Letecky

Na ostrov São Miguel se dopravíme jen letecky, vždy přiletíte na jediné letiště na ostrově poblíž Ponta Delgady. Přestup bude při cestě z Prahy nevyhnutelný, a to buď v Lisabonu, nebo v Portu. Nově lze využít například přímé linky z Norimberku.

Zpáteční letenky z Prahy, Vídně nebo Berlína s portugalskou aerolinkou TAP se drží na stabilní úrovni kolem 7 500 Kč, o prázdninách i přes 10 tisíc.

  • z Prahy, Vídně, Berlína – nejčastěji s přestupem v Lisabon s TAP nebo Lufthansou přes Frankfurt. Nově létá také Iberia přes Madrid, obvykle jsou ale ceny vyšší kolem 9 000 Kč
  • z Norimberka – přímý let aerolinky Ryanair, ceny se standardně pohybují okolo 6 000 až 7 000 Kč, ale častěji než u ostatních aerolinek se objevují akční nabídky i pod 4 000 Kč
  • z Polska – nejdražší nebo nejkomplikovanější letenky. Spojení na jeden přestup obvykle nabízí pouze Lufthansa, jinak je třeba kombinovat dvě letenky nízkonákladových dopravců

Akční letenky se nejčastěji objevují u TAPu a můžou výjimečně klesnout i pod 4 500 Kč, především na zimu. Zajímavé ceny do Ponta Delgady umí ale i Lufthansa, a to především při koupi s velkým časovým předstihem. Naopak Ryanair z Norimberku nabízí časté akční letenky zejména cca měsíc až dva před odletem a hlavně na zimní měsíce.

Samostatné letenky z Lisabonu či Porta pak nejlevněji seženete se společností Ryanair, v akcích se zpáteční cesty prodávají i pod 1 000 Kč, běžná cena je spíš okolo 2 000 Kč. Častější spojení nabízí TAP nebo azorská aerolinka Azores Airlines. Z Porta létá také Transavia.

Přelety mezi jednotlivými azorskými ostrovy jsou drahé. V průměru zaplatíte mezi 50 EUR a 75 EUR za jednosměrný let, letecká cesta ze São Miguel na okolní ostrovy je jediná možná, trajekty nefungují.

Kde a kdy rezervovat letenky?

V případě Azorských ostrovů platí, že čím dříve letenky rezervujete, tím větší šanci máte na nižší cenu. Nejdražší jsou letenky vždy o letních prázdninách, nejlevnější bývají v zimě.

Letenky rezervujte klasicky přes náš vyhledávač nebo přes konkrétní weby aerolinek:

Lodí

V minulosti existovalo přímé spojení velkým trajektem pro auta společnosti Atlanticoline na azorské ostrovy Terceira a Santa Maria. V současné době však žádné pravidelné trajekty na ostrov São Miguel neplují a lodní spojení neexistuje.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu