Nový Zéland

Letenky na Nový Zéland

Na jaká letiště se létá?

Na Novém Zélandu najdete 24 mezinárodních letišť. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Letiště na Novém Zélandu

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky na Nový Zéland?

Standardní cena letenky na Nový Zéland se pohybuje v rozmezí 23 000 a 29 000 Kč dle sezóny. Výraznější rozdíly v cenách mezi odletovými letišti nejsou – z Prahy, Vídně i Německa narazíte na podobně drahé letenky.

Ve většině případů doletíte na místní největší letiště, podívejte se také na detailní stránku letenky do Aucklandu. Míříte-li na jiné novozélandská letiště, většinou se vyplatí koupit zvlášť spoj do Aucklandu a zvlášť vnitrostátní přípoj. Přečtěte si detaily na stránkách: letenky do Christchurch, letenky do Queenstownu, letenky do Wellingtonu.

Kde koupit nejlevnější letenky na Nový Zéland?

V případě Nového Zélandu je zbytečné pracně prohledávat jednotlivé weby leteckých společností. Kombinací jsou stovky, všechny je dle ceny nebo délky letu srovnáte a následně i koupíte v našem vyhledávači letenek.

Kdy jsou letenky na Nový Zéland nejlevnější?

Za standardní ceny lze letět nejčastěji na podzim (září až polovina prosince) a na jaře (od poloviny ledna do června). Nejdražší letenky jsou na termíny přes Vánoce a Nový rok a také v červenci a srpnu.

Nezapomeňte, že na Novém Zélandu jsou sezony otočené, tj. v našem létě je místní zima a naopak.

Rezervaci letenek nenechávejte na poslední chvíli, ideální čas je 3-4 měsíce před odletem, v případě Vánoc nebo prázdnin i více než půl roku předem.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu na Nový Zéland?

Přímé lety z Evropy na Nový Zéland nenabízí žádná aerolinka. Z Prahy se lze do Aucklandu dostat s jedním přestupem s Emirates nebo Qatar Airways, tyto letenky však většinou stojí přes 30 tisíc Kč.

Se dvěma přestupy poletíte vždy kombinací různých aerolinek, jeden přestup bude většinou v Evropě a jeden v Asii – kombinací existují desítky.

Často nejlevnější spojení (i pod 20 000 Kč) nabídnou společnosti China Eastern Airlines z Prahy nebo Air China z Mnichova. Vždy však s velmi dlouhými přestupy v Číně.

Jak dlouho se letí na Nový Zéland?

Doba cesty na Nový Zéland závisí především na počtu a délce přestupů. Nejrychlejší (a obvykle nejdražší) spojení přes Dubaj nebo Katar trvá od 27 hodin, cesta se dvěma přestupy většinou trvá v rozmezí 30 až 40 hodin, lety přes Čínu pak často i přes 50 hodin.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců