Faro

12 míst co vidět ve Faru

Ilha da Culatra

Ilha Culatara

Ostrov Ilha da Culatra je taktéž jedním z bariérových ostrovů obléhající město Faro a opět skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí vyhnout davům. Na ostrově není jediná silnice (pouze dřevěné stezky), ostrov je z velké části tvořen pískem a lze se na něj dostat jedině trajektem/lodí.

Jižní/jihovýchodní část ostrova je tvořena jednou velkou pláží, která je rozdělena na 2 části – Praia da Ilha do FarolPraia da Culatra.

Menší z pláží Praia da Ilha do Farol se nachází poblíž vesnice Ilha do Farol, v níž se nachází jednak přístav pro trajekty z Faro, ale také obchod, ubytování a bary, restaurace a kavárny. Po cestě na pláž nevynechejte zastávku u majáku Farol Santa Maria a pak se vydejte po mole i k Farol de Barra Nova. Pláž je strážena pobřežní hlídkou.

K pláži Praia da Culatra se dostanete chůzí po výše zmíněné dřevěné stezce. Jelikož je pláž na vzdálenějším konci, tento kousek ostrova je opuštěnější, proto ideální pro ty, kteří vyhledávají soukromí.

Jak se na ostrov dostat?

Na ostrov Ilha da Culatra se dostanete trajektem z Faro z přístavu Cais das Portas do Mar/Cais da Porta Nova přímo na jižním okraji centra, trajekty jezdí také z městečka Olhão .

Do vesnice Ilha do Farol jezdí v sezoně trajekt 1x za hodinu (první odjezd 8:30 hod.), cesta trvá cca 40 minut a zaplatíte za ni 3 EUR (děti do 11 let 1,5 EUR) za jednosměrnou jízdenku, za zpáteční pak 5 EUR (děti 2,5 EUR). Do vesnice Ilha da Culatra jezdí trajekt cca 1x za dvě hodiny v 8:30 a 14:45 hod., cesta trvá cca 50 minut a stojí 3,5 EUR jedním směrem (děti do 11 let 2 EUR) a 6 EUR za zpáteční jízdenku (děti 3 EUR).

Cesta z města Olhão je vždy o 1 euro dražší.

Jízdní řády bohužel aktuálně nejsou dostupní nikde na internetu.

Chystáš se do Fara?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 28. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.