zeber či třeba krokodýla.

Jak se stravovat jako místní

Místní kuchyni dominuje grilování. Grilovací výbava i lednice jsou zpravidla součástí půjčeného džípu, a tak není problém nakoupit zásoby masa a zeleniny v supermarketu, a následně si připravit jídlo v jakémkoli kempu nebo i kdekoli v divočině.

Obvyklé ceny v restauracích

Restaurace obvykle nabízí menu evropského stylu. Kempové restaurace v národních parcích zpravidla zpestřují menu steaky z exotických zvířat. Jídlo v restauraci vyjde na 200–400 Kč. Ve městech jsou navíc fastfoodové řetězce s menu do 150 Kč.

Blízko města Otjiwarongo je možné navštívit krokodýlí farmu a ochutnat krokodýlí kebab či steak.

Zavřít boční panel

Aktivity

Městská turistika, pláže i nákupy

Safari

Afrika v každém instantně vyvolává obrazy slonů, lvů a žiraf táhnoucích prašnou savanou. A Namibie v tomto ohledu rozhodně nezklame. Má několik národních i soukromých safari, ale všechny se krčí ve stínu jednoho z nejvděčnějších národních parků Afriky – Etoshy. S vlastním autem tu můžete několik dní svobodně korzovat a díky místnímu systému napajedel je blízké setkání se lvy, slony, nosorožci, žirafami, zebrami a spoustou antilop zaručeno. Zajímavé a do jisté míry neobjevené safari parky se nachází i podél Caprivistripu po cestě k Viktoriiným vodopádům.

Park Etosha

Z hlediska fauny ale Namibie není jen africkým stereotypem. Neopakovatelný pohled se nabízí na dlouhé cestě do odlehlého města Lüderitz, kde se uprostřed pouště nachází vyhlídka na stáda divokých koní, jejichž původ je obestřen tajemstvím. Na Cape Cross se můžete svobodně projít obří kolonií lachtanů a na jihu země leží i ostrov s kolonií tučňáků. Návštěvy ostrovu však povoleny nejsou, takže musí stačit pohled dalekohledem.

Cape Cross

Domorodé kmeny

Bohové musejí být šílení a ti namibijští obzvlášť. Jak jinak si vysvětlit, že kousek od vyspělých měst německého stylu ponechali vesnice s chatrčemi, mezi nimiž se prohání tu autentičtí křováci a tam zase polonahé Himbky s červenou hlínou ve vlasech. A ani ve městech nebudete občas vycházet z údivu, když kolem vás projde Hererka ve viktoriánských šatech. Domorodé kmeny prostě patří mezi nejlepší místní zážitky. Průvodce se ve vesnicích hodí, protože zprostředkuje komunikaci a získá povolení k focení.

Himbská vesnice

Písečné duny

Pobřeží Namibie je z velké části tvořeno pískem naplaveným přímo ze slovutné Kalahari. Ať už zvolíte dobře dostupný národní park Sossusvlei se surrealistickými pomalu umírajícími stromy, nebo odlehlé opuštěné severní pobřeží koster, romantické západy slunce za oranžovými písečnými dunami vás neminou.

Sussusvlei poušť

Treky

Namibie překvapivě nabízí široké spektrum treků. Nejznámější zahrnují povinného průvodce. Jde o jednodenní trek kolem nejvyšší hory Brandberg a pětidenní sestup do impresivního Fish River Canyonu. Bez průvodce můžete vystoupat na okraj náhorní plošiny Waterberg Plateau, projít si „malou Austrálii“ kolem malebné hory Spitzkoppe nebo sedmnáctikilometrový okruh v národním parku Namib-Naukluft, který potěší především křišťálově čistými jezírky umožňujícími ledové osvěžení v parném africkém odpoledni.

Adrenalinové atrakce

Město Swakopmund drží kromě titulu nejhezčího města Namibie i pozici Mekky jižní Afriky v adrenalinových sportech. Standardní nabídku surfingu, sandboardingu či velbloudích expedic je doplněna populární skydivingem a vyhlídkovými lety podél divokého namibijského pobřeží.

Extrémní off-road

Odlehlé severozápadní pobřeží odjakživa vyzývá dobrodruhy s pohonem všech čtyř kol k odvážným expedicím, na nichž je několik rezervních pneumatik a satelitní telefon pomalu nutností. I méně zkušení řidiči se mohou účastnit organizovaných jednodenních výjezdů do pouště či několikadenního pobřežního přejezdu se zastávkou u fantastického vraku lodi Eduard Bohlen.

Off road v Namibii

Zavřít boční panel

Na co si dát pozor

Kriminalita a další nástrahy

Zdraví

Kromě lokálního výskytu malárie nepředstavuje Namibie stran chorob či infekcí žádná zvláštní rizika. Mnohem větším rizikem je paradoxně úžeh a úpal.

Místní fauna představuje jen omezené riziko. V národních parcích (zejména v Etoshe) je zakázáno vystupovat z auta mimo oplocené kempy. Při pěších výpadech do přírody je kromě ochrany před hmyzem dobré dávat pozor i na hady.

Kvalitní cestovní pojištění pokrývající případné zdravotní výdaje je jako v každé mimoevropské destinaci naprostou nutností.

Diamantové oblasti

Při toulkách kolem města Lüderitz si dejte dobrý pozor, ať nezabloudíte do Sperrgebeit – ostře střežené oblasti těžby diamantů. Místní ozbrojené stráže nepatří k nejpřátelštějším stvořením na světě.

Kriminalita

Míra kriminality je na africké poměry takřka zanedbatelná. Přesto je dobré dodržovat základní bezpečnostní zásady: nechodit po městech o samotě po setmění, při jízdě v autě městem mít zamčené dveře a nenechávat v zaparkovaném voze cennosti na viditelném místě.

Internet a elektřina

Co se týče měst, wifi je stále více rozšířené v restauracích a hotelech. V kempech však na internet narazíte výjimečně. Doporučujeme po příjezdu zakoupit předplacenou simkartu největšího operátora MTC. Při výjezdech do odlehlých oblastí mohou opatrnější cestovatelé zvážit i pronájem satelitního telefonu u své autopůjčovny.

Důležité kontakty

Telefonní čísla, která se vám mohou během pobytu hodit:

 • Tísňová linka: +264 (61) 10111
 • Kontaktní český úřad v Pretorii (link): +27 12 431 2380
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti

Vízum, očkování a celní předpisy

Vízum

Ačkoli sousední JAR a Botswana jsou pro našince bezvízové povinnosti, v Namibii je pro občany ČR vyžadováno turistické vízum. Příslušná ambasáda je v Berlíně (pro Slovensko pak ve Vídni) a její zaměstnanci (domorodí Namibijci) se vstřícností rozhodně nevyznačují. Pozor, je skutečně nutné využít místně příslušnou ambasádu pro ČR. Tedy i pokud jste z Břeclavi, je nutné víza vyřídit přes velvyslanectví v Berlíně, nikoliv ve Vídni!

Poplatek za vízum je 80 EUR a vyřízení trvá týden. Expresní třídenní varianta stojí 220 EUR. Platby lze provést jen bankovním převodem předem a administrativa kolem víz celkově patří mezi náročnější.

Pokud nechcete vážit dvě cesty do Berlína, je možné využít služby českého zprostředkovatele. Cena se ovšem vyšplhá takřka na dvojnásobek.

Poslední možností je žádost zaslat poštou. Budete potřebovat:

 • žádost o vízum,
 • cestovní pas,
 • dvě fotografie 45x35 mm,
 • rezervaci zpátečních letenek,
 • rezervaci ubytování (lze zvolit i se stornem zdarma pomocí Booking.com),
 • stručný itinerář cesty (pro představu 2.–3. den Namib-Naukluft National Park, 4. den Duwisib Castle, Giant's Playground, atd.),
 • doklad o zaplacení poplatku za vydání víz,
 • doklad o cestovním pojištění.

Uvedené dokumenty zašlete společně s průvodním dopisem s žádostí o víza a náhradní obálku s vaší korespondenční adresou na adresu ambasády.

Další dokumenty

Rezervace ubytování a itinerář jsou vyžadovány již ve fázi udělování víza. Po příletu již další kontroly neprobíhají.

Očkování

Namibie neskýtá žádná zvláštní zdravotní rizika. Standardní cestovatelský mix očkování (žloutenka A a B), břišní tyfus a tetanus zde postačí. Pozornost je třeba věnovat výskytu malárie v určitých oblastech. Kvalitní repelent by měl být základ, použití antimalarik pak bude záviset na míře opatrnosti konkrétního cestovatele.

Celní předpisy

Bez cla lze dovézt až 1 litr destilátů, 2 litry vína, 400 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku, 50 ml parfému a 250 ml toaletní vody.

Co vidět a navštívit v Namibii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Namibii

Zavřít boční panel

Etosha

Jedno z nejlepších safari světa. Lvi, sloni, nosorožci, žirafy, zebry a stáda antilop se vám budou prohánět přímo pod nosem. Vstupné je vzhledem k atraktivitě parku extrémně levné. Průvodce není nutný, vlastní auto ano. Pro vstup je třeba mít zarezervované kempy. Rezervaci proveďte s dostatečným předstihem. Ideální je projet park s postupným využitím dvou nebo všech tří hlavních kempů (Okaukujeo, Halali, Namutoni).

Zavřít boční panel

Sossusvlei

Malebné písečné duny skrývající surrealistické údolí černých umírajících stromů Deadvlei.

Zavřít boční panel

Fish River Canyon

Africký Grand Canyon. Výhledy shora jsou dechberoucí. Dobrodruzi se mohou od poloviny dubna do poloviny září zúčastnit pětidenního treku kaňonem s průvodcem.

Zavřít boční panel

Himbské vesnice

Hliněné chatrče a polonazí bohatě zdobení domorodci dávají pocit opravdu divoké Afriky. Pokud nechcete masovou výpravu do turistických osad, poproste recepční v Hippo Pools Camp Site poblíž města Ruacana, ať vás vezme ke svým známým.

Zavřít boční panel

Křovácká vesnice

Poblíž města Tsumkwe se nabízí jedinečná možnost octnout se na vlastní kůži jako ve filmu Bohové musejí být šílení.

Zavřít boční panel

Spitzkoppe

Fascinující oranžové bouldery, jeskyně a oblouky pod hlavním masivem hory Spitzkoppe jsou perfektním místem pro jednodenní prozkoumávání. Kempovací místa jsou navíc chytře rozeseta a zaručí vám soukromou večerní romantiku. Zkuste třeba odlehlé kempovací místo 18.

Zavřít boční panel

Swakopmund

Nejhezčí město Namibie a centrála adrenalinových sportů jižní Afriky. Na sever od města pak stojí za zastávku vrak lodi Zelda a lachtaní kolonie Cape Cross.

Zavřít boční panel

Lüderitz

Romantické pobřežní městečko uvězněné mezi nemilosrdnou pouští a drsnými vlnami Atlantského oceánu. Už z dálky vám bude zřejmé, že tady se úplně zastavil čas.

Zavřít boční panel

Skeleton Coast

Odlehlá opuštěná oblast země pro skutečné dobrodruhy. Pohon na všechna čtyři kola a dostatečné zásoby jsou nutností. Odměnou za drsné stovky kilometrů a bloudění mohou být třeba úchvatné vraky lodí.

Počasí a sezóny v Namibii

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Namibie
Společné počasí pro celou zemi

30 °C

28 °C

27 °C

25 °C

23 °C

20 °C

21 °C

23 °C

27 °C

29 °C

30 °C

31 °C

Počasí

Období od května do října se vyznačuje příjemnými teplotami (okolo 23 °C) a takřka nulovými srážkami. Naopak od prosince do března vás čeká horké počasí a deště (kolem 30 °C a zhruba 8 deštivých dnů v měsíci).

Sezóny a kdy vyrazit

Hlavní sezona je od května do října. Ačkoli se v Namibii vzhledem k nižšímu počtu návštěvníků nedá mluvit o turistických sezonách, lze říci, že pro lovce nižších cen, menších davů, ale zároveň obstojného počasí je ideální „shoulderseason“ v dubnu a listopadu.

Skvělé akce do Namibie

ušetříš až 33%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 40%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 30%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 37%
Akce starší 2 týdnů
5 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 19 dny
Navrhni úpravu