Lagos, Algarve

Jak se dostat na Algarve

Algarve se nachází v nejvíce jihozápadním koutu Portugalska a tudíž je zdaleka nejlepší způsob dopravy letadlo, kterým ze sem ze střední Evropy doletíte za 3,5 hodiny.

Letecky na Algarve bez cestovky

Celému pobřeží slouží jedno hlavní mezinárodní letiště Faro, na které míří velké množství sezónních letů od května do října z celé Evropy, ty doplňuje i poměrně hodně celoročních linek do významných destinací, včetně Prahy.

Díky dobrému dopravnímu spojení ale pro cestu na Algarve lze využít i 320 km vzdálené letiště v Lisabonu.

Do Fara očekávejte průměrné ceny zpátečních letenek z Prahy okolo 5 000 Kč, v akcích zejména mimo sezonu i pod 3 500 Kč.

Z Vídně, Berlína či Mnichova jsou obecně ceny o něco nižší, v průměru se pohybují mezi 3 500 a 4 000 Kč a mimosezónní akce mohou nabídnou i ceny pod 1 500 Kč.

Faro odbavuje lety do mnoha destinací v Česku a okolí, nejčastěji využijete služeb těchto aerolinek:

Letecky na Algarve s cestovkou

Na letiště Faro míří každý týden zhruba 1 až 2 přímé lety z Prahy společnosti Smartwings určené zejména pro cestovní kanceláře.

Algarve patří v rámci zájezdů k dražším destinacím a průměrně za týden ubytování v polopenzí a letenkou zaplatíte od 20 000 Kč za osobu.

Z Lisabonu či Porta

Chcete-li spojit návštěvu Algarve i ostatními regiony v Portugalsku, tak jako tak vás ve většině případů čeká cesta přes Lisabon. Výjimkou je Porto na severu, ze které do Fara létají přímé lety Ryanairu.

Z Lisabonu můžete zvolit kromě cesty půjčeným autem hned tři možnosti veřejné dopravy.

Autobusem se na cestu vydává nejvíce lidí, protože existuje nejfrekventovanější i nejlevnější přímé spojení. Z Lisabonu se jezdí přímo do Lagosu, Portimaa, Fara, Sagres, Albufeiry i dalších měst podél pobřeží. Doba jízdy trvá od 3,5 do 5 hodin podle finální destinace a jízdenky stojí okolo 20 EUR, ovšem při koupi s předstihem minimálně měsíc lze narazit i na akční ceny od 5 EUR.

Na nejfrekventovanějších linkách jezdí autobusy v létě i 3x za hodinu.

Na trasách z Lisabonu na Algarve jezdí tři hlavní společnosti:

Vlakem se dá bez přestupu dopravit z Lisabonu do Fara či Albufeiry, do ostatních míst pak s přestupem v Tunes nebo Faru. Obvykle jezdí z Lisabonu na jih 4-6 spojů denně. Cesta na přímých spojích je většinou trochu rychlejší než u autobusů a pohybuje se kolem 3 hodin, avšak u spojení s přestupem už vyhrává autobus.

Lístky stojí od 17,50 EUR do 28 EUR podle destinace.

Jízdenky a jízdní řády k dispozici na webu portugalských železnic cp.pt.

Letadlem se dopravíte mezi Lisabonem a Farem se společností TAP (rezervace letenky) za ceny kolem 40 EUR jednosměrně a dále mezi Portem a Farem s Ryanairem za ceny od 7 EUR do 50 EUR.

Zajímavou možností je proletět se přímo na malé letiště Portimão s aerolinkou Sevenair létající s vrtulovým letadlem Dornier 228 pro 19 osob. Tato aerolinka létá 2x denně ve všední dny po trase Braganca - Vila Real - Viseu - Cascais - Portimão.

Letenky z Cascais, což je předměstí Lisabonu, vyjdou na 64 EUR jedním směrem.

Chystáš se na Algarve?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 07. 06. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.