Braniborská brána v Berlíně

Vlakem do Berlína

Cesta vlakem do Berlína je nejpohodlnějším a nejspolehlivějším způsobem dopravy. Ačkoliv doba jízdy je srovnatelná s autobusy, vlak je mnohem méně náchylný k mimořádnostem a zdržením po trase. Výrazným plusem je samozřejmě pohodlí a také třeba možnost navštívit jídelní vůz, který je řazen k naprosté většině přímých vlaků z ČR do Berlína.

Cena jízdenky na vlak do Berlína

Aktuálně jezdí přímé vlaky po trase Břeclav – Brno – Pardubice – Praha – Ústí nad Labem – Děčín – Drážďany – Berlín, některé pokračují dále do Hamburku. Zatímco z Prahy, Ústí n. L. a Děčína jezdí vlaky v pravidelném taktu 2 hodin, z Brna jen 2-3x denně.

Do Berlína jezdí pouze České dráhy ve spolupráci s Deutsche Bahn, plánovaný start linek Regiojet a dříve i Leo Express se zatím neuskutečnil.

Nejlevnější jednosměrné jízdenky z Prahy, Ústí n. L. a Děčína startují cca na 360 Kč, většinou však pouze na první a poslední spoj dne a jen s koupí v dostatečném předstihu (obvykle více než 1 měsíc). Standardní cena jízdenka na ostatní vlaky dne se pak pohybuje mezi 650 a 800 Kč. 

Zpáteční jízdenka se neprodává se slevou.

Jízdenky okolo 360 Kč koupíte výhradně na online e-shopu Českých drah.

Rezervuj jízdenku - České dráhy od 364 Kč

Ostatní jízdenky, které e-shop ČD nabízí za ceny kolem 600 a 800 Kč však často koupíte levněji na webu německých drah Deutsche Bahn, který prodává jízdenky na ty samé spoje. Ceny jsou často nižší i o více než 150 Kč s výjimkou nejlevnějšího jízdného od 360 Kč.

Rezervuj jízdenku - Bahn.de od 480 Kč

Každopádně se vždy vyplatí srovnat ceny na jednom a tom samém spoji jak na e-shopu Českých drah, tak na e-shopu Deutsche Bahn.

Na jaká nádraží jezdí vlaky?

Z Prahy vyjíždějí všechny spoje z hlavního nádraží a všechny také zastaví na nádraží Holešovice. Po dobu výluky koridoru u Pardubic některé vlaky vyjíždějí z Holešovice a ne z hlavního nádraží!

V Berlíně zastavují vždy na hlavním nádraží Berlin-Hauptbahnhof a také na stanici Berlin-Südkreuz.

Jízdní řád 2021 a doba jízdy vlaku do Berlína

Cesta z Prahy do Berlína zabere asi 4 hodiny a 15 minut, tedy cca o čtvrt hodiny méně než autobusem. Podívejte se na aktuální jízdní řád do konce roku 2021 na trase z ČR do Berlína:

Vlakem na letiště Berlín

Pro dopravu na letiště Berlin-Brandenburg (BER) můžete využít vlak, ač neexistují přímé spoje z ČR. Online e-shop Českých drah i e-shop Deutsche Bahn však umožní koupit jednu jízdenku s přestupem v Drážďanech, případně na stanici Berlin-Südkreuz.

Chystáš se do Berlína?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 10. 10. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.