Průvodce státem
Namibie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Namibii

Vízum

Ačkoli sousední JAR a Botswana jsou pro našince bezvízové povinnosti, v Namibii je pro občany ČR vyžadováno turistické vízum. Příslušná ambasáda je v Berlíně (pro Slovensko pak ve Vídni) a její zaměstnanci (domorodí Namibijci) se vstřícností rozhodně nevyznačují. Od dubna 2019 je nově možnost podat a vyzvednout žádost/hotové vízum na novém honorárním konzulátu v Praze. Detailní informace poskytne jeho oficiální web csnk.cz.

Poplatek za vízum je 80 EUR a vyřízení trvá týden. Expresní třídenní varianta stojí 220 EUR. Platby lze provést jen bankovním převodem předem a administrativa kolem víz celkově patří mezi náročnější.

Pokud nechcete vážit dvě cesty do Berlína, je možné využít služby českého zprostředkovatele. Cena se ovšem vyšplhá takřka na dvojnásobek.

Poslední možností je žádost zaslat poštou. Budete potřebovat:

  • žádost o vízum,
  • cestovní pas,
  • dvě fotografie 45x35 mm,
  • rezervaci zpátečních letenek,
  • rezervaci ubytování (lze zvolit i se stornem zdarma pomocí Booking.com),
  • stručný itinerář cesty (pro představu 2.–3. den Namib-Naukluft National Park, 4. den Duwisib Castle, Giant's Playground, atd.),
  • doklad o zaplacení poplatku za vydání víz,
  • doklad o cestovním pojištění.

Uvedené dokumenty zašlete společně s průvodním dopisem s žádostí o víza a náhradní obálku s vaší korespondenční adresou na adresu ambasády.

Další dokumenty

Rezervace ubytování a itinerář jsou vyžadovány již ve fázi udělování víza. Po příletu již další kontroly neprobíhají.

Očkování

Namibie neskýtá žádná zvláštní zdravotní rizika. Standardní cestovatelský mix očkování (žloutenka A a B), břišní tyfus a tetanus zde postačí. Pozornost je třeba věnovat výskytu malárie v určitých oblastech. Kvalitní repelent by měl být základ, použití antimalarik pak bude záviset na míře opatrnosti konkrétního cestovatele.

Celní předpisy

Bez cla lze dovézt až 1 litr destilátů, 2 litry vína, 400 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku, 50 ml parfému a 250 ml toaletní vody.

Všechna lákadla černého kontinentu v jednom bezpečném balení

Namibie se nachází na západním pobřeží jižní Afriky. Sousedí s Botswanou, Jihoafrickou republikou a Angolou. Díky dlouhému úzkému výběžku zvanému Caprivistrip sahá území Namibie až na východ k Viktoriiným vodopádům, kde se na čtyřmezí setkává i se Zambií a Zimbabwe. Dlouhé západní pobřeží země je omýváno Atlantským oceánem, který vzhledem k zeměpisné šířce láká spíše než k plážovému slunění k pozorování tučňáků a ztroskotaných vraků.

Předně zapomeňte na všechny předsudky o Africe. Namibie patří mezi nejbezpečnější státy světa a vyznačuje se plně fungující demokracií. Na vlastní pěst a bez obvyklých rizik s Afrikou spojených tu prozkoumáte všechna hlavní lákadla, která černý kontinent nabízí: famózní safari, snové pouštní duny i unikátní domorodé kmeny.

Průvodce pro tebe napsal Pavel Kříž
Víza
Vízum za 80 €
Turistická víza na 30 dní získáš na konzulátu v Praze.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Prší minimálně, ale v zimě jsou až nesnestielná horka.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 32 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu