Zpět na seznam míst co vidět ve Faru
Faro

Ilha Barreta

Když už jsme u těch opuštěných ostrovů, proč si na nějaký rovnou nezaskočit? Ostrov Ilha da Barretta je jedním z 5 bariérových ostrovů přírodního parku Ria Formosa a kvůli tomu, že je v podstatě opuštěný, mu rybáři začali přezdívat Ilha Deserta, tedy „opuštěný ostrov“.

Tedy opuštěný je jen co se týče lidské civilizace – na ostrově se nachází rozmanité množství ptáků, květin, korýšů, chameleonů a dalších rostlinných a živočišných druhů. Po ostrově můžete podniknout procházku po dřevěné stezce nebo se samozřejmě osvěžit na místní 400 m dlouhé pláži.

Jo a mys Cabo de Santa Maria, který se na ostrově nachází, je nejjižnějším bodem pevninského Portugalska.

Co se týče pláže, Ilha Deserta je částečně nudistickou pláží, navíc jednou z mála takto oficiálně klasifikovaných v Portugalsku, tak ať nejste překvapeni tím, co uvidíte.

Na ostrov se dostane celoročně vysokorychlostní lodí (Island Shuttle) či katamaránem Praia Das Conchas (Ferry Boat) z centra města z přístavu Cais da Porta Nova (Cas das Portas do Mar). Katamarán jezdí každé 1,5–2 hodiny (od 10:00 hod.), cesta trvá 45 minut a za jízdu jedním směrem dáte 5 EUR. Loď jezdí každou hodinu (od 10:30 hod.) cesta trvá 15 minut a jednosměrná jízdenka stojí 10 EUR. Více informací na: www.ilhadeserta.com, kde si můžete jízdenky také rezervovat.

  • Naviguj: 36.9695, -7.92399

Další místa ve Faru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu