Všechna lákadla černého kontinentu v jednom bezpečném balení

Namibie se nachází na západním pobřeží jižní Afriky. Sousedí s Botswanou, Jihoafrickou republikou a Angolou. Díky dlouhému úzkému výběžku zvanému Caprivistrip sahá území Namibie až na východ k Viktoriiným vodopádům, kde se na čtyřmezí setkává i se Zambií a Zimbabwe. Dlouhé západní pobřeží země je omýváno Atlantským oceánem, který vzhledem k zeměpisné šířce láká spíše než k plážovému slunění k pozorování tučňáků a ztroskotaných vraků.

Předně zapomeňte na všechny předsudky o Africe. Namibie patří mezi nejbezpečnější státy světa a vyznačuje se plně fungující demokracií. Na vlastní pěst a bez obvyklých rizik s Afrikou spojených tu prozkoumáte všechna hlavní lákadla, která černý kontinent nabízí: famózní safari, snové pouštní duny i unikátní domorodé kmeny.

Průvodce pro tebe napsal Pavel Kříž
Víza
Vízum za 60 €
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu na letišti
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Prší minimálně, ale v zimě jsou až nesnestielná horka.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 32 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Namibie

Co vidět a navštívit v Namibii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Namibii

Zavřít boční panel

Etosha

Jedno z nejlepších safari světa. Lvi, sloni, nosorožci, žirafy, zebry a stáda antilop se vám budou prohánět přímo pod nosem. Vstupné je vzhledem k atraktivitě parku extrémně levné. Průvodce není nutný, vlastní auto ano. Pro vstup je třeba mít zarezervované kempy. Rezervaci proveďte s dostatečným předstihem. Ideální je projet park s postupným využitím dvou nebo všech tří hlavních kempů (Okaukujeo, Halali, Namutoni).

Zavřít boční panel

Sossusvlei

Malebné písečné duny skrývající surrealistické údolí černých umírajících stromů Deadvlei.

Zavřít boční panel

Fish River Canyon

Africký Grand Canyon. Výhledy shora jsou dechberoucí. Dobrodruzi se mohou od poloviny dubna do poloviny září zúčastnit pětidenního treku kaňonem s průvodcem.

Zavřít boční panel

Himbské vesnice

Hliněné chatrče a polonazí bohatě zdobení domorodci dávají pocit opravdu divoké Afriky. Pokud nechcete masovou výpravu do turistických osad, poproste recepční v Hippo Pools Camp Site poblíž města Ruacana, ať vás vezme ke svým známým.

Zavřít boční panel

Křovácká vesnice

Poblíž města Tsumkwe se nabízí jedinečná možnost octnout se na vlastní kůži jako ve filmu Bohové musejí být šílení.

Zavřít boční panel

Spitzkoppe

Fascinující oranžové bouldery, jeskyně a oblouky pod hlavním masivem hory Spitzkoppe jsou perfektním místem pro jednodenní prozkoumávání. Kempovací místa jsou navíc chytře rozeseta a zaručí vám soukromou večerní romantiku. Zkuste třeba odlehlé kempovací místo 18.

Zavřít boční panel

Swakopmund

Nejhezčí město Namibie a centrála adrenalinových sportů jižní Afriky. Na sever od města pak stojí za zastávku vrak lodi Zelda a lachtaní kolonie Cape Cross.

Zavřít boční panel

Lüderitz

Romantické pobřežní městečko uvězněné mezi nemilosrdnou pouští a drsnými vlnami Atlantského oceánu. Už z dálky vám bude zřejmé, že tady se úplně zastavil čas.

Zavřít boční panel

Skeleton Coast

Odlehlá opuštěná oblast země pro skutečné dobrodruhy. Pohon na všechna čtyři kola a dostatečné zásoby jsou nutností. Odměnou za drsné stovky kilometrů a bloudění mohou být třeba úchvatné vraky lodí.

Počasí a sezóny v Namibii

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Namibie
Společné počasí pro celou zemi

30 °C

28 °C

27 °C

25 °C

23 °C

20 °C

21 °C

23 °C

27 °C

29 °C

30 °C

31 °C

Počasí

Období od května do října se vyznačuje příjemnými teplotami (okolo 23 °C) a takřka nulovými srážkami. Naopak od prosince do března vás čeká horké počasí a deště (kolem 30 °C a zhruba 8 deštivých dnů v měsíci).

Sezóny a kdy vyrazit

Hlavní sezona je od května do října. Ačkoli se v Namibii vzhledem k nižšímu počtu návštěvníků nedá mluvit o turistických sezonách, lze říci, že pro lovce nižších cen, menších davů, ale zároveň obstojného počasí je ideální „shoulderseason“ v dubnu a listopadu.

Skvělé akce do Namibie

ušetříš až 19%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 40%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 27%
Akce starší 2 týdnů
Z Prahy za krásami africké Namibie
10 990 Kč
2019-03-17T18:46:34+01:00 1 komentář
ušetříš až 25%
Akce starší 2 týdnů
9 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu