Pěší a cyklistická turistika

Ostrov je ideální pro turistiku. Díky atraktivní krajině nabízí řadu úchvatných scenerií. Zážitkem bude každý výstup na sopku. San Miguel nabízí pestrou škálu různých treků, které jsou velmi detailně popsány například na webu trails.visitazores.com. Z nabídky treků se nechá vybrat řada cyklických cest, těmi nejhezčími jsou: Serra Devassa (trek přes sopky k jezerům), Moinhos da Ribeira Funda (trek k opuštěným vodním mlýnům) nebo Faial de Terra (přes vodopády k opuštěné vesnici). Kompletní popisy všech treků najdete ve výše zmíněném odkazu.

Termální jezírka

Kromě výstupu na sopku je neopakovatelným zážitkem návštěva sirných jezírek ve Furnas nebo termálních pramenů v Caldeira Velha, ve kterých se dá normálně koupat.

Pro botaniky

Na své si přijdou milovníci botanických zahrad, strhující je Terra Nostra park, avšak za návštěvu stojí také parky v hlavním městě. Azory oplývají exotickými druhy rostlin, každá procházka přírodou tak bude neopakovatelným zážitkem.

Pozorování velryb a delfínů

Azorské ostrovy lákají návštěvníky také na plavby, při nichž lze pozorovat delfíny, ale také velryby. Ideální je březen až květen. Plavby se pořádají půldenní (cca 3 hodiny) jsou poměrně drahé – mezi 50 a 90 € za půl dne. Vzhledem k tomu, že vody kolem ostrova jsou plné mořských savců, je plavba neopakovatelným zážitkem. 

Příklady agentur:

Ve větších centrech si můžete užít západ slunce na katamaránu, potápění nebo plavání s delfíny. Kanceláře nabízejí také různá jeep safari. Pokud máte jen trošku odvahy, zvládnete se toulat krajinou sami.

Koupání

I přes divoké pobřeží nabízí San Miguel řadu míst vhodných ke koupání. Počet písčitých pláží sice není velký, ale na řadě míst nalezneme skalnaté pobřeží upravené pro vstup do vody. Stačí se projet kolem ostrova a zastavovat na místech, která se vám budou líbit, jsou jich desítky.

Vyhlídky

Jak už bylo řečeno, jedním z lákadel jsou pro návštěvníky ostrova vyhlídky. Ty jsou vždy upraveny tak, aby byla zastávka co nejpohodlnější. Časté jsou také tzv. Parque de Merendas, někdy jsou při vyhlídkách, někdy jsou jen tak podél silnic. Jedná se o odpočinková místa v přírodě s lavičkami a grily. Není problém se zde zastavit a strávit zde odpoledne nebo večer grilováním nebo si jen tak sednout na piknik. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 dny
Navrhni úpravu