Staré město
Norimberk

16 míst co vidět v Norimberku

Delfinárium a Zoo

Norimberská Zoologická zahrada patří k hlavním atrakcím města a často je hlavním cílem turistů v Norimberku. Kromě klasických expozicí se totiž může pochlubit ve střední Evropě unikátním delfináriem, které je vybudováno tak, aby co nejvíce připomínalo mořský svět.

Těšit se můžete na pravidelné show s delfíny, ale i lachtany či kapustňáky.

Delfinárium Norimberk

V roce 2011 byl otevřen historicky největší projekt norimberské zoo: delfíní laguna s celkem 6 nádržemi a 5,5 miliony litrů slané vody. Počet delfínů se pohybuje mezi 5 a 8, lachtanů pak mezi 6 a 10.

Celý areál delfinária byl postaven tak, aby co nejvíce připomínal přírodní prostředí. Při stavbě tak například vůbec nebyl použit beton, ale v naprosté většině případů jen přírodní materiály, zejména kámen, dřevo a písek.

Delfíní laguna má pro návštěvníky venkovní tribuny i podzemní chodníček, odkud můžete přes tlusté sklo pozorovat život pod vodou.

Delfíní show

Hlavním tahákem delfinária jsou pochopitelně show s delfíny. Ty se konají 2x denně po všechny dny v týdnu vždy v časech 11:00 a 15:30.

Zoo Norimberk

Tiergarten, jak se v němčině říká zoologické zahradě, však zdaleka neobsahuje pouze delfinárium. Na 67 hektarech se můžete těšit na více než 300 druhů zvířat o celkovém počtu několika tisíc jedinců.

Rozlohou patří norimberská zoo mezi největší v Evropě, druhovým složením pak mezi průměr (je zde zhruba o polovinu méně zvířat než například v pražské zoo). Velká devíza zoo je rozloha jejích expozic a co nejvíce přírodní prostředí.

Vstupné a otevírací doba

Otevírací doba se liší podle ročních období. Otevřeno bývá od 8:00 nebo 9:00, zavírá se pak v 19:30 v létě, resp. 17:00 v zimě. Poslední možný vstup je vždy hodinu až hodinu a půl před zavírací dobou.

Aktuální otevírací dobu najdete přehledně na webu zoo: tiergarten.nuernberg.de/en/your-visit/opening-times

Vstupenka vždy platí do celého areálu zoo. Do delfinária ani na delfíní show se nepřiplácí žádný speciální poplatek. Ceny jsou následující:

  • rodinné vstupné (2 dospělí s vlastními dětmi - nezáleží na počtu): 42 EUR
  • rodinné vstupné pouze s 1 dospělým: 24 EUR
  • dospělá osoba od 18 let: 18 EUR (sleva 2 EUR po předložení celodenní jízdenky na MHD)
  • mladiství 14-17 let: 13,50 EUR (sleva 1,50 EUR po předložení celodenní jízdenky na MHD)
  • děti 4-13 let: 8,50 EUR (sleva 2 EUR po předložení celodenní jízdenky na MHD)
  • studenti s ISIC kartou, tělesně postižení a dospělí při vstupu po 16. hodině: 16 EUR
  • děti do 4 let: zdarma

Aktuální ceník norimberské zoo najdete na oficiálním webu: tiergarten.nuernberg.de/en/your-visit/admission-fees.

Jak se do zoo dostat?

Norimberskou zoo najdete na okraji rozsáhlého lesa na východě města.

Autem

Pokud do zoo míříte rovnou od českých hranic, dojeďte autem po dálnici A6 k dálniční křižovatce "Kreuz Nürnberg-Ost", přejeďte na dálnici A9 ve směru na Bayreuth a Berlín a hned prvním sjezdem sjeďte na Norimberk. Zde už stačí sledovat značení k zoo, ke které dojedete během 10 minut.

Parkování je možné zdarma na celé ulici "Am Tiergarten", která vede až ke vchodu a také na velkém centrálním parkovišti na sever od vchodu (mapa).

MHD

Z centra Norimberku se k zoo dostanete i veřejnou dopravou. Přímo u vchodu má konečnou tramvajová linka číslo 5 jezdící od hlavního nádraží (cca 20 minut) s intervalem 7-10 minut včetně víkendů. Konečná zastávka se jmenuje "Tiergarten".

Jednou za 20 minut jezdí k zoo jezdí také autobusová linka číslo 45, kterou využijete například od stanice metra Frankenstr. nebo stanic linek S-Bahn Mögeldorf a Dutzendteich.

Detailní informace o cenách jízdenek či jízdních řádech najdete v kapitole Doprava.

Chystáš se do Norimberku?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 23. 09. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.