Braniborská brána v Berlíně

Ubytování v Berlíně

Kde se ubytovat v Berlíně?

Berlín se řadí mezi nejrozlehlejší evropská města, na druhou stranu má taky jednu z nejrozvinutějších sítí metra a městských vlaků S-Bahn. To je při plánování bydlení velká výhoda, jelikož se lze soustředit i na levnější ubytování dál od centra, pokud jsou v docházkové vzdálenosti k vlaku. Všechny nabídky hotelů, pensionů i ubytování v soukromí vyhledávejte na tradičních stránkách:

Booking.com    Hotels.com

Berlín se dělí na 3 základní oblasti, ve kterých najdete nejvíce ubytovacích zařízení.

Friedrichshain

Kdysi centrální čtvrť východního Berlína je dnes populární především mezi mladými cestovateli. Ceny ubytování nejsou tak vysoké a k vidění je tu toho spousta, častokrát úplně zadarmo. Právě ve Friedrichshainu se nachází nejdelší zachovalá část berlínské zdi známá pod názvem East Side Gallery, okolo které vyrostlo spoustu hostelů, ale i klasických moderních hotelů.

Kreuzberg

Bývalá hraniční čtvrť mezi východním a západním Berlínem se dnes dostává do hledáčku cestovatelů kvůli své rozmanitosti a bohatému nočnímu životu i širokému výběru stylových hostelů i klasických hotelů.

Charlottenburg

Centrum bývalého západního života, čtvrť Charlottenburg, je místem plným života na hlavních třídách Kurfürstendamm a Kantstrasse a skvělým místem pro ubytování, jelikož i zde převažují levnější hostely a menší 3* hotely.

Centrum (Innenstadt)

Centrum dnešního a vlastně i bývalého východního Berlína je strategickým bodem, hledáte-li ubytování bez kompromisů. Soustřeďují se sem hotely nadnárodních řetězců a další dražší ubytování. Všechny zajímavosti máte na dosah ruky buď pěšky nebo širokou sítí vlaků a metra.

Nejlevnější a nejlepší hotely v Berlíně

Pokud se vám nechce trávit čas hledáním nejlepších nabídek, vybíráme pro vás nejlepší hotely v několika kategoriích.

Nejlépe hodnocené hostely

Chcete si dopřát té pravé studentské berlínské atmosféry? Pak jistě zamíříte do jednoho z mnoha hostelů, jejichž ceny se za lůžko pohybují cca od 500 do 800 Kč na noc. A jaké jsou nejlepší hostely v Berlíně?

 • New Hostel Berlin Mitte – nově rekonstruovaný hostel s hezkými pokoji a společným zázemím, nabízí kódy pro sdílená kola zdarma
 • Singer109 Hotel & Apartment – stylový hostel v centru Berlína s velmi čistými společnými prostory, kulečníkem, stolní fotbalem i velmi prostornými pokoji

Nejlevnější hotely

Preferujete klasické hotely s vlastní koupelnou na pokoji, ale hledáte co nejnižší cenu? V Berlíně očekávejte částky mezi 1 400 a 1 500 Kč na noc pro 2. K nejlépe hodnoceným levným hotelům patří třeba tyto:

 • easyHotel Berlin Hackescher Markt – síť hotelů easyJet Group s velmi základním, ale vším potřebným a moderním vybavením, pár kroků od metra Rosenthaler Platz
 • MEININGER Hotel Berlin East Side Gallery – podobná síť hotelů se základním, avšak moderním a čistým vybavením, tentokrát jen pár metrů od S-Bahnu Ostbahnhof
 • Novum Hotel Aldea – další z typu hotelů s moderním základním zařízením na perfektním místě mezi 3 stanicemi metra nedaleko od Kurfürstendamm

Zlatá střední cesta

Běžné 3* a 4* lokální hotely s dobrý hodnocením a službami v Berlíně očekávejte s cenami mezi 1 500 a 2 000 Kč za noc pro 2. Podívejte se na naše tipy v této kategorii:

 • Leonardo Hotel Berlin – velmi pěkný 3* hotel s prostornými pokoji v srdci západního Berlína u metra Bismarckstr.
 • Select Hotel Berlin Checkpoint Charlie – moderní 3* hotel poblíž bývalé hranice západního a východního Berlína u tzv. Chechkpoint Charlie
 • Abba Hotel – hezký nový 4* hotel s prostornými pokoji a wellness centrem s vířivkou leží jen 250 od třídy Kurfürstendamm

Mezinárodní řetězce

Dáváte-li přednost klasickým hotelům nadnárodních řetězců, od kterých vždy víte, co očekávat, Berlín vás potěší opravdu velmi širokou nabídkou. Vybíráme ty nejlépe umístěné s přiměřenými cenami mezi 1 500 a 2 500 Kč za noc pro 2:

Luxusní hotely

Chcete si při svém pobytu v Berlíně dopřát maximálního pohodlí a luxusu? Mnoho z 5* hotelů navíc v méně exponovaných dnech nabízí opravdu přívětivé ceny i pod 3 000 Kč za noc pro 2. Podívejte se s námi na nejlepší hotely v Berlíně bez kompromisů při řešení kvality:

 • Steigenberger Hotel Berlin – klasický 5* hotel s příznivými cenami mezi 2 800 a 4 500 Kč za noc v klasickém pokoji pro 2. Dobrá poloha nedaleko stanice ZOO.
 • Hilton Berlin – 5* hotel stále nejznámějšího světového řetězce nabízí ceny v rozmezí 4 000 Kč v běžném pokoji až po 16 000 Kč v luxusních apartmá. Hotel leží nedaleko Braniborské brány.
 • Hotel Adlon Kempinski – tento hotel bývá tradičně označován jako nejlepší a nejdražší v Berlíně. Noc zde v průměru pořídíte od 13 000 Kč pro 2, k dispozici jsou ale i apartmá s cenami od 220 000 Kč za noc výš.

Ceny hotelů v Berlíně a kdy rezervovat

Nejlevnější hostely začínají na 500 Kč za noc. Průměrná cena za hotelový pokoj v běžném 3* hotelu  se pohybuje někde mezi 1 200–1 700 Kč. Specialitou Berlína jsou poměrně velké cenové výkyvy. Zatímco v "hluchých" obdobích, kdy se nekonají žádné masové akce a ani turismus není na vrcholu (typicky konec září, říjen, listopad, leden, únor, březen) ceny padají k příjemným hodnotám okolo 1 500 Kč i u kvalitních 4* hotelů a pod 3 000 Kč u 5* hotelů, v exponovaných datech se ceny šplhají i přes 2 000 Kč za noc u horších 2* hotelů.

Doporučujeme hotel rezervovat s větším předstihem, ideálně alespoň 3 měsíců, avšak občas stále ceny sledovat. Není totiž neobvyklé, že se ceny s blížícím se datem netradičně snižují. Na druhou stranu, pokud necháte rezervaci na poslední chvíli, může se stát i opak – strmé zvýšení cen.

Cenotvorba hotelů v Berlíně je zkrátka docela nevyzpytatelná.

Chystáš se do Berlína?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 10. 10. 2023
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Berlíně. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.