Muzea

Muzejní ostrov (Museumsinsel) představuje unikátní soubor pětice muzeí ve čtvrti Mitte, v samém srdci města. Celý komplex je zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO. Muzejní ostrov zahrnuje Starou národní galerii, Bode muzeum, Pergamon muzeum, Staré a Nové muzeum. 

Muzejním ostrovem to však nekončí. Muzeí jsou ve městě stovky a praví milovníci historie a umění ocení výhodnou vstupenku Museumpass Berlin v ceně 29 euro, která zahrnuje vstup do stálých expozic více než 30 muzeí po dobu 3 po sobě jdoucích dní. Vstupenka se dá zakoupit v turistických kancelářích a ve vybraných muzeích.

Koncerty, festivaly a kulturní akce

V německé metropoli to opravdu žije. Konají se tu koncerty světoznámých zpěváků, do města se sjíždí nejlepší DJové na proslulé festivaly a Berlín hostí i jeden z nejznámějších a nejprestižnějších filmových festivalů na světě, Berlinale. Do popředí se město dostává i díky četným sportovním akcím a týdnům módy.

Více informací o připravovaných akcích naleznete přímo na stránkách města: https://www.berlin.de/en/events/

Nákupy

Milovníci nakupování se v Berlíně budou cítit jako doma. Mezi nejlepší obchodní domy patří Arkády na Postupimském náměstí (Potsdamer Platz) sousedící s obchodním domem Sony, které zaujme především svou jedinečnou architekturou. Největší koncentrace obchodů a obchodních domů je na Friedrichstrasse, na jejímž konci se nachází slavný hraniční přechod Checkpoint Charlie. Nevynechejte také legendární obchoďák KaDeWe, druhý největší obchodní dům v Evropě, inspirovaný legendárním londýnským Harrods. 

Bleší trhy

Většina bleších trhů se koná v neděli od 10 do 17 hodin. Jedním z nejznámějších bleších trhů je Kunstmarkt ve čtvrti Charlottenburg na Straße des 17. Juni. Milovníci vintage a retra by měli zavítat na Flohmarkt v Mauerparku.

Jídlo

Trhy

Jeden z nejlepších farmářských trhů je bezpochyby ten na Kollwitzplatz, který se koná každý čtvrtek a sobotu. Nevšední zážitky vás čekají každé úterý a pátek odpoledne na Tureckém trhu ve čtvrti Kreuzberg.

Piknik

Oproti ostatním metropolím Berlín oplývá nespočtem zelených ploch. Největší z parků, Tiergarten, se nachází v centru města a je ideálním místem pro odpolední piknik. Pokud byste chtěli zažít piknik v netradičním prostředí, doporučujeme návštěvu veřejného parku Tempelhofer Freiheit, který vznikl z bývalého letiště.

Currywurst

Nezapomeňte ochutnat legendární a všudypřítomný currywurst neboli klobásu s kari omáčkou, která na vás bude číhat na každém rohu. Ať už se vám zdá kombinace klobásy a kari omáčky jakkoli podivná, za ochutnání nic nedáte a možná si tuhle trošku podivnou lahůdku zamilujete. Ti méně odvážní by měli ochutnat alespoň jeden z gigantických preclíků.

Toulky po stopách a historii Berlínské zdi

Hlavní památník Berlínské zdi se nachází v Bernauer Strasse a poskytuje nejucelenější představu o celém hraničním opevnění a jeho vlivu na každodenní životy obyčejných lidí. Nejdelší zachovalá část zdi je známá pod názvem East Side Gallery a nachází se nedaleko od stanice Warschauer Strasse. Během vašich toulek městem se dívejte pod nohy. Na chodnících je vždy znázorněno, kudy procházela Berlínská zeď.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu