Gdaňsk
Gdaňsk

15 míst co vidět v Gdaňsku

Ostrov Olowianka

Nábřeží Moltawy

Projdete-li přes historické centrum Gdaňsku na nábřeží řeky Motlawa, dejte se kousek na sever, přejděte po jednom z mostů a zavítejte na malý ostrov Ołowianka.

Kromě neonového nápisu "Gdańsk", zde najdete tři hlavní atrakce: vyhlídkové kolo, velmi zajímavé Námořní muzeum a budovu Polské Baltské filharmonie Frederica Chopina umístěnou v bývalé budově loděnic.

Vyhlídkové kolo AmberSky

Gdaňské ruské kolo nese název AmberSky a v moderních uzavřených kabinách vás vyveze do výšky 50 metrů. Protože je Gdaňsk postavený na rovině a v bezprostředním okolí ruského kola nenajdete žádné výškové budovy, výhled je odsud vskutku impozantní.

Celková doba jízdy jednoho kola je 15 minut.

  • 32 PLN - dospělí
  • 22 PLN - děti s výškou pod 140 cm

Kolo je v provozu od pondělí do čtvrtka v časech 10:30–22:00, v pátek až do půlnoci. V sobotu a neděli pak otevírá v 10:00 a zavírá o půlnoci.

Oficiální web: ambersky.pl

Národní námořní muzeum

Gdaňsk je neodmyslitelně spojen s mořem a lodním průmyslem. I proto patří mezi nejnavštěvovanější atrakce Národní námořní muzeum v Gdaňsku (Narodowe Muzeum Morskie).

Muzeum se dělí na celkem 8 poboček (mj. slavný jeřáb Stary Żuraw), z nichž ta hlavní se nachází právě na ostrově Olowianka. Muzeum zde sídlí v bývalých sýpkách a najdete v něm mnoho artefaktů a historických fotografií napříč celými dějinami.

Otevírací doba se liší podle ročního období a najdete ji aktuální na oficiálním webu muzea. Každé pondělí však zůstává zavřeno.

Chystáš se do Gdaňsku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 21. 11. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.