Průvodce státem
Nový Zéland
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo na Novém Zélandu

Novozélandská kuchyně

Novozélandská kuchyně v sobě mísí prvky tradiční maorské kuchyně, přistěhovalců z Asie (indická, thajská, malajská, čínská nebo japonská kuchyně) a také jídla pocházející původně z Austrálie. Novozélandská kuchyně využívá zejména obilniny, jehněčí, vepřové a hovězí maso, drůbež, ryby a mořské plody, mléčné výrobky, různé druhy zeleniny (brambory, batáty, dýně atd.), ovoce (kiwi, hroznové víno, jablka).

Jehněčí

K oblíbeným pokrmům patří fish and chips, barbecue či maso a zelenina připravené tradiční maorskou metodou v zemní peci – hāngi. Další maorské jídlo, které můžete vyzkoušet, je boil-up, což je hustá polévka z vepřových kostí, batátů, dýně, divokých rostlin a jiné zeleniny. Vyzkoušet také můžete tradiční zmrzlinu hokey pokey.

Jak se stravovat jako místní

Pokud opravdu jako místní, tak doma nebo ve fast-foodu. Do běžných restaurací moc Novozélanďanů nechodí, není proč. Při cestách Nový Zélandem si nejde nevšimnou, že doslova v každé "díře" najdete minimálně jeden McDonald's a jedno KFC, ideálně však na každém konci města. 

Místo těchto řetězců však raději využívejte stánky s fish and chips nebo malé motoresty u cesty, kde většinou připravují mnohem (ale opravdu mnohem) lepší hamburgery, než v McD/KFD, nebo třeba jehněčí karbanátky.

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny v restauracích jsou poměrně vysoké. Jídla začínají na $ 25–40. S pitím se pak dostanete na $ 35–50. Využít můžete čínské či thajské restaurace, kde se dá koupit jídlo za $ 12–25, dále také pizzerie Hut či Domino’s, kde se dají vybrané druhy pizzy koupit za $ 5. Fast foody a fish & chips kolem $ 10–15 či čerstvé sushi za $ 9–15. Pivo kolem $ 7. V kavárně si dáte kávu za cca $ 5.

Země Pána prstenů a skvostné přírody

Nový Zéland (anglicky New Zealand, maorsky Aotearoa) je stát v jihozápadní části Tichého oceánu (Pacifiku). Tvoří ho dva velké ostrovy, Severní a Jižní, a další menší ostrůvky. Nejbližší sousední stát je asi 2.000 km vzdálená Austrálie.

Různorodá země plná mohutných hor, krásných pláží, lesů a pralesů, plání a pouští. Najdete zde opravdu vše, co vás napadne. Kromě spousty adrenalinových sportů, které je zde možné vyzkoušet, si můžete projít ty nejkrásnější treky z celého světa, u nichž budete ohromeni krásou místní přírody. Matka příroda si tu opravdu vyhrála!

Průvodce pro tebe napsal Markéta Blondie
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu s pasem platným alespoň 30 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - březen
Místní léto se kryje s naší zimou. Prostě vše vzhůru nohama.
Více o počasí
Letenky od
25 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x za měsíc a ušetříš cca 37 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Nový Zéland

Avatar uživatele Markéta Blondie
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 dny
Navrhni úpravu