Nový Zéland
Nový Zéland

Co vidět a navštívit na Novém Zélandu

16 míst co vidět na Novém Zélandu

Maják Cape Reinga

Northland

Průvodce regionem

Obsáhlý průvodce severním regionem Northland napoví, kam vyrazit a co tu podniknout.

Zobrazit místo
Milford Sound

Milford Sound

Maorsky Piopiotahi neboli „osmý div světa” patří mezi nejkrásnější místa Nového Zélandu, jedná se o fjord nacházející se na jihozápadu novozélandského Jižního ostrova. Mnoho agentur nabízí výlety lodí po fjordu, které obsahují i cestu autobusem z Queenstownu po krásné cestě, včetně nahrubo vytesaného Homer Tunnelu. Milford Sound je prakticky povinností a jednou u ikon Nového Zélandu.

Zobrazit místo
Auckland

Auckland

Průvodce městem

Největší město Nového Zélandu bude pravděpodobně tím prvním, co ze země uvidíte. Nachází se zde totiž největší a hlavní mezinárodní letiště. Auckland je zároveň moderní kosmopolitní město s mrakodrapy a mnoha možnostmi vyžití a zábavy, ale zároveň také příjemná veliká vesnice se spoustou zeleně a přímořskou promenádou.  Určitě nemůžete vynechat návštěvu Sky Tower, která je s výškou 328 metrů nejvyšší budovou na jižní polokouli. Ve výšce 228…

Zobrazit místo
90 Mile Beach

90 Mile Beach

Na severním cípu Severního ostrova najdeme pláž, která nemůže mít výstižnější název. Skutečně 90 mil dlouhá, rovná, písečná a liduprázdná pláž táhnoucí se po západním pobřeží nejsevernějšího výběžku ostrova je ideálním místem pro rozjímání nad nekonečností moře a nad lidskou malostí.

Zobrazit místo
Bay of Islands

Bay of Islands

Chcete-li si užít taky trochu tropického ráje s pomalu plynoucí a mírumilovnou přímořskou atmosférou, vyrazte do oblasti Bay of Islands s centrem v městečku Paihia, kam se dostanete z Aucklandu autobusem. Nikam nespěchejte, přejeďte přívozem z Paihie do vesničky Russell, kde najdete nejhezčí pláže. Po celé oblasti je možné se docela pohodlně pohybovat pěšky.  Kousek od Paihie se navíc v docházkové vzdálenosti nachází historické místo Waitangi,…

Zobrazit místo
The Catlins

The Catlins

Oblast nazývaná The Catlins východně od města na Invercargill na samém jihu Jižního ostrova je typickou krajinou Nového Zélandu tak, jak si ji představujeme. Jedná se o jedno z nejodlehlejších míst celé země, zapomeňte ne mobilní signál, zapomeňte na jakoukoliv formu veřejné dopravy, bez auta se neobejdete, zapomeňte na velké supermarkety, zapomeňte na bary a restaurace. Užijte si zadumanou krajinu hustých lesů, kde si chvílemi budete připadat…

Zobrazit místo
Tasmanské moře

Abel Tasman

Národní park v severozápadní části Jižního ostrova, vydat se zde můžete na cca 70 kilometrový trek, a to buďto pěšky, nebo doporučujeme půjčit kajak a projet ho celý po moři, zaplavat si zde můžete například s tuleni, kteří se vyhřívají na téměř každém kameni, a objevit zde můžete jedny z nejkrásnějších pláží Nového Zélandu.

Zobrazit místo
Glenorchy

Glenorchy

Jedna z nejscéničtějších silnic světa vedoucí z Queenstownu do Glenorchy, kde na vás budou čekat dechberoucí výhledy na hory, průzračné jezero, rozsáhlé louky s pasoucími se ovcemi a kravami a samozřejmě výběr z mnoha treků.

Zobrazit místo
Ledovec Rob Roys

Rob Roys Glacier

Středně náročný trek vedoucí k ledovci Rob Roys se nachází v NP Mount Aspiring v čarokrásné hornaté oblasti Novozélandských Alp. Základním výchozím bodem bude městečko Wanaka na březích stejnojmenného jezera, kam se nejsnáze dostaneme z Queenstownu, a to i veřejnou dopravou. 

Zobrazit místo
Jeskyně Waitomo

Waitomo caves

Tajuplné jeskyně, v nichž se schovávají larvy, které ve tmě zářivě svítí jako noční obloha, to  bude pro vás nezapomenutelný zážitek.

Zobrazit místo
Hobitín

Hobitín

Pro milovníky Pána Prstenů či Hobita vám tato návštěva nesmí chybět v bucket listu. Městečko Matamata, nebo též Hobbiton, kde je vystavěn právě skanzen po vzoru knihy R.R. Tolkkiena, naleznete asi 100 km jižně od Aucklandu mezi městy Hamilton a Tauranga.

Zobrazit místo
Tongariro

Tongariro NP

Národní park plný aktivních i neaktivních sopek vám nabídne neskutečné výhledy a spousty skvělých treků. Místo je dobře dostupné autem, nachází se zhruba v půli cesty mezi Aucklandem a Wellingtonem. Detailní informace poskytne oficiální web.

Zobrazit místo
Arthur pass

Arthur Pass

Spoustu skvělých treků náročných i nenáročných a skvostných výhledů nabídne NP Arthur's Pass v severní části Novozélandských Alp mezi městy Christchurch a Hokitika. Jako na jedno z mála míst na Novém Zélandě se sem můžeme vydat i vlakem scénickou železnicí. Informace o NP.

Zobrazit místo
Müller Hut

Mueller Hut

Jeden z nejkrásnějších horských treků v Mount Cook národním parku (kde je mimo jiné spoustu dalších skvělých treků), přespat můžete cca v 3/4 treku v chatce, která se nachází pod vrcholem nejvyšší hory Zélandu – Mount Cook. Informace o NP Mount Cook.

Zobrazit místo
Mount Taranaki

Mount Taranaki

Druhá nejvyšší hora Severního ostrova se nachází na pláni na západním pobřeží, kolem hory vede několikadenní trek nebo se můžete vydat na jednodenní výstup na samotnou horu. 

Zobrazit místo
Tauranga

Tauranga

Surfařské město, udělejte si výlet na Mount Manganui, odkud je krásný výhled na celé město, které má neobvyklý tvar, rozkládá se na několika poloostrovech.

Zobrazit místo

Chystáš se na Nový Zéland?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 13. 09. 2022
Navrhni úpravu