Zpět na seznam míst co vidět ve Faru
Faro

Ilha da Culatra

Ostrov Ilha da Culatra je taktéž jedním z bariérových ostrovů obléhající město Faro a opět skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí vyhnout davům. Na ostrově není jediná silnice (pouze dřevěné stezky), ostrov je z velké části tvořen pískem a lze se na něj dostat jedině trajektem/lodí.

Jižní/jihovýchodní část ostrova je tvořena jednou velkou pláží, která je rozdělena na 2 části – Praia da Ilha do FarolPraia da Culatra.

Menší z pláží Praia da Ilha do Farol se nachází poblíž vesnice Ilha do Farol, v níž se nachází jednak přístav pro trajekty z Faro, ale také obchod, ubytování a bary, restaurace a kavárny. Po cestě na pláž nevynechejte zastávku u majáku Farol Santa Maria a pak se vydejte po mole i k Farol de Barra Nova. Pláž je strážena pobřežní hlídkou.

K pláži Praia da Culatra se dostanete chůzí po výše zmíněné dřevěné stezce. Jelikož je pláž na vzdálenějším konci, tento kousek ostrova je opuštěnější, proto ideální pro ty, kteří vyhledávají soukromí.

Na ostrov Ilha da Culatra se dostanete trajektem z Faro z přístavu Cais das Portas do Mar/Cais da Porta Nova. Do vesnice Ilha do Farol jezdí v sezoně trajekt jednou za 2 hodiny (první odjezd 8:30 hod.), cesta trvá cca 40 minut a zaplatíte za ni 3 EUR (děti do 11 let 1,5 EUR) za jednosměrnou jízdenku, za zpáteční pak 5 EUR (děti 2,5 EUR). Do vesnice Ilha da Culatra jezdí trajekt 2x denně v 8:30 a 14:45 hod., cesta trvá cca 50 minut a stojí 3,5 EUR jedním směrem (děti do 11 let 2 EUR) a 6 EUR za zpáteční jízdenku (děti 3 EUR).

  • Naviguj: 36.992, -7.84117

Další místa ve Faru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu