Braniborská brána v Berlíně
Berlín

Vánoční trhy Berlín

Německá města jsou vánočními trhy proslulá a Berlín rozhodně není výjimkou. Pokud jste již navštívili vánoční trhy v Drážďanech či Norimberku a rádi byste vyrazili třeba na víkend a nejen na otočku, Berlín bude ideální místem pro adventní výlet.

Nejlevnější ubytování v Berlíně    Zájezdy na vánoční trhy v Berlíně

Kdy jsou vánoční trhy v Berlíně?

Termíny adventních trhů nejen v Berlíně se každý rok mírně liší podle toho, jak vychází kalendář na víkendy.

Obecně však začínají koncem listopadu a končí po Vánocích. Každý z vánočních trhů navíc může mít odlišnou dobu konání, detailní informace o jednotlivých trzích přinášíme níže.

Nejlepší adventní trhy v Berlíně

V Berlíně každoročně probíhají desítky vánočních trhů od bohatě nazdobených s desítkami stánků v centru města po komorní trhy na okrajích Berlína. Každý rok se v Berlíně koná přes 50 různých trhů.

Kde se konají ty nejlepší berlínské vánoční trhy v roce 2021? Podívejte se na náš seznam a mapu trhů v Berlíně.

 • Vánoční trh Gendarmenmarkt – nejznámější a největší trh, který se pořádá na náměstí Gendarmenmarkt. Ve více než 40 stáncích si koupíte ručně vyráběné ozdoby, dárky, řemeslné výrobky a samozřejmě mnoho dobrot. Ve dvou velkých vyhřívaných stanech si můžete sednout, popít svařák či si dát pravý berlínský Currywurst. Na pódiu se pak zpívají koledy a pořádají vánoční akce.
  • 21.11. - 31.12.2022, denně 11:00–22:00, o víkendech často až do půlnoci
  • O víkendech a svátcích se platí vstupné 1 EUR, ve všedních dnech je vstup zdarma
  • Oficiální web: www.weihnachtsmarkt-berlin.de
 • Vánoční trhy na Kurfürstendamm – živé trhy v centru kulturního dění navštivte na začátku hlavní obchodní třídy Ku'damm, kde se konají na náměstíčku u Pamětního kostela císaře Viléma. Tyto trhy nabídnou více než 100 stánků s vánočním občerstvením, originálními dárky, ale především až 70 miniatrakcí pro děti i dospělé. Využít můžete kolotoče, střelnice a další zábavu, což z trhů na Ku'dammu dělá nejnavštěvovanější v celém Berlíně.
 • Zimní svět Winterwelt na Potsdamer Platz – chcete spojit nakupování rukodělných výrobků a skvělého občerstvení se sportovním zážitkem přímo uprostřed města? Pak se vypravte na Postupimské náměstí, kde je součástí adventního trhu i bruslařské kluziště, jež lze využít zdarma.
 • Vánoční trh na Alexander Platz – největší a nejživější adventní trhy v Berlíně se konají na největším náměstí "Alexplatz". V téměř 200 stáncích můžete nakupovat všemožné vánoční zboží a užívat si bujaré zábavy až do pozdních nočních hodin. Na Alexanderplatz se každoročně chlubí vánoční pyramidou sestavenou z více než 5 000 světýlek.
 • Pohádkové trhy v Grünewaldském lese – mimořádná atmosféra na vás dýchne na pohádkových trzích u staré hájovny na břehu malého jezírka uprostřed lesoparku Grünewald na západě Berlína. Desítky stánků s tradičním rukodělným zbožím i skvělým občerstvením stojí na dvoře bývalé hájovny daleko od ruchu velkoměsta, což vytváří jedinečnou a poklidnou vánoční atmosféru. Dostanete se sem po 15 minutách pěší chůze od autobusové zastávky Königin-Luise-Str./Clayallee (linky X10, X83, 115)

Kompletní seznam vánočních trhů v Berlíně včetně mapy rozmístění najdete na oficiálním turistickém webu města www.berlin.de/en/christmas-markets

Ceny na vánočních trzích v Berlíně

Většina trhů je volně přístupná pro všechny, i když si nic nekoupíte, nicméně trhy na náměstí Gendarmenmarkt a v lese Grünewald se symbolické vstupné platí.

Pro orientaci uvádíme průměrné cen zboží na vídeňských trzích. Ceny se mírně liší trh od trhu, odchylky se většinou pohybují do 50 centů.

 • Svařák nebo punč 0,25 l: 4 EUR
 • Pečené kaštany (většinou po 6 kusech): 3 EUR
 • Horká čokoláda 0,25 l: 3,50 EUR
 • Čaj 0,25 l: 2 EUR
 • Pečené brambory: 4 EUR
 • Pražené mandle 100 g: 4 EUR
 • Klobása: 5,50 EUR
 • Pivo 0,3 l: 3,50 EUR
 • Trhanec: 4 EUR
 • Ozdoby, dárky a řemeslné výrobky: většinou max. do 15 EUR

 

Zájezdy a doprava na vánoční trhy v Berlíně

Preferujete-li vlastní dopravu autem, autobusem nebo vlakem, detailní informace se dozvíte v kapitole tohoto průvodce Jak se dostat do Berlína.

Nechcete-li zařizovat dopravu a případné ubytování na vlastní pěst, české cestovní kanceláře každoročně nabízejí mnoho termínů pro zájezdy na vánoční trhy.

Nejčastější variantou jsou jednodenní autobusové zájezdy obvykle z Prahy a severních Čech. Ceny se pohybují mezi okolo 690 Kč na osobu a většinou zahrnují dopravu a služby průvodce. Na tyto krátkodobé zájezdy se specializuje například cestovní kancelář České kormidlo.

Zájezdy na vánoční trhy v Berlíně

Fotogalerie z vánočních trhů

Chystáš se do Berlína?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 04. 09. 2022
Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Valerie Rejhonová
před rokem

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda se skutečně letos vánoční trhy v Berlíně konají, nebo zda nenastala nějaká změna.

Děkuji za informaci.

Valerie Rejhonová

Kryštof Hájek
před rokem

Dobrý den, v Berlíně zatím ano, zrušeny byly momentálně v Sasku a Bavorsku.