Zavřít boční panel

Ubytování na São Miguel

Kde se ubytovat na São Miguel

V nejužším místě má ostrov pouze 14 km, délka je ale 80 km, proto je vhodné volit lokalitu obezřetně. Pokud chceme ostrov poznat co nejvíce, navštívit západní i východní pobřeží (ideálně automobilem), je vhodné vybírat k ubytování městečka ve střední části ostrova, ať již zvolíte severní, nebo jižní pobřeží.

  • Výchozí body na severu: Vila de Capelas, Rabo de Peixe nebo Ribeira Grande,
  • Výchozí body na jihu: Lagoa, Ponte Delgada (je ale třeba počítat s tím, že hlavní město je rušnější),
  • Výchozí body pro plážování: Vila Franca do Campo.

Vzhledem k velikosti ostrova však vcelku nemůžete s výběrem lokality pro ubytování udělat chybu. Je totiž třeba počítat s tím, že za vším, tedy za turistickou aktivitou, mořem, jídlem nebo nákupy, budete vždy muset ubytování opustit a dojet autem do civilizace.

Ceny

Ostrov prozatím není zavalen davy turistů. Ačkoli je třeba vybírat ubytovací kapacitu s předstihem, lze nalézt velmi hezké ubytování v hotelu na úrovni za příznivou cenu, a to i v sezoně. Hotel pro dva se snídaní lze sehnat od 1.500 Kč za noc. Mimo sezonu jsou ceny příznivější. Až na poloviční cenu se lze dostat přes airbnb.

Vyhledej si svůj hotel na São Miguel. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Největší ostrov ze souostroví Azory nalezneme v Atlantiku, asi na třetině cesty mezi Evropou a Amerikou. São Miguel s hlavním městem Ponta Delgada láká především svými přírodními krásami, návštěvníky však ostrov nadchne také svou příznačnou koloniální architekturou.

Charakter ostrova je ovlivněn sopečným původem, nalezneme zde řadu dnes již nečinných sopek, ale také krásná jezera a úchvatnou exotickou přírodu, strhující jsou výhledy na divoké skalnaté pobřeží. Azory jsou ideální destinací pro pěší turistiku, road-tripy a kochání se krajinou.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Musilová
Připrav se na
5-7 dní
Postačí na seznámení s ostrovem, ideální je vydat se na další z okolních ostrovů.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben - říjen
Počasí je po celý rok velmi proměnlivé, je třeba počítat s deštěm i mlhou, vyrazit můžete celoročně.
Více o počasí
Letenky od
6 000 Kč
Cena letenky z Prahy. Z Německa při skládáčce s low-costy i pod 3 000 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu