15 míst, která doporučujeme na São Miguel navštívit

Lagoa Fogo

Lagoa do Fogo

Strhující jsou již jen výhledy na jezero. Okolo vede turistická cesta (9,2 km, cesta zabere přibližně 3 hodiny).

Zobrazit více
Ponta Delgada

Ponta Delgada

Hlavní město ostrova nabízí historické centrum, impozantní přístav, řadu příležitostí k nakupování, za pozornost stojí také parky, které připomínají spíše botanické zahrady (např. Jardim Antonio Borges). Na okraji města (čtvrť Faja De Baixo) však nalezneme jednu z mimořádných atrakcí: ananasovou plantáž. Azory jsou jediným místem v Evropě, kde se pěstují ananasy. Kromě nevšedního zážitku si odsud můžete odnést řadu netradičních výrobků, třeba…

Zobrazit více
Ribeira Grande

Ribeira Grande

Menší městečko s typickou koloniální architekturou, krásnými kostely a úžasně fotogenickým mostem. Z města je krásný výhled na severní pobřeží ostrova. Na kraji města se nachází likérka A muhler de Capote. Rozhodně se vyplatí ji neminout.

Zobrazit více
Lagoa Sao Miguel

Sete Cidades

Při cestě z Capelas směrem na Mosteiros narazíte na nenápadnou odbočku doleva do kopce, cedulka nabízí výhled. Využijte ho, naskytne se vám úžasný výhled na Sete Cidades a dvě jezera: Lagoa Azul a Lagoa Verde. Městečko je v sopečném kráteru a je malebné, za návštěvu stojí jak malý kostelík, tak cesta po břehu jezera. Lákavý je také průjezd mezi oběma jezery. Stojí za to jezera objet a vyjet na vyhlídku Vista do Rei u bývalého hotelu Monte Palace…

Zobrazit více
Lago do Canario

Lago do Canario

Cestou podél jezera můžeme narazit na ruiny akvaduktu. Lokalita je otevřena denně, ve všední dny 8:30–16:00, o víkendu 10:00–19:00. Ačkoli je jezero hezké, je zajímavější podniknout trek označovaný jako Serra Devassa, jehož výchozí bod je přes silnici od Lagoa do Canario.

Zobrazit více
Chá Gorreana

Chá Gorreana Tea

Čajové plantáže na severu ostrova nabízí nejen úžasný výhled, ale také muzeum výroby čaje a jeho ochutnávku. Zkuste oranžový čaj. Nezklame vás.

Zobrazit více
Caldeira Velha

Caldeira Velha

Přírodní rezervace s vodopády, geologickou výstavou a termálními jezírky, která jsou i ke koupání. V jednom okamžiku smí být v rezervaci maximálně 250 osob, většinou se tak ale nestane, fronty nejsou příliš obvyklé. Vstup je zpoplatněn částkou 3 € za výstavu nebo 8 € za výstavu s koupáním v jezírku.

Zobrazit více
Furnas

Furnas

Jezero se sirnými prameny. Kolem jezera vedou chodníčky, po nichž mohou návštěvníci procházet a obdivovat bublající vodu. Kousek od pramenů leží bývalé lázně a také restaurace, kde můžete ochutnat místní specialitu: cosido. Jedná se o maso a zeleninu v hrnci, který byl ponořený do sopouchu v okolí sirných pramenů. Zde se vše v jednom hrnci uvařilo.  Nad městem stojí za návštěvu Pico do Ferro, vyhlídka, ze které máte celé sirné plato jako na…

Zobrazit více
Terra Nostra

Terra Nostra

Velká botanická zahrada s termálním železitým koupacím jezírkem. Vstup je zpoplatněn částkou 8 €, otevřeno je od 10:00 do 18:00.

Zobrazit více
Achada

Achada

Další z úchvatných botanických zahrad, tentokrát s vodními mlýny a vodopády.

Zobrazit více
Faial de Terra

Faial de Terra

Východní cíp ostrova, podél bystřiny lze vystoupat k vodopádu. Kousek od něj se nachází opuštěná vesnice.

Zobrazit více
Praia dos Mosteiros

Praia dos Mosteiros

Jedna z písčitých pláží na severu ostrova, za pozornost tu stojí skály v moři. Městečko Mosteiros má krásné malé historické jádro s kostelem.

Zobrazit více
Termas de Ferraria

Termas da Ferraria

Termální prameny na břehu oceánu. Vstup je zpoplatněn částkou 5 €. Kousek za lázněmi je mezi skalami přístup do moře po žebříčcích.

Zobrazit více
Bretanha

Bretanha

V malém městečku si můžete prohlédnout kostelík Nossa Senhora da Ajuda a také zrekonstruovaný větrný mlýn Moinho de vento no Lugar do Pico Vermelho.

Zobrazit více
Ribeira Seca

Ribeira Seca

Centrum města s kostelem nás na ostrově již nepřekvapí, za návštěvu ale stojí vyhlídka nad městem – Ermida da Senhora da Paz. Nalezneme zde krásnou kapli a výhled na město Vila Franca do Campo.

Zobrazit více
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu