Lagoa Sao Miguel

Co dělat na São Miguel

Pěší turistika a přírodní krásy

Ostrov je ideální pro turistiku. Díky atraktivní krajině nabízí řadu úchvatných scenerií a místní celoročně zelená a kvetoucí velmi členitá krajina je tím hlavním, za čím turisté na São Miguel jezdí.

Zážitkem bude každý výstup na sopku. Sao Miguel nabízí pestrou škálu různých treků, které jsou velmi detailně popsány například na oficiálním turistickém webu trails.visitazores.com. Z nabídky treků se nechá vybrat řada cyklických cest, těmi nejhezčími jsou: Serra Devassa (trek přes sopky k jezerům), Moinhos da Ribeira Funda (trek k opuštěným vodním mlýnům) nebo Faial de Terra (přes vodopády k opuštěné vesnici). Kompletní popisy všech treků najdete ve výše zmíněném odkazu.

Nejpopulárnější místa pro pěší turistiku je oblast obrovské kaldery s jezery Sete Cidades nebo místo okolo jezera Furnas.

Kratší treky můžete podniknout naprosto všude, kde lze zaparkovat auto. Ostatně cestování autem po ostrově s mnoha krátkými zastávkami a procházkami patří k nejoblíbenějším činnostem na São Miguel.

Termální jezírka

Kromě pěší turistiky je dalším hlavním tahákem ostrova návštěva mnoha termálních pramenů, ve kterých se dá běžně koupat. Termální železitá voda vyvěrá na desítkách míst ostrova, k těm nejoblíbenějším patří tyto lokality:

Pozorování velryb a delfínů

Azorské ostrovy lákají návštěvníky také na plavby, při nichž lze pozorovat delfíny, ale také velryby.

Hlavní sezona pozorování velryb je od dubna do října. Mezi dubnem a květnem se zde ve větší míře vyskytují velké velryby jako jsou plejtváci, v říjnu pak připlouvají keporkaci. Menší delfíny lze pozorovat prakticky kdykoliv.

Plavby se pořádají půldenní (cca 3 hodiny) jsou poměrně drahé – mezi 70 EUR a 110 EUR za půl den. Vzhledem k tomu, že vody kolem ostrova jsou plné mořských savců, je plavba neopakovatelným zážitkem. 

Příklady agentur:

Ve větších centrech si můžete užít západ slunce na katamaránu, potápění nebo plavání s delfíny. Kanceláře nabízejí také různá jeep safari. Pokud máte jen trošku odvahy, zvládnete se toulat krajinou sami.

Pláže a koupání

I přes divoké pobřeží nabízí San Miguel řadu míst vhodných ke koupání. Počet písčitých pláží sice není velký, ale na řadě míst nalezneme skalnaté pobřeží upravené pro vstup do vody. Stačí se projet kolem ostrova a zastavovat na místech, která se vám budou líbit, jsou jich desítky.

Vyhlídky

Jak už bylo řečeno, jedním z lákadel jsou pro návštěvníky ostrova vyhlídky. Ty jsou vždy upraveny tak, aby byla zastávka co nejpohodlnější. Časté jsou také tzv. Parque de Merendas, někdy jsou při vyhlídkách, někdy jsou jen tak podél silnic. Jedná se o odpočinková místa v přírodě s lavičkami a grily. Není problém se zde zastavit a strávit zde odpoledne nebo večer grilováním nebo si jen tak sednout na piknik.

Pro botaniky

Na své si přijdou milovníci botanických zahrad, strhující je Terra Nostra park, avšak za návštěvu stojí také parky v hlavním městě. Azory oplývají exotickými druhy rostlin, každá procházka přírodou tak bude neopakovatelným zážitkem.

Chystáš se na São Miguel?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 15. 07. 2022
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Martina _27
Martina _27
před rokem

V letní sezóně, která začíná v půli června, určitě doporučuji si udělat lodní výlet na ostrůvek Ilhéu de Vila Franca do Campo. Lístek koupíte přímo v přístavišti. 10Eur/osoba a jezdí to jednou za hodinu. Ostrůvek je národní rezervace a je v UNESCO, kde je vstup na něj omezen na 200 lidí za den. Nezapomeňte si vzít plavky, uvnitře kaldery je možno plavat. Jinak jsou tam k dispozici i záchody a hlídá tam i plavčík. Ale jeďte hlavně kvůli tomu místu, je nádherné a budete mít možnost i vidět spostu krabů s červeným zabarvením :).