Panama

Víza do Panamy

Vízum 

Občané ČR, držitelé platných českých cestovních dokladů s minimální platností 6 měsíců, mohou vstupovat na území Panamské republiky a přechodně tam pobývat bez víz až 90 dnů, není-li účelem pobytu výkon výdělečné činnosti. Po 90 dnech je nutno vycestovat ze země, jinak je panamskými migračními orgány vyžadována finanční pokuta.

Další dokumenty 

Ke vstupu do Panamy je vyžadován cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců. Při cestě automobilem nebo jiným motorovým vozidlem jsou vyžadovány řidičský průkaz, doklad o vlastnictví automobilu a lodní konosament v případě cestování lodí.

Očkování 

Do Panamy není povinné žádné očkování. Vyplatí se mít očkování proti žloutence, břišnímu tyfu, případně také vzteklině. Při cestách do provincie Darién se doporučuje očkování proti žluté zimnici, které však není povinné. Na většině území Panamy se malárie nevyskytuje, antimalarika se doporučuje užívat při návštěvách oblastí Guna Yala a Darién.

Celní předpisy 

Od dovozního cla je osvobozeno zboží, které nemá obchodní charakter a je vzhledem k druhu a množství určeno k uspokojování potřeb cestujícího (například svršky, věci osobní potřeby; léky, sportovní potřeby, videokamera, fotoaparát apod.). Speciální předpisy se vztahují na dovoz a vývoz střelných zbraní, rostlin a zvířat. Při převozu přes hranice je třeba přihlásit sumu vyšší než 10.000 USD.

Chystáš se do Panamy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lukasdub
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.