Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Severní ostrov
Koupání v Pacifiku, Hobitín nebo chození po sopkách

23 °C

24 °C

23 °C

20 °C

18 °C

16 °C

15 °C

15 °C

15 °C

18 °C

20 °C

22 °C
Jižní ostrov
Túry po horách, okolo fjordů a po zelených kopcích

18 °C

18 °C

15 °C

12 °C

9 °C

6 °C

2 °C

4 °C

9 °C

12 °C

14 °C

16 °C

Počasí na Novém Zélandu

Nový Zéland má mírné oceánské podnebí, přičemž nejsevernější část má podnebí subtropické. Roční období jsou proti Severní polokouli obrácená. Nejteplejší měsíce jsou prosinec, leden a únor a nejchladnější červenec a srpen. Na Severním ostrově je průměrná teplota 18 °C a na Jižním 13 °C. Na dvou hlavních ostrovech Nového Zélandu jsou všechna místa vzdálena maximálně 130 km od moře. Větry vanoucí od oceánu zde udržují mírné a vlhké podnebí s opravdu silnými srážkami na západním pobřeží. Na severu Nového Zélandu je horko a deštivo. Na jihu země a ve větších výškách je chladněji.

Zimy jsou mírné, pocitově jsou teploty vyšší, než se zdají. My jsme přežili zimu v teplé mikině. Do hor určitě doporučujeme něco teplejšího a hlavně nepromokavou a větruvzdornou bundu. Zélandské počasí je totiž opravdu nevyzpytatelné, nikdy nevíte, co se přižene. Proto doporučujeme na každý delší výlet i za slunečného počasí přibalit něco teplejšího a pláštěnku.

Kdy jet na Nový Zéland

Samozřejmě nejteplejší měsíce mohou být pro mnoho lidí ideální i z hlediska koupání. Jedná se o měsíce prosinec–únor. Jelikož je oceán po celý rok téměř ledový, jako ideální dobu na procestování této krásné země bychom doporučili říjen či listopad nebo ještě přelom února a března. Vyhnete se tak turistům a počasí je také ještě pěkné. Pokud budete chtít vyzkoušet zimní sporty, tak doporučujeme červen a červenec. Uvidíte tak hory krásně zasněžené, zejména v Mt. Cook národním parku je to nádherné v zimě. Musíme však upozornit, že spoustu treků je přes zimu uzavřených kvůli nebezpečí laviny.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Markéta Blondie
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 dny
Navrhni úpravu