Lagoa Sao Miguel

Ubytování na São Miguel

Kde se ubytovat na São Miguel

V nejužším místě má ostrov pouze 14 km, délka je ale 80 km, proto je vhodné volit lokalitu obezřetně. Jako všude jinde i na São Miguel nejlépe vyhledáte ubytování na klasických portálech. Vzhledem k velikosti ostrova však vcelku nemůžete s výběrem lokality pro ubytování udělat chybu. Je totiž třeba počítat s tím, že za vším, tedy za turistickou aktivitou, mořem, jídlem nebo nákupy, budete vždy muset ubytování opustit a dojet autem do civilizace.

Booking.com    Hotels.com

Města a výchozí body

Pokud chceme ostrov poznat co nejvíce, navštívit západní i východní pobřeží (ideálně automobilem), je vhodné vybírat k ubytování městečka ve střední části ostrova, ať již zvolíte severní, nebo jižní pobřeží.

Ponta Delgada – hlavní a největší město je zdaleka nejlepším výchozím bodem. Vedou odsud všechny hlavní silnice, nachází se zde jediné letiště a taky nejvíce ubytování. I díky velké konkurenci jsou ceny v Ponta Delgadě nejnižší a startují už na 1 000 Kč za noc. Nevýhodou je větší ruch města, takže pokud míříte na Azory za klidem a přírodou, Ponta Delgada nemusí být to pravé ořechové.

Capelas – ačkoliv toto městečko není největší na severním pobřeží, najdete zde i klasické hotely a mnoho soukromých apartmánů či penzionů za velmi dobré ceny i pod 1 000 Kč za noc. Capelas navíc leží v mírumilovné krásně zvlněné krajině s dramatickým skalnatým pobřežím.

Ribeira Grande – největší město na severním pobřeží je ideální volba, nechcete-li bydlet v rušné Ponta Delgadě, ale zároveň preferujete plné zázemí většího městečka. I zde díky větší konkurenci pořídíte ubytování v menších penzionech kolem 1 000 Kč na noc.

Turistická místa v přírodě

Vyhledáváte-li místa uprostřed panenské přírody, ale zároveň se nechcete připravit o zázemí městeček v podobě obchodů, restaurací a kaváren, i pro vás se na São Miguel najde pár ideálních míst.

Furnas – jedno z nejnavštěvovanějších městeček s termálními prameny, jezerem a mnoha turistickými stezkami leží uprostřed ostrova obklopeno panenskou přírodou, ale zároveň s velkým množstvím nabídek ubytování jak v malých penzionech, tak v kvalitních hotelech.

Sete Cidades – jezerní oblast na západě ostrova je magnetem pro všechny turisty mířící na São Miguel a ubytování ve městečku Sete Cidades na dně ohromné kaldery velmi žádané. Kvůli malým kapacitám (je zde jen několik penzionků) a však bývá často vyprodáno na dlouhé týdny dopředu. V tomto případě je vhodnou alternativou blízké přímořské městečko Mosteiros, kde je nabídek ubytování výrazně více.

Plážové letovisko

São Miguel není typická plážová destinace, ale pokud vyhledáváte ubytování ve větším městečku připomínající letovisko, které se může pochlubit kompletním zázemím, jednou klasickou pláží a skvělým koupáním v laguně uprostřed malého ostrůvku 400 metrů od pobřeží, na který se dostanete pouze loďkou, zamiřte do Vila Franca do Campo. Kromě hezkého prostředí tu najdete také široko škálu ubytování, ceny startují zhruba na 1 200 Kč v penzionech a na 2 500 Kč v hotelech.

Zapadlá klidná městečka

Azorské ostrovy jsou o přírodě, pohodě a božském klidu. Chcete-li se tak při bydlení vyhnout turistickým místům a větším městům, máte na São Miguel prakticky neomezené možnosti. Přeci jen si však dovolíme napsat doporučení na krásná městečka, kde najdete vždy alespoň obchod a restauraci, ale která leží daleko od ruchu dnešního světa.

  • Candelária (hledat ubytování) – krásná vesnička na zelených svažitých loukách roztahaná podél hlavní okružní silnice na západě ostrova s mnoha apartmány a penziony
  • Povoação (hledat ubytování) – městečko na jihozápadním pobřeží utopené mezi zalesněnými svahy hor a s krásným pobřežím
  • Nordeste (hledat ubytování) –  malá vesnice a přesto centrum severozápadního a nejodlehlejšího kraje ostrova s panenskou přírodou a velmi klidným prostředím

Tipy na nejlepší ubytování

Pro snazší rozhodování přidáváme naše tipy na top 6 nejlepších ubytování v rámci ostrova São Miguel.

  • Hotel Arcanjo ** – krásný moderní hotýlek na okraji města Lagoa, strategickém místě uprostřed ostrova a blízko do velkých měst. Zaujme skvělým poměrem kvality a ceny i pod 1 500 Kč za noc
  • Casa Dos Barcos Furnas – venkovská stará vila přímo na břehu jezera Furnas se dvěma ložnicemi pro až 5 lidí je ideálním ubytování, chcete-li poznat tradiční způsob venkovského bydlení s nezbytným moderním vybavením
  • Sete Cidades Quinta Da Queiró – nádherný velmi moderně zařízený penzion přímo v centru obce Sete Cidades
  • Sao Vicente Lodge - Atlantic Retreat – krásný moderně vybavený malý aparthotel s dechberoucím výhledem na oceán a dobrou výchozí polohou zhruba uprostřed severního pobřeží
  • Santa Barbara Eco-Beach Resort **** – preferujete-li hotelové resorty, tento na severním pobřeží s výhledem na moře a poblíž města nabídne asi nejlepší poměr kvality a ceny
  • Pedras do Mar Resort & Spa ***** – jeden z nejlevnějších 5* resortů na Azorech s cenami kolem 3 000 Kč za noc, avšak kvalitou nijak zvlášť nevybočuje z vysokého standardu ostatních 5* hotelů na ostrově

Ceny hotelů na São Miguel

Ostrov prozatím není zavalen davy turistů. Ačkoli je třeba vybírat ubytovací kapacitu s předstihem zejména kvůli omezenému počtu ubytování, lze nalézt velmi hezké ubytování v hotelu na úrovni za příznivou cenu, a to i v sezoně. Hotel se třemi hvězdičkami pro dva se snídaní lze sehnat od 2 000 Kč za nocale tolik oblíbené rodinné apartmány a penziony často seženete už za ceny od 1 000 Kč za noc pro dva.

Ceny jsou vyšší zhruba od poloviny června do konce září, ale rozdíly oproti zimě nejsou tak dramatické jako třeba ve středomořských destinacích. Má to svou logiku, São Miguel přeci jen není typicky letní destinací, ale cestuje se sem víceméně celoročně.

Chystáš se na São Miguel?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 14. 07. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na São Miguel. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.