Cestování Covid-19

Vstup pro cizince oficiálně zakázán není, zpět do ČR nově od 29.6. opět  nepotřebujete negativní test nebo podstoupit 14denní karanténu. Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Vstup na Madeiru bude možný od 1.7. pouze s negativním testem na koronavirus, je možné si jej nechat zdarma provést po příletu, na výsledek však můžete čekat až 72 hodin v placeném hotelu a karanténě.

Vstup na Azory je možný pouze s negativním testem na koronavirus. Pokud na Azorech plánujete zůstat déle než 7 dní, 5., resp. 13. den pobytu musíte provést další test na koronavirus.

Zpět na seznam míst co vidět v Portugalsku
Algarve

Algarve

Hlavním městem tohoto regionu je Faro s historickým středem (Cidade Velha). Významnou je katedrála Sé ze 13. století. Dalším krásným pobřežním městem je Lagos – malebné městečko na pobřeží, naleznete zde např. kostel sv. Antonia, který je velmi bohatě vyzdoben.

Posledním městem na západě je Sagres – malé a velmi klidné městečko. Je to bod, odkud se vyráží na mys sv. Vincenta a také zde můžete vyzkoušet surf.

Asi nejnavštěvovanějším místem je mys sv. Vincenta. Byl mylně považován za nejjihozápadnější místo Evropy. Na tomto místě byl pochován svatý Vincent, jehož tělo sem bylo převezeno po arabské invazi. Právě on propůjčil tomuto místu své jméno. Mocný maják, který na mysu stojí, byl postaven na místě františkánského kláštera z 16. století.

  • Naviguj: 37.1362, -8.62895

Další místa v Portugalsku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Sarah Szökeová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu