Zpět na seznam míst co vidět v Berlíně
Museumsinsel

Muzejní ostrov Museumsinsel

Jeden z nejvýznamnějších muzejních komplexů na světě se nachází ve čtvrti Mitte v samém centru Berlína. Zahrnuje celkem 5 muzeí: Starou národní galerii, Nové a Staré muzeum, Muzeum Bode a Pergamon. Památka je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Pokud zvažujete návštěvu dalších berlínských muzeí, zvažte nákup Museumpass Berlin (viz Aktivity/Muzea).

Stará národní galerie

Mnoho z děl vystavených ve Staré národní galerii bylo zničeno během druhé světové války a dnes se galerie zaměřuje především na moderní umění. Návštěvníci tu mohou obdivovat díla Edgara Degase, Paula Cézanna, Clauda Moneta a mnoha dalších.

Nové muzeum

Nové muzeum láká davy turistů na své velkolepé sbírky ze starověkého Egypta, které patří hned po Káhiře a Londýně k největším na světě.

Staré muzeum

Nejstarší z pětice muzeí ihned na první pohled připomíná řecký Pantheon. Uvnitř ukrývá cenné sbírky umění Etrusků a kopie světoznámých soch ze antického Řecka a Říma. 

Muzeum Bode

Muzeum Bode pojmenované podle svého prvního kurátora Wilhelma von Bode zahrnuje rozsáhlou sbírku exponátů od antiky až do konce 19. století. Mezi nejvýznamnější exponáty patří sbírka mincí a medailí.

Pergamon

Perla muzejního ostrova, Pergamonské muzeum, je nejnavštěvovanějším muzeem v zemi. Vystavované předměty pochází ze starověkého Babylonu, Assuru, Uruku a mnoha dalších starověkých říší. Nejznámějším exponátem je babylonská Ištařina brána z roku 575 př. n. l.  a pergamonský oltář, podle něhož dostalo muzeum své jméno.

Poloha a doprava

Museumsinsel leží v centru Berlína na řece Spréva jen nedaleko berlínské televizní věže. Dostanete se sem pohodlně pěšky od většiny hlavních památek v centru, využít můžete samozřejmě i možnosti MHD:

  • Metro – stanice Museumsinsel (linka U5) cca 250 metrů od muzeí
  • S-Bahn a vlak – stanice Hackescher Markt (linky S3, S5, S7, S9) cca 400 metrů od muzeí
  • Tramvaj – zastávka Georgenstr./Am Kupfergrabern (linky M1, 12) cca 250 metrů od muzeí

Ubytování v blízkosti ostrova

Patříte-li k opravdovým nadšencům do umění, pak se rozhodně může vyplatit bydlet v blízkosti Museumsinsel. Jelikož se jedná o úplné centrum Berlína, očekávejte vyšší ceny od 2 000 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Nejbližší hotely:

  • Naviguj: 52.5207, 13.3977

Další místa v Berlíně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu