Zpět na seznam míst co vidět v Berlíně
Museumsinsel

Muzejní ostrov Museumsinsel

Jeden z nejvýznamnějších muzejních komplexů na světě se nachází ve čtvrti Mitte v samém centru Berlína. Zahrnuje celkem 5 muzeí: Starou národní galerii, Nové a Staré muzeum, Muzeum Bode a Pergamon. Památka je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Pokud zvažujete návštěvu dalších berlínských muzeí, zvažte nákup Museumpass Berlin (viz Aktivity/Muzea).

Zastávka Lustgarten (bus 100, 200)

Stará národní galerie

Mnoho z děl vystavených ve Staré národní galerii bylo zničeno během druhé světové války a dnes se galerie zaměřuje především na moderní umění. Návštěvníci tu mohou obdivovat díla Edgara Degase, Paula Cézanna, Clauda Moneta a mnoha dalších.

Nové muzeum

Nové muzeum láká davy turistů na své velkolepé sbírky ze starověkého Egypta, které patří hned po Káhiře a Londýně k největším na světě. 

Staré muzeum

Nejstarší z pětice muzeí ihned na první pohled připomíná řecký Pantheon. Uvnitř ukrývá cenné sbírky umění Etrusků a kopie světoznámých soch ze antického Řecka a Říma. 

Muzeum Bode

Muzeum Bode pojmenované podle svého prvního kurátora Wilhelma von Bode zahrnuje rozsáhlou sbírku exponátů od antiky až do konce 19. století. Mezi nejvýznamnější exponáty patří sbírka mincí a medailí.

Pergamon

Perla muzejního ostrova, Pergamonské muzeum, je nejnavštěvovanějším muzeem v zemi. Vystavované předměty pochází ze starověkého Babylonu, Assuru, Uruku a mnoha dalších starověkých říší. Nejznámějším exponátem je babylonská Ištařina brána z roku 575 př. n. l.  a pergamonský oltář, podle něhož dostalo muzeum své jméno.

Berliner Dom (Berlínská katedrála)

Největší berlínský kostel slouží jako muzeum a koncertní sál. Budova se nachází v severní části Muzejního ostrova.

Zastávka Lustgarten (bus 100, 200, N2)

  • Naviguj: 52.5207, 13.3977

Další místa v Berlíně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu