Staré město
Norimberk

16 míst co vidět v Norimberku

Playmobil FunPark

Místo

PLAYMOBIL Funpark

Míříte-li do Norimberku s dětmi, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu pohodového zábavního parku Playmobil FunPark ve vesnici Zirndorf asi 15 km západně od centra města.

Známý výrobce dětských plastových panáčků v nejrůznějších podobách Playmobil má své hlavní sídlo právě v Zirndorfu a od roku 2002 vítá návštěvníky v zábavním parku. Zábavu s dětmi si užijete na více než 90 hektarech a strávíte zde klidně celý den.

Co v Playmobil FunParku najdete?

V parku se můžete těšit na mnoho atrakcí, které tématicky propojují právě figurky Playmobil v rozličných podobách i v nadživotní velikosti. Veškeré kulisy jsou stylizovány do hraček tohoto výrobce a uzpůsobeny i pro praktické používání.

Celkem v parku najdete na 25 atrakcí. Těšit se můžete například na tato lákadla:

 • Rytířský hrad – ústřední místo areálu je velký hrad, jehož útroby nabídnou dětem zábavu na mnoho desítek minut. Tajemná podzemní chodba, zrcadlový či trůnní sál i strážní věž zavedou děti do dob středověku a rytířských her. Na přilehlém prostranství se konají různé dětské hry ve stylu rytířských turnajů.
 • Pirátská loď – velký areál plný vody, prolézaček a zábavných her v podobě hledání pokladů láká hlavně na projížďky pirátskými rafty po rozlehlé laguně.
 • Království mořské panny – milovníci pohádek o mořské panně si užijí vodní zábavu v mnoha kanálech i bazénech
 • Westernové městečko – přeneste se do atmosféry divokého západu a užijte si zábavu na mnoha pískovištích i v kulisách typického "saloonu"
 • HOB Center – největší atrakcí je prosklená budova s mnoha vnitřními prolézačkami, pískovišti i bazénky, kde si užijete celodenní zábavu i při nepřízni počasí

Dále v Playmobil FunParku najdete hřiště na mini-golf, desítky prolézaček, lezeckých atrakcí, trampolín... zkrátka všeho, co si jen děti umí představit.

Samozřejmostí je velmi bohatý výběr restaurací a občerstvení nejrůznějšího druhu.

Kompletní seznam atrakcí najdete na hezké interaktivní mapce na oficiálním webu parku: www.playmobil-funpark.de/en/funpark-entdecken/lageplan

Pro koho je park určen?

Do Playmobil parku zamiřte s dětmi ve věku 3 až 10 let. Atrakce jsou přizpůsobeny zejména menším dětem, ty starší už by se v parku mohli trochu nudit.

Vstupné a otevírací doba

Protože je většina atrakcí venkovních, Playmobil FunPark je otevřen pouze od dubna do prvního týdne v listopadu. Konkrétní data se liší podle daného roku a vždy je najdete na oficiálním webu.

 • 9:00–17:00 všechny atrakce vyjma minigolfu, který otevírá až v 11:00

Ceny vstupenek jsou ve stejné výši pro všechny od 3 let. Děti do 3 let mají vstup zdarma.

 • Celodenní vstupenka – 15,90 EUR
 • Odpolední vstupenka při vstupu po 15. hodině – 13,90 EUR
 • Koupit vstupenku online

Vstupenky platí do celého areálu s výjimkou minigolfu, kde se platí speciální poplatek ve výši 5 EUR pro dospělé a děti od 12 let a 4 EUR pro děti do 11 let.

Vstup do areálu je možný pouze po zakoupení online vstupenky! Na místě v pokladně nelze koupit vstup do areálu, ale pouze zaplatit parkovné a získat slevu 1 EUR při předložení jízdenky na MHD.

Jak se do Playmobil FunParku dostat?

Zábavní areál leží 15 km západně od Norimberku na jih od vesnice Zirndorf a na západě od obce Oberasbach.

Autem

Při cestě z Česka dojeďte po dálnici A6 až k velké křižovatce "Kreuz Nürnberg-Süd", kde přejedete na dálnici A73 ve směru na Fürth. Budete pokračovat stále rovně, i když oficiálně sjedete z dálnice A73 na čtyproudou silnici Südwesttangente, po níž dojedete zhruba 3 km ke sjezdu na Zindorf.

Přímo u vstupu do areálu je obrovské parkoviště včetně dobíjecích míst pro elektromobily. Celodenní poplatek za parkování činí 5 EUR a zaplatíte ho u hlavní pokladny.

Veřejnou dopravou

Při cestě z centra Norimberku nejprve nasedněte na městskou železnici S-Bahn linky S4, která jezdí například z hlavního nádraží nebo stanice Schweinau (přestup na metro U2). Dojeďte do stanice Anwanden, kde přestoupíte na autobusovou linku číslo 151. Vystoupíte přímo před vstupem v zastávce Zirndorf, Playmobil FunPark.

 • celková délka cesty z hlavního nádraží: 24 až 30 minut podle času přestupu (13 minut S-Bahn, 6 minut autobus)
 • cena jízdenky: Zirndorf leží v rámci stejné tarifní zóny jako Norimberk, takže nebudete nic připlácet
  • 8,30 EUR celodenní nebo víkendová pro jednotlivce
  • 12,30 EUR celodenní nebo víkendová pro 2 dospělé + až 4 děti do 18 let
  • 2,75 EUR jednosměrná přestupní
  • více informací v kapitole Doprava

Při předložení celodenní jízdenky pro jednotlivce nebo skupiny získáte slevu na vstupné do parku ve výši 1 EUR.

Chystáš se do Norimberku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 26. 09. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.