Porto most
Porto

21 míst co vidět v Portu

Barrio La Ribeira

Městská čtvrť

La Ribeira

Fotogenická a rozkošná čtvrť přímo na břehu řeky Douro a jen pár kroků od mostu Luíse I. láká především na své úzké uličky, stinná zákoutí a desítky venkovních restaurací a barů.

Barrio La Ribeira bude ideálním místem na oběd či romantickou večeři a je skvělým výchozím bodem do celého Porta.

Ztraťte se v kopcovitých uličkách

Ribeira je v překladu něco jako "říční čtvrť" a s řekou Douro je od nepaměti neodmyslitelně spjatá. Úzké uličky plné kamenných i pastelově barevných malých domků stoupají strmě od řeky směrem do současného centra Porta a lákají k objevování tajuplných liduprázdných zákoutí i širokých ulic plných restaurací.

Středobodem čtvrti je náměstí Praça da Ribeira přímo u řeky a navazující nábřeží Cais da Ribeira s pěší náplavkou, odkud se naskytnou nádherné výhled na Ponte Luís I. a klášter Serra do Pilar na protějším břehu.

Restaurace a noční život

Barrio La Ribeira je nejvíce turistickou čtvrtí v Portu, přesto si však restaurace mimo hlavní náměstí Praça da Ribeira a nábřeží zachovávají neopakovatelné kouzlo. Počítejte s tím, že večeře se začínají servírovat až kolem 19:00.

Noční život tu má skvělou atmosféru v přítmí úzkých uliček, ale nemá dlouhého trvání. Většina restaurací a barů zde zavírá mezi 22:30 a 23:00 a poté čtvrť Ribeira zcela utichne.

Ubytování ve čtvrti Ribeira

Chcete-li zažít historické Porto všemi doušky, ubytujte se právě zde. Čtvrť je plná malých soukromých apartmánů a butikových hotelů. Ceny jsou zde vysoké, ale pokud opravdu chcete bydlet v centru, jež součástí seznamu UNESCO, určitě nebudete litovat.

Doporučujeme tato ubytování:

  • Oca Ribeira do Porto – moderně zařízené apartmány přímo v centru dění na Praça da Ribeira
  • Descobertas Boutique Hotel Porto **** – skvělý hotel s útulnými moderním pokojíky v postranní uličce poblíž nábřeží a na místní poměry s velmi dobrými cenami od 150 EUR na noc
  • Porto River **** – skvěle hodnocený aparthotel přímo na nábřeží řeky Douro s výhledem na Ponte Luís I.

Jak se dostat do Ribeiry?

Ať už pěšky do centra (cca 5 minut chůze prudce do kopce) nebo do jakékoli části Porta, poblíž projíždí několik autobusových linek a u paty mostu má pak stanici kolejová lanová dráha jezdící směrem k nádraží São Bento.

Přímo v Ribeiře pak využijete tyto zastávky:

  • Infante – historická tramvaj linky 1, autobusy 403, 500, 910
  • Ribeira – autobus 403

Chystáš se do Porta?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 21. 09. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.