Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
São Miguel
Teploty pro Ponta Delgadu

16 °C

16 °C

17 °C

17 °C

19 °C

21 °C

23 °C

25 °C

24 °C

21 °C

19 °C

17 °C

Počasí na São Miguel

Počasí na Azorách odpovídá klimatu prostředku Atlantiku, je velmi proměnlivé. Obecně je zde vyšší vzdušná vlhkost, častý je déšť, popř. mlha. V letních měsících klesá počet deštivých dní, avšak nelze počítat s týdnem slunného plážového počasí, červenec nebo srpen má průměrně 10 deštivých dní (od listopadu do března je to dvojnásobek). Málokdy se ale stane, že by pršelo celý den v kuse, většinou vás čekají proměnlivé přeháňky s protrhanou oblohou, a to i uprostřed zimy. Teploty v letních měsících sahají k 26 °C, v zimě klesají ke 14 °C.

Teplota vody se pohybuje okolo 20 °C, na ostrově však nalezneme termální prameny, a to i u mořského pobřeží. O možnost vykoupat se tedy nepřijdeme, a to ani v zimních měsících.

Kdy jet na São Miguel

Na Azory pojedeme nejspíše za turistikou, proto je vhodná návštěva v jarních měsících, ideálně od dubna do října. I v zimních měsících nabídne ostrov podmínky vhodné pro turistiku, je však nutné počítat s možností srážek. Pokud si chcete zpestřit program pozorováním velryb, jsou vhodné jarní měsíce.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu