Aktuální cestovní opatření

Česká republika je od 28.3. přeřazena z kategorie "země s vysokým výskytem mutací" do kategorie "zemí s vysokým rizikem nákazy", což znamená mírné polepšení.

  • Otevřené hranice: ano, ale pouze pro specifické kategorie, turismus není možný. Od 14.2. jsou na hranicích ČR obnoveny hraniční kontroly, vpouštěni budou jen pendleři za zpřísněných podmínek, zdravotníci a všichni, kdo mají trvalý pobyt v Německu, 
  • Test při cestě tam: negativní test ne starší než 48 hodin + povinná 10denní karanténa
  • Test při cestě zpět: ano, maximálně 72 hodin starý PCR nebo 24 hodin starý antigenní, nutno podstoupit ještě před návratem. Dále do 5 dnů od návratu podstoupit PCR-test, do výsledku karanténa, 
  • Formulář: před cestou je nutné vyplnit formulář na webu einreiseanmeldung.de
  • Podmínky platí od 9.11. do odvolání

Tranzit přes Německo

Od 28.3. je nově opět možný tranzit přes Německo za podmínky předložení maximálně 48 hodin starého negativního PCR nebo antigenního testu. Je možné projet přes Německo bez udání důvodu cesty, a to jak pozemní cestou, tak leteckou, jakož i kombinací letecké + pozemní cesty (odlet/přílet z/do Německa). Pokud přilétáte do Německa, musíte vždy splňovat podmínky pro zemi, ze které cestujete (je-li zařazena na seznam zemí s výskytem mutací, nelze přes Německo cestovat, v opačném případě musíte mít negativní PCR nebo antigenní test ne starší než 48 hodin).

Aktuální informace najdete na webu německého Ministerstva vnitra.

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ve ctvrtek mam odletat z Berlina pres Londyn do Mexika, jsou nejake napady prosim jak toto vyresit? :(

před měs

Informace tu uvedene jsou zastarale (jejich zverejneni mi tu prijde velmi zbrkle), od 14.2. to bude poprve, kdy bude takto vysokorizikova oblast primo sdilet hranici s SRN. Prave jsem mluvila s pracovnici hot linky MZCR, rekla, ze behem dneska budou vydany pravidla pro tranzit. Ve hre je moznost, ze bude transit zcela zakazan, ale je tu i moznost, ze transit bude povolen, ale pak dost mozna za podminek negativniho testu apod. Nepropadejte panice, vyckejme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 1 dny
Navrhni úpravu